Çözüldü RTX 2060 sistemde CoD Warzone 2.0 FPS sürekli dalgalı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Umut Mermer

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, CoD Warzone ve Spider-Man Remastered'da FPS'ler sürekli dalgalı CoD Warzone oynarken FPS 82'i geçmiyor ve sürekli takılıyor oyun 17 FPS'lere düştüğünü bile gördüm. Takılmaktan oyundan zevk almıyorum hiç ekran kartı sürücüm. Sürekli güncel tutuyorum GPU kullanımı %73-84 arası işlemci %45-55 arası oyundaki ayarları karıştırdım yine takılmalar devam ediyor. Hz 165 otomatik seçili.

• Monitör: AOC 24G2U 165 Hz.
  • Ekran kartı: MSI Gaming X RTX 2060.
  • RAM: 16 GB Corsair.
  • İşlemci: Ryzen 5 1600 X
  • Anakart: Gigabyte B450M S2H.
  • PSU: Cooler Master V750 Gold.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar sorunu kendim bugün çözdüm, oyunu kaldırdım. Battle.net üzerinden oynuyordum, Steam'den kurdum oyunu ve HDD'de yüklüydü, SSD'ye kurdum. Sıfır drop, sıfır kasma. Dünya varmış, yemin ederim oyunu çok rahat oynuyorum. 80-110 FPS arası.
Takılmasının sebebi zaten oyunun işlemciyi yüksek kullanması ki zaten o ekran kartını anca besleyebiliyor o işlemci üstüne de dediğim gibi fazla kullanınca darboğaz oluşuyor. Grafiği yükseltmeyi denersen takılmalar düşecektir biraz daha ama kasmayacak şekilde yükselt. Arkadaşın sorunu %100 işlemci zaten o konu tartışmaya bile açık değil.
oyunun sistem gereksinimleri şu şekilde ve buna bakıldığı zaman arkadaşın bilgisayarı gayet yeterli düzeyde :
  • MİNİMUM:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
    • İşletim Sistemi: Windows® 10 64 Bit (En güncel sürüm)
    • İşlemci: Intel® Core™ i3-6100 / Core™ i5-2500K veya AMD Ryzen™ 3 1200
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA® GeForce® GTX 960 veya AMD Radeon™ RX 470
    • DirectX: Sürüm 12
    • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
    • Depolama: 125 GB kullanılabilir alan
  • ÖNERİLEN:
    • İşletim Sistemi: Windows® 10 64 Bit (En güncel sürüm) veya Windows® 11 64 Bit (En güncel sürüm)
    • İşlemci: Intel® Core™ i5-6600K / Core™ i7-4770 veya AMD Ryzen™ 5 1400
    • Bellek: 12 GB RAM
    • Ekran Kartı: DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA® GeForce® GTX 1060 veya AMD Radeon™ RX 580

oyunun sistem gereksinimleri şu şekilde ve buna bakıldığı zaman arkadaşın bilgisayarı gayet yeterli düzeyde :
  • MİNİMUM:
    • İşletim Sistemi: Windows® 10 64 Bit (En güncel sürüm)
    • İşlemci: Intel® Core™ i3-6100 / Core™ i5-2500K veya AMD Ryzen™ 3 1200
    • Bellek: 8 GB RAM
    • Ekran Kartı: DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA® GeForce® GTX 960 veya AMD Radeon™ RX 470
  • ÖNERİLEN:
    • İşletim Sistemi: Windows® 10 64 Bit (En güncel sürüm) veya Windows® 11 64 Bit (En güncel sürüm)
    • İşlemci: Intel® Core™ i5-6600K / Core™ i7-4770 veya AMD Ryzen™ 5 1400
    • Bellek: 12 GB RAM
    • Ekran Kartı: DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA® GeForce® GTX 1060 veya AMD Radeon™ RX 580

Arkadaşın sistemi yeterli zaten kimse sistemi kötülemedi ki? Ben kombinasyonunda sorun var diyorum sen şimdi 1000 liralık ilemci ile 35.000 liralık ekran kartını kombinleyebilir misin? Arkadaşın sistemi için ara bu kadar açık değil ama yine de yetersiz bir işlemci kullanmış ekran kartı için. Sistem gereksinimlerine bakarak " Alla alla arkadaşın sistemi yeterli ne diyor bu ya" diyemezsin. Sana tavsiyem 500 liraya git ddr2 sistem al ve takıp kullanabileceğin en maximum ekran kartını bul ve işlemci & ekran kartı kullanımını izle ve YouTube girip FPS karşılaştırması yap sonuç ne olacak.

Arkadaşın sistemi yeterli zaten kimse sistemi kötülemedi ki? Ben kombinasyonunda sorun var diyorum sen şimdi 1000 liralık ilemci ile 35.000 liralık ekran kartını kombinleyebilir misin? Arkadaşın sistemi için ara bu kadar açık değil ama yine de yetersiz bir işlemci kullanmış ekran kartı için. Sistem gereksinimlerine bakarak " alla alla arkadaşın sistemi yeterli ne diyor bu ya" diyemezsin. Sana tavsiyem 500 liraya git DDR2 sistem al ve takıp kullanabileceğin en maximum ekran kartını bul ve işlemci & ekran kartı kullanımını izle ve YouTube girip FPS karşılaştırması yap sonuç ne olacak.

Biliyorum işlemci ekran kartı besleyecek güçte olmadığını ama arkadaşın işlemcisi 1600X yani sonuç olarak tam besleyemeyebilir ama kesinlikle bu kadar düşük FPS oranları görmez. Sıkıntı warzone oyununun çöp optimizasyonunda.

İşlemci öneriniz nedir bu sisteme peki.

Bu arada işlemci değiştirdin mi bilmiyorum ama oyun içinde spot cache ayarını ultraya ya da high seçeneğine alınca sorun düzeliyor bende öyle düzeldi fakat hala FPS sıkıntılı ise C:\Users\PC\Documents\Call of Duty\players klasörüne girin ve.

resim_2023-01-03_132306760.png

Options.3.CoD22 dosyasına tıklayın ve not defteri ile açın sonra not defteri uygulamasında düzenle sekmesinden bul seçeneğine tıklayın ve “rendererworkercount” yazın karşınıza şu kısım çıkacak.

resim_2023-01-03_132617243.png

Buradan benim işaretlediğim kısım sizde 4 olacak bu oyunun kullandığı işlem parçacığı sayısı buraya işlemciniz ne kadar parçacığı varsa ona göre değeri girin sizin işlemciniz 12 iş parçacığına sahip olduğu gözüküyor ben 6 yazdım ve düzeldi şahsi fikrim sizinde 6 yazmanız olacaktır.
Bundan sonra kaydedip çıkın eğer sorun çözülmezse yazabilirsiniz iyi günler.

Son düzenleme:
Biliyorum işlemci ekran kartı besleyecek güçte olmadığını ama arkadaşın işlemcisi 1600X yani sonuç olarak tam besleyemeyebilir ama kesinlikle bu kadar düşük FPS oranları görmez. Sıkıntı warzone oyununun çöp optimizasyonunda.

Bu arada işlemci değiştirdin mi bilmiyorum ama oyun içinde spot cache ayarını ultraya ya da high seçeneğine alınca sorun düzeliyor bende öyle düzeldi fakat hala FPS sıkıntılı ise C:\Users\PC\Documents\Call of Duty\players klasörüne girin ve.

Eki Görüntüle 1621638

Options.3.CoD22 dosyasına tıklayın ve not defteri ile açın sonra not defteri uygulamasında düzenle sekmesinden bul seçeneğine tıklayın ve “rendererworkercount” yazın karşınıza şu kısım çıkacak.

Eki Görüntüle 1621639

Buradan benim işaretlediğim kısım sizde 4 olacak bu oyunun kullandığı işlem parçacığı sayısı buraya işlemciniz ne kadar parçacığı varsa ona göre değeri girin sizin işlemciniz 12 iş parçacığına sahip olduğu gözüküyor ben 6 yazdım ve düzeldi şahsi fikrim sizinde 6 yazmanız olacaktır.

Hocam şimdi sana şu soruyu sormak istiyorum sadece. Neden mesela bende, arkadaşımda, kardeşimde, çoğu kişide sorun yokta konu açanların %99'u darboğaz yaratacak işlemci kullanan arkadaşlar? R5 2600x var bende de diyor arkadaş ama sanki 2600x güçlü bir işlemciymiş gibi.

Oyunun sistem gereksinimleri şu şekilde ve buna bakıldığı zaman arkadaşın bilgisayarı gayet yeterli düzeyde:
  • minimum:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
    • işletim sistemi: windows® 10 64 Bit (en güncel sürüm)
    • işlemci: Intel® Core™ i3-6100 / core™ i5-2500K veya AMD ryzen™ 3 1200.
    • bellek: 8 GB RAM.
    • ekran kartı: DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA® GeForce® GTX 960 veya AMD radeon™ RX 470.
    • DirectX: sürüm 12.
    • ağ: genişbant internet bağlantısı.
    • depolama: 125 GB kullanılabilir alan.
  • önerilen:
    • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
    • işletim sistemi: windows® 10 64 Bit (en güncel sürüm) veya windows® 11 64 Bit (en güncel sürüm)
    • işlemci: Intel® Core™ i5-6600K / core™ i7-4770 veya AMD ryzen™ 5 1400.
    • bellek: 12 GB RAM.
    • ekran kartı: DirectX 12.0 uyumlu sistemlerde NVIDIA® GeForce® GTX 1060 veya AMD radeon™ RX 580.
    • DirectX: sürüm 12.
    • ağ: genişbant internet bağlantısı.
    • depolama: 125 GB kullanılabilir alan.

Arkadaşın sistemi yeterli zaten kimse sistemi kötülemedi ki? Ben kombinasyonunda sorun var diyorum sen şimdi 1000 liralık ilemci ile 35.000 liralık ekran kartını kombinleyebilir misin? Arkadaşın sistemi için ara bu kadar açık değil ama yine de yetersiz bir işlemci kullanmış ekran kartı için. Sistem gereksinimlerine bakarak " alla alla arkadaşın sistemi yeterli ne diyor bu ya" diyemezsin. Sana tavsiyem 500 liraya git DDR2 sistem al ve takıp kullanabileceğin en maximum ekran kartını bul ve işlemci & ekran kartı kullanımını izle ve YouTube girip FPS karşılaştırması yap sonuç ne olacak.

Bende RTX 2060 var Ryzen 2600X var bende de donuyor kombinasyonla falan alakası yok.

Biliyorum işlemci ekran kartı besleyecek güçte olmadığını ama arkadaşın işlemcisi 1600X yani sonuç olarak tam besleyemeyebilir ama kesinlikle bu kadar düşük FPS oranları görmez. Sıkıntı Warzone oyununun çöp optimizasyonunda.

Eki Görüntüle 1621638

Eki Görüntüle 1621639

Hocam şimdi sana şu soruyu sormak istiyorum sadece. Neden mesela bende, arkadaşımda, kardeşimde, çoğu kişide sorun yokta konu açanların %99'u darboğaz yaratacak işlemci kullanan arkadaşlar? R5 2600X var bende de diyor arkadaş ama sanki 2600X güçlü bir işlemciymiş gibi.

Arkadaşlar ben işlemciyi değiştirdim Ryzen 5 5500'e gücüm yetti onu kullanıyorum faydası oldu lakin oyundan kaynaklı diğer warzonedada aynısı vardı oyun ilk açıldığında oynarken 5 dakika falan kendine zor geliyor sürekli lag FPS düşüşleri sonra düzeliyor akıcı hale geliyor sorun bence oyundan kaynaklı ve dediklerini deneyeceğim tekrar.

Hocam şimdi sana şu soruyu sormak istiyorum sadece. Neden mesela bende, arkadaşımda, kardeşimde, çoğu kişide sorun yokta konu açanların %99'u darboğaz yaratacak işlemci kullanan arkadaşlar? R5 2600X var bende de diyor arkadaş ama sanki 2600X güçlü bir işlemciymiş gibi.

Güçlü bir işlemci diye demedim sadece sorunumu bu işlemcide böyle çözdüm demek için ekledim ve konuyu açanlarda sistemi çok iyi olanlarda var sorun işlemcilerde olsaydı emin olun bu kadar çok Warzone 2.0 konusu olmazdı belki cidden çok yüksek işlemci alıp sorunu çözebilirdim ama o zaman önerilen sistem gereksinimleri kısmına o yüksek işlemcilerden konulması lazımdı.

Güçlü bir işlemci diye demedim sadece sorunumu bu işlemcide böyle çözdüm demek için ekledim ve konuyu açanlarda sistemi çok iyi olanlarda var sorun işlemcilerde olsaydı emin olun bu kadar çok Warzone 2.0 konusu olmazdı belki cidden çok yüksek işlemci alıp sorunu çözebilirdim ama o zaman önerilen sistem gereksinimleri kısmına o yüksek işlemcilerden konulması lazımdı.

Sorun işlemcinin güçlü olup olması değil işte sorunu tam anlatamadım. İşlemci ekran kartını besleyemezse sorunlu oyunu daha da sorunlu yapar ki işlemciye çok yük bindiren bir oyun bu. Yoksa önerdiği işlemciyle de oynarsın ama yanına besleyemeyeceği ekran kartı koymaman şartıyla çünkü bu sefer işlemci de sorun yaratır.

Arkadaşlar ben işlemciyi değiştirdim Ryzen 5 5500'e gücüm yetti onu kullanıyorum faydası oldu lakin oyundan kaynaklı diğer warzonedada aynısı vardı oyun ilk açıldığında oynarken 5 dakika falan kendine zor geliyor sürekli lag FPS düşüşleri sonra düzeliyor akıcı hale geliyor sorun bence oyundan kaynaklı ve dediklerini deneyeceğim tekrar.

Shader yüklemesi yaptığı için başta kasma, takılma yapıyor.

Arkadaşlar sorunu kendim bugün çözdüm, oyunu kaldırdım. Battle.net üzerinden oynuyordum, Steam'den kurdum oyunu ve HDD'de yüklüydü, SSD'ye kurdum. Sıfır drop, sıfır kasma. Dünya varmış, yemin ederim oyunu çok rahat oynuyorum. 80-110 FPS arası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı