RTX 2060 sistem toplama tavsiyesi

Bütçe
10.000
Diyorum ki AMD yeni nesil ekran kartlarını çıkarmasına az kaldı ben olsam beklerdim mimarisi değişip RDNA 2.0 olacak bu da Ray Tracing'e destek verebilir yatırım yapmışlar Ray Tracing özelliğine daha ucuza aynı performansı alabilirsiniz :).

:D teşekkür ederim, çıkış tarihi belli mi veya sizce ne zaman çıkar, ve son olarak AMD ekran kartı bana ne gibi + ve -'ler sağlar?

Ne kadar yakın zamanda? Yazı boş geçirmemek için 1-2 hafta içerisinde almayı düşünüyorum.

Sistem iyi güzel fakat fiyatının düşük olmasının sebebi parçaların markası olabilir mi? Dediğim gibi uzun süreli bir şey istiyorum bu yüzden biraz titizim.
Bu sistemde markası kötü olan bir parça yok. Parçaları tek tek forumda araştır istersen.

:D teşekkür ederim, çıkış tarihi belli mi veya sizce ne zaman çıkar, ve son olarak AMD ekran kartı bana ne gibi + ve -'ler sağlar?

- Si olcağını sanmıyorum Driver sorununun tamamen çözülceğine inanıyorum.
+ Sı olarak 7 nm üretilcek sıcaklık değerleri düşük olacak ve en güçlü ekran kartı olan 5950 XT RTX 2080 Ti'a rakip çıkacağı belirtildi fiyatları bütçe dostu çünkü 5950 XT 6000 TL arasında çıkacak sonradan daha da düşecektir. AMD Ceo'su DR Lisa Su'nun açıklamasına göre bu kartlar navi ailesine katılcaklar.

- Si olcağını sanmıyorum Driver sorununun tamamen çözülceğine inanıyorum.
+ Sı olarak 7 nm üretilcek sıcaklık değerleri düşük olacak ve en güçlü ekran kartı olan 5950 XT RTX 2080 Ti'a rakip çıkacağı belirtildi fiyatları bütçe dostu çünkü 5950 XT 6000 TL arasında çıkacak sonradan daha da düşecektir. AMD Ceo'su DR Lisa Su'nun açıklamasına göre bu kartlar navi ailesine katılcaklar.
Açıkçası ekran kartı olarak asus düşünüyorum. Asus'la ilgili düşüncelerinizi de alabilir miyim?

Bekle bence biraz. Amerika'daki olaylar ve corona biraz duruluncaya kadar. B550 çipli anakartlar ve 4. nesil Ryzen işlemciler gelinceye kadar bekle. Nvidia da bu yıl içerisinde RTX 3xxx serisini, AMD ise 58xx serisini çıkaracak. Aynı paraya daha performanslı sistem toplayabilrisin. Yazın çalışıp para biriktirebilirsen daha da iyi bir PC toplarsın.

Bekle bence biraz. Amerika'daki olaylar ve corona biraz duruluncaya kadar. B550 çipli anakartlar ve 4. nesil Ryzen işlemciler gelinceye kadar bekle. NVIDIA'da bu yıl içerisinde RTX 3xxx serisini, AMD ise 58XX serisini çıkaracak. Aynı paraya daha performanslı sistem toplayabilrisin. Yazın çalışıp para biriktirebilirsen daha da iyi bir PC toplarsın.

Bütçeyle ilgili sıkıntım yok diyebilirim, yani kısıtlamayı kendim yaptım. Sistemi yazın kullanabilmek için 1-2 hafta içerisinde halletmeyi düşünüyorum ne de olsa sürekli yeni teknolojiler çıkıyor :) Şu anki şartlarda ne önerebilirsiniz?
ASUS TUF önermem AMD tarafında en iyi Sapphire Nitro+ modelidir NVIDIA tarafında Gaming X ile ROG STRIX.
TUF dışında diğer modeller için ne düşünüyorsunuz?

Bütçeyle ilgili sıkıntım yok diyebilirim, yani kısıtlamayı kendim yaptım. Sistemi yazın kullanabilmek için 1-2 hafta içerisinde halletmeyi düşünüyorum ne de olsa sürekli yeni teknolojiler çıkıyor :) şu anki şartlarda ne önerebilirsiniz?

TUF dışında diğer modeller için ne düşünüyorsunuz?

Şu an almak mantıklı olmaz bu dönemde özellikle koronavirüs ve stok olmadığından fiyat yüksek beklemelisiniz bence hem yeni nesil ekran kartları da çıkar 1 2 ay dişinizi sıkın :).

Geri
Yukarı