Çözüldü RTX 2060 sistem RDR2 1'de düşük FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Cratiys

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Nvdia Geforce RTX 2060
İşlemci
i7
Oyunu indirdiğimde böyle oldu ve 10 ile 20 arası bazen 5 bazen de 1'e düşüyor. Ayarlardan her şeyle oynamaya çalıştım ama bir şey olmadı. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10'dayken böyle sorunlar var mıydı?

Sadece RDR2 de var öbür oyunda fişe takmadığım için 30 FPS değmiş sadece RDR2.

Hocam bu sorunun sebebini öğrendim ve düzelttim. Dahili ekran kartını kullanıyormuş yani 2060 değil de UHD Graphics adlı kartı kullandığı için bu kadar düşük FPS. Oyun içinde ekran kartı seçme seçeneği var oradan düzelttim ve bilgisayarımı yüksek performans moduna aldım.
Normal CS:GO işlemci odaklı bir oyun ekran kartını 2060 yapın o 230 FPS 450 olur.

Allah aşkına onboard ekran kartından sence 230 FPS alabilir mi biraz mantıklı düşün hiçbir şey bilmesen bile mantık yoluyla çözersin.

Allah aşkına onboard ekran kartından sence 230 FPS alabilir mi biraz mantıklı düşün hiçbir şey bilmesen bile mantık yoluyla çözersin.

Kardeşim araştır bir sonra bak içindeki onboard güçlü değil ancak Vega 8 bile o oyunu 200 FPS oynatıyor ki işlemcisi 2200G'den daha iyi.

Kardeşim araştır bir sonra bak içindeki onboard güçlü değil ancak Vega 8 bile o oyunu 200 FPS oynatıyor ki işlemcisi 2200G'den daha iyi.

Vega 8 o oyunu oynatırken ekran kartı %100 kullanır fakat RTX 2060 o oyunu oynatırken %50 kullanır 230 FPS alır RTX 2060 %100 kullansa 400 FPS alır ama CS:GO'da bu mümkün değil istersen sen bir araştır. CS:GO Valorant gibi oyunlarda işlemci ağırlıklı olduğu için ekran kartından az kullanır.

1680188114888.png

Hızlı mı diyeyim.

Olsa da olmasa da yardımın için teşekkür ederim.

Kurulum yaparken gene dondu.

Hocam son olarak şu konuya bakın.

Ve sonra tekrar yüklemeyi deneyin.

Hocam son olarak şu konuya bakın.

Ve sonra tekrar yüklemeyi deneyin.

Bunu yaptıktan sonra bir şey olmuyor değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı