RTX 2060 sistemde görüntü gidiyor

nilelle

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, birkaç ay önce GTX 1060 ekran kartımı 2060'a terfi ettiğimden beri garip garip sorunlar çıkıyor. Her seferinde farklı bir sorunla uğraştım. Uzun uzun anlatmayacağım sadece şu anki sorun şöyle: Bazen boşta, bazen yükteyken sistemde görüntü gidiyor sinyal yok yazısı çıkıyor. Reset atmadan düzelmiyor. Reset attğımda ise ekranda mor noktalar çıkıyor. 5-10 dakika sistemi kapalı tuttuktan sonra düzeliyor. Bu süreçte ekran kartımı garantiye gönderdim kart sorunsuz çıktı. Güç kaynağımı değiştirdim bir şey değişmedi. Sistemi bir tamircide test ettik hiçbir sorun çıkmazken, evde düzgün çalışmıyor. Elektrik tesisatından şüphelendik, elektrikçi çağırdık bir şey çıkmadı. Monitörü değiştirdim, kabloları değiştirdim ama nafile. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile en az 100 kere silip tekrar yüklemişimdir. Format denedim kaç kere, yok olmuyor. Undervolt yaptım, kartın hızını düşürüp farklı hızlara sabitleyip o şekilde çalıştırmayı denedim. Bazen birkaç saat çalıştı sonra yine gitti. Bazen sürekli gidip geldi görüntü. O da çare olmadı. Çıldırmak üzereyim.

• ASRock AB350M
  • Gigabyte RTX 2060 Windforce
  • AMD Ryzen 5 1600 AF
  • WD 1 TB hard disk
  • 12 GB RAM(8+4 GB, 2133 MHz)
  • FSP Performance 650W PSU
  • BIOS güncel.
Ayrıca sistem birkaç kere mavi ekran da vermişti. Minidump linki:Desktop

Son düzenleme:
Yok başka sistemde test etmedik. Direkt benim sistemi test ettik. Sistemde sorun çıkmadı yani.
Hocam o zaman bakmanız gereken şey elektrik tesisatı oluyor. Üçlü priz, uzatma gibi bir şey kullanıyorsunuzdur illaki. Başka bir şey kullanmayı deneyin veya direkt prize bağlamayı.

Hocam o zaman bakmanız gereken şey elektrik tesisatı oluyor. Üçlü priz, uzatma gibi bir şey kullanıyorsunuzdur illaki. Başka bir şey kullanmayı deneyin veya direkt prize bağlamayı.
Eski bir priz vardı onun yerine büyük bir tane akım korumalı priz aldım. Hatta evdeki bütün prizlerde de denedim yine aynı. En son çare kampüsüme gidip orda çalıştırmayı düşünüyorum 😁

Eski bir priz vardı onun yerine büyük bir tane akım korumalı priz aldım. Hatta evdeki bütün prizlerde de denedim yine aynı. En son çare kampüsüme gidip orda çalıştırmayı düşünüyorum 😁
Bir UPS alıp onunla çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Amazon üzerinden amazon satıcısından alırsanız baktınız bir fark olmuyor iade edersiniz kolayca.

Bir UPS alıp onunla çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Amazon üzerinden amazon satıcısından alırsanız baktınız bir fark olmuyor iade edersiniz kolayca.
Onları da çok araştırdım ama çoğu kişi pek bir işe yaramadığını yazmış. Doğru düzgün voltaj ayarlaması yapmıyor demişler. Nasıl bir şey almam lazım onu bilmiyorum. Gerçekten işe yarayan bir UPS bulursam alacağım.

Onları da çok araştırdım ama çoğu kişi pek bir işe yaramadığını yazmış. Doğru düzgün voltaj ayarlaması yapmıyor demişler. Nasıl bir şey almam lazım onu bilmiyorum. Gerçekten işe yarayan bir UPS bulursam alacağım.
FSP marka 600W güç sağlayabilen bir UPS alsanız size yeter.

FSP marka 600W güç sağlayabilen bir UPS alsanız size yeter.
Hocam, HP marka rami çıkartarak Dark'ın ramiyle açtım şuan sıkıntı gözükmüyor benchmarklarda. Sanırım memtest yapsam iyi olacak.

Hocam, HP marka rami çıkartarak Dark'ın ramiyle açtım şuan sıkıntı gözükmüyor benchmarklarda. Sanırım memtest yapsam iyi olacak.
Tekrar selamlar,ramlerde sorun yok.Birlikte çalışınca sıkıntı yarattığını düşündüm witcher'da denedim baya tertemiz, hiçbir şey olmadı. Başka oyuna girdim yine patladık. Hatta pc boştayken de görüntü gitmeye başladı. Elektrikle ilgili bir şey olsa boştayken güç tüketmiyor pek fazla nasıl böyle bir şey olabilir? Sorun nerede ki onu çözemiyorum. Ayrıca Afterburner üzerinden normalde 1860 MHZ çalışırken 1600 MHZ'ye sabitleyip kullanıyorum 2-3 saat sorunsuz çalışıyor. Ama PC'yi ilk açarken habire görüntü gidip duruyor, masaüstü ekranına bir türlü gelemiyorum. Afterburner ayarlarını açılışta da koru diyerek yaptığım zamanda da aynı.

Kartı 2.kez servise yolladım bu sefer sorun tespit edildiğini onarımda olduğunu söylediler. Dedim ki ilk sefer sorun yoktu şimdi nasıl sorun çıktı, çıt yok...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı