Çözüldü RTX 2060 sistemde düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

woeP

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 2600x GPU: GIGABYTE GeForce RTX 2060 6GB RAM: 2x8GB 3MHz Anakart: B450M S2H
Nedenini bilmediğim bir şekilde sistemimde bazı oyunlarda FPS'im çok düşük. CS:GO ve Valorant'ta 100-140 arası FPS alıyorum en düşük ayarlarda. Ekran kartı yazılımım güncel, NVIDIA Denetim Masası ayarlarım performansa göre ayarlı. Acaba sistemim yetersiz de ben mi farkında değilim? Yardımcı olursanız sevinirim.

PC özellikleri:
Gigabyte RTX 2060 6 GB.
Gigabyte B450M S2H V2 AMD.
XPG 8+8 RAM.
AMD Ryzen 5 2600X 3600MHz 6 çekirdek işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 15 dakikalık oynanış sonrası. Fps yine yerlerde
1664206616179.png

CS:GO oynamadım ama D3D9 kullanıyor gözüküyor. Bilmiyorum DX12 veya DX11 desteği var mı? Bir öneri vereyim DirectX güncelleyin eksik dosyaları kursun eğer oyun içinde DX12 veya DX11 ile çalıştırma seçenekleri mevcut ise bir de onları deneyin.

CS:GO oynamadım ama D3D9 kullanıyor gözüküyor. Bilmiyorum DX12 veya DX11 desteği var mı? Bir öneri vereyim DirectX güncelleyin eksik dosyaları kursun eğer oyun içinde DX12 veya DX11 ile çalıştırma seçenekleri mevcut ise bir de onları deneyin.

Tabii ya. Bu neden benim aklıma gelmedi.

Eklediğiniz linkten indirme işlemini yaptım. Kurulumdan sonra zaten güncel olduğunu, herhangi bir indirmeye ihtiyaç duymadığını söyledi. Oyun içerisinden directx çalıştırma seçenekleri de mevcut değil ne yazık ki. Fakat yanlış bilmiyorsam zaten dx12 olarak açılıyor. Çok eski bilgisayarlar için d3d9'a geçirmek için bir komut mevcut.

Eklediğiniz linkten indirme işlemini yaptım. Kurulumdan sonra zaten güncel olduğunu, herhangi bir indirmeye ihtiyaç duymadığını söyledi. Oyun içerisinden directx çalıştırma seçenekleri de mevcut değil ne yazık ki. Fakat yanlış bilmiyorsam zaten dx12 olarak açılıyor. Çok eski bilgisayarlar için d3d9'a geçirmek için bir komut mevcut.
Diğer tüm sürücülerinizin doğru şekilde yüklü olduğundan emin misiniz?

Geri
Yukarı