RTX 2060 sistemde Cyberpunk 2077'de frametime yüksek

İşletim sistemi
Windows 10

revcomrade

Decapat
Daha fazla  
RAM
Team T Force Vulcan-Z 3200mhz CL16 2x8 GB
Ekran kartı
Asus Dual RTX2060
Anakart
Asus B450m- K2
İşlemci
R5 3600
Frametime çok yüksek. 100ms civarı bile oluyor yer yer. VRAM dolduğu için mi bu şekilde? RTX2060 6 GB versiyonu kullanıyorum. İzlediğim videolarda insanlar yaklaşık 25ms gibi bir değer ile oynuyorlar. Monitör yüzünden mi böyle? 1080p 60Hz monitörüm var.

Ekran görüntüsü 2022-11-27 002046.png

Bu kalabalık yerde FPS 19'a kadar düşmüş. Bende mi sıkıntı var yoksa oyun hala düzelmedi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her şey ortada GPU 19FPS de GPU kullanımı yerlerde sürünüyor, işlemci 85 derceye vurmuş. Bir arkadaş söylemiş işlemci kendini kapatmış vs demiş. İşlemciyle ilgili bir sıkıntı çok belli.

Sadece orada oldu bu durum. Oyun ile alakalı bir sorun muhtemelen. İşlemci ısınıyor, soğutucuyu bir değiştirmem gerek gerçekten. Onun dışında sorun muhtemelen VRAM yetersizliği. Gerçekten 6 GB'ın bu karta yeteceğini hangi mühendis düşündü bilmiyorum. Sonraki dönemlerde 12 GB'lık versiyonunun çıkması da kanıtı zaten.

Sadece orada oldu bu durum. Oyun ile alakalı bir sorun muhtemelen. İşlemci ısınıyor, soğutucuyu bir değiştirmem gerek gerçekten. Onun dışında sorun muhtemelen VRAM yetersizliği. Gerçekten 6 GB'ın bu karta yeteceğini hangi mühendis düşündü bilmiyorum. Sonraki dönemlerde 12 GB'lık versiyonunun çıkması da kanıtı zaten.
3070ti de 8gb vram 2gb fazla gibi görünüyor fakat bu derece oyunlarda ciddi bir sorun yaşattığını düşünmüyorum bu konudaki görüş "gpu da ne kadar vram varsa oyun o kadar kullanır" pc deki ramin vram a katkısı var vs o konulara girmeyeceğim. tabi nvidia 3000 serisinde bile bu derece az vram kullanması akıl alacak gibi değil neden böyle birşey yapmışlar üzerinde düşünülecek konu bile değil, şizofreni gibi bişey yani eski modellere bile 12gb vram getirirken 3000 serisinde 8gb vram kullanmaya devam etmesi. acaba diyorum 4060, 4070 vs de 8gb vram kullanırlarmı? yaparlar yani daha önce yaptılar çünkü.

Geri
Yukarı