RTX 2060 sistem toplama

nonameaccount

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır planladığım PC'yi sonunda almaya karar verdim ve kendimce bazı parçalar topladım. Sizce bu parçalar birbirleri ile uyumlu çalışırlar mı, işlemci ve ekran kartı birlikte iyi gider mi ? İşlemci kendi fanı ile mi gelir yoksa ek olarak bir fan almam gerekiyor mu ? En son olarak, seçtiğim kasanın güç kaynağı bu sistem için yeterli midir? Eğer değilse sizin önerileriniz neler olur? Özellikler şöyle:

Intel Core i5 9600K 3.70 Ghz 6 Çekirdek 9MB 1151p v2 14nm İşlemci
MSI B360M Gaming Plus 2666mhz(OC) M.2 1151p v2 mATX Anakart
Kingston 16GB(2x8) HyperX Fury 3200mhz CL16 DDR4 Ram (HX432C16FB3/8X2)
MSI GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB GDDR6 192 Ekran Kartı
Seagate 2TB Barracuda 256MB 7200rpm (ST2000DM008) Harddisk
Zalman Z3 Plus 600W USB 3.0 mATX/ATX Mid Tower Kasa

Son düzenleme:
Intel alıcaksan 10. Nesili beklemelisin, şimdi alıcaksan AMD Ryzen 5 3600'lü bir sistem almak daha mantıklı olur. Linkteki sistemi alabilirsin ama Anakartı yükselt, Ekran Kartının modelini ROG seç ve SSD'yi Adata XPG SX6000 Pro 512GB al.

Bu sistemi aldıktan sonra üstüne ekleme yapmayı düşünmüyorum, iki üç sene idare etsene bana yeter. Şu anda aldım aldım, yoksa ileride alma fırsatım olmayacak maalesef. Ve bütçem 7000 TL, plandığım sistem parçaları 6.900 TL tutuyor. Aklımda kalan tek sorular işlemci fanı ile beraber mi geliyor yoksa ek fan almam gerekiyor mu ve güç kaynağı yeterli olur mu ?

Teşekkürler cevabınız için. Peki benim topladığım sistem düzgün çalışır mı ? "Aklımda kalan tek sorular işlemci fanı ile beraber mi geliyor yoksa ek fan almam gerekiyor mu ve güç kaynağı yeterli olur mu ? " sorusunun cevabı nedir ?

Teşekkürler cevabınız için. Peki benim topladığım sistem düzgün çalışır mı ? "Aklımda kalan tek sorular işlemci fanı ile beraber mi geliyor yoksa ek fan almam gerekiyor mu ve güç kaynağı yeterli olur mu ? " sorusunun cevabı nedir ?

AirJet dediği gibi kutudan işlemci soğutucu çıksa da pek kaliteli değil. Ek soğutma almak daha mantıklı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı