RTX 2060 sistemde FIFA 23'te FPS düşüşü

chnnhc677

Centipat
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 2060
İşlemci
Ryzen5 3500x
FIFA 23 oynarken sürekli olarak drop giriyor. FPS olarak 120-144 arasında değişiyor ama rahatsız edici düzeyde takılmalar oluyor. Deneyebileceğim çoğu şeyi denedim (V-Sync On/Off, düşük görüntü ayarı, 60 FPS kilitleme/ FPS sınırı kaldıma.) ama herhangi bir çözüm bulamadım. Benzer sorun yaşayıp çözebilen var mıdır?

Aynı sorun bende de var. 11700k işlemci 3070 ekran kartı var. Fakat oyun da yer yer kasmalar takılmalar mevcut. Bu oyunun optimizasyonuyla ilgili. Her sene sene başında aldığım için bu senede bilerek ve istiyerek yine pişmanlığı tercih ettim. Ama şimdi FIFA 24 çıksa yine gider alırım =)

Aynı sorun bende de var. 11700k işlemci 3070 ekran kartı var. Fakat oyun da yer yer kasmalar takılmalar mevcut. Bu oyunun optimizasyonuyla ilgili. Her sene sene başında aldığım için bu senede bilerek ve istiyerek yine pişmanlığı tercih ettim. Ama şimdi FIFA 24 çıksa yine gider alırım =)
RAM yetmiyor olabilir mi?

Oyunda optimizasyon sorunları bulunmakta. Ayrıyeten bileşenlerin ısısına dikkat edin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vallahi ilginç ben hiç sorun yaşamadım şu ana.

Pampa saha içerisinde oyunu oynarken olmuyor bende. Ara sahneler ve pozisyon tekrarlarında hafif kasıyor. Yoksa şimdilik idae ediyoruz. Az önce futtan çıkıp geldim 5 yedim moralim bozuk =) orada da dengesizlikler mevcut. Dengeli eşleşme yok.

Bir güncelleme çıkması vs gündemde mi peki? Oynanacak gibi değil çünkü oyun şu an...

Sık sık güncelleniyor. Twitter'da EA'nın hesaplarını takip edebilirsin.

Bir de ben soru sorayım FIFA işlemci sıcaklığınız ne sizin? Benim 63 ortalama. FIFA 22 de 55 Ti. Biraz ısınma var sanki sizde de öyle mi baktınız mı hiç. Max 84'ü görmüş. Min 30 ortalama 63.

FIFA 23 Steam puanı yerlerde. Bunun da büyük etkisi olabilir.

Onunla ne alakası var arkadaşım. Yapımcı Steam mi? Steam dağıtıcı.

Yeni konular

Geri
Yukarı