RTX 2060 sistem Valorant'ta 140 FPS veriyor

Umutrk8

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, RTX 2060 R5 2600X ve 16 GB RAM'li bir bilgisayara sahibim. Buna rağmen Valorant'ta 1280x960 çözünürlük ve en düşük ayarlarda maksimum 140 FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir acaba?

Yukarıda kaynak da var. Hz ile FPS görüntülenmesi aynı şeyler değildir, daha fazla FPS görebilirsiniz.

O halde ben size 30 Hz bir monitör vereyim. Siz de bana 360 Hz verin. Bir farkları yok zaten dediğinize göre, yüksek FPS alıyorum Hz'nin bir önemi yok. Değil mi? Nasıl olsa 30 Hz de olsa monitörüm 1000 FPS görüyorum sıkıntı olmaz. Kaynakta doğru değil haberiniz olsun.

O halde ben size 30 Hz bir monitör vereyim. Siz de bana 360 Hz verin. Bir farkları yok zaten dediğinize göre, yüksek FPS alıyorum Hz'nin bir önemi yok. Değil mi? Nasıl olsa 30 Hz de olsa monitörüm 1000 FPS görüyorum sıkıntı olmaz. Kaynakta doğru değil haberiniz olsun.
Hz ile görüntülenen FPS farkını öğren ondan sonra yorum yap. 30 Hz olsun 360 Hz versin diye bir şey yok zaten. Mevzu 30 Hz monitörde sadece 30 FPS görebilirsin mevzusu, hayır, daha fazla FPS görebilirsin. Elma ile armut farkları nelerdir bir öğrenin. Kaynak da gayet doğru, okumuyorsanız ya da okuyamıyorsanız o kısmı beni ilgilendirmez.

Klasik Technopat, herkes her naneyi biliyor.
Kaynak ne kadar güvenilir acaba?
Blurbusters'a ne kadar güvenilir demek zaten konu hakkında hiçbir fikriniz olmadığının kanıtı :)

Hz ile görüntülenen FPS farkını öğren ondan sonra yorum yap. 30 Hz olsun 360 Hz versin diye bir şey yok zaten. Mevzu 30 Hz monitörde sadece 30 FPS görebilirsin mevzusu, hayır, daha fazla FPS görebilirsin. Elma ile armut farkları nelerdir bir öğrenin. Kaynak da gayet doğru, okumuyorsanız ya da okuyamıyorsanız o kısmı beni ilgilendirmez.

Klasik Technopat, herkes her naneyi biliyor.

Blurbusters'a ne kadar güvenilir demek zaten konu hakkında hiçbir fikriniz olmadığının kanıtı :)

Sen öğren öyle yorum yap daha denileni anlamıyorsun :D

Bizim dediğimiz sende 144 Hz monitör olsun, 300 FPS al, gözün 144'ten fazlasını görmez, göremez.
Ben zaten 30 Hz monitörde sadece 30 FPS alınır demedim ki anlamamışsın.
Ben yukarıda 30 Hz olsun 360 Hz versin demedim ki anlamamışsın.
Kaynak bambaşka bir şeyden bahsediyor ki onu da anlamamışsın.
Doğrudur herkes her naneyi bilir Technopat klasik işte. En iyisi seni ignore etmek, hiç uğraşılmaz.
30 Hz monitördede zaten sadece 30 FPS'lik kısmını görürsünüz 300 FPS alayım, 270 FPS'i göremem. O halde şu anda AOC, ViewSonic gibi firmalar ekran değil daha güçlü ekran kartı üretiyor olurdu.

Önce kendin öğren sonra millete ahkam kes.

Son düzenleme:
Sistem özelliklerine göre FPS değerinin düşük olduğunu düşünüyorsan, ekran kartının veya diğer sürücülerin güncel olmaması buna etki edebiliyor. Driver Booster uygulamasını indirip tarama yaparsan güncel olmayan sürücüler güncellenir ve sorunun düzelebilir.

Kaç kere diyeceğiz Driver Booster önermeyin diye sonra mahkemelik olacaksın

Ben Ryzen 3 3100 işlemci ve GT 1030 la düşük ayarlarda 220 FPS (dalgalı)
Yüksek ayarlarda 130 FPS civarı alıyorum.(üstünede çıkıyor 100'ün altınada düşebiliyor.)

Sen öğren öyle yorum yap daha denileni anlamıyorsun :D

Bizim dediğimiz sende 144 Hz monitör olsun, 300 FPS al, gözün 144'ten fazlasını görmez, göremez.
Ben zaten 30 Hz monitörde sadece 30 FPS alınır demedim ki anlamamışsın.
Ben yukarıda 30 Hz olsun 360 Hz versin demedim ki anlamamışsın.
Kaynak bambaşka bir şeyden bahsediyor ki onu da anlamamışsın.
Doğrudur herkes her naneyi bilir Technopat klasik işte. En iyisi seni ignore etmek, hiç uğraşılmaz.
30 Hz monitördede zaten sadece 30 FPS'lik kısmını görürsünüz 300 FPS alayım, 270 FPS'i göremem. O halde şu anda AOC, ViewSonic gibi firmalar ekran değil daha güçlü ekran kartı üretiyor olurdu.

Önce kendin öğren sonra millete ahkam kes.
Alakası bile yok. Hala okumadan etmeden bıdı bıdı. Berbat üslubuna bakacak olursak zaten derdin bir şey öğrenmek değil kavga çıkarmak :)
Hz hissettiğin şey değil mi? Mesela 400 FPS alıyorsun ama monitörün 60 Hz 60 Hz'den sonrası sadece sayıdır.
Değildir.

Geri
Yukarı