RTX 2060 sistemde her ayarda aynı FPS

Velametix

Hectopat
Merhaba kısa bir video cektim bu darbogaz demek mi? Eğer darbogaz ise aldıgım yere gotursem Vatan Bilgisayar yani düzeltilebilir mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Ekran kartına MSI Afterburner'dan hız aşırtma denenmiş olabilir.
RTX 2060.
Ryzen7 2700.
16 GB RAM.
B450M anakart.

Hocam biz ne yaptık? Aynı şeyi söyledik?

Darboğaz var diyene linç atıyorsunuz, FPS'im artmıyor diyen kullanıcıya çözünürlük artır diyorsunuz.

Diyeceğiniz şey çok basit, evet oyunun yapısı gereği darboğaz var, hayır dert etmeye gerek yok. Yüksek FPS istiyorsa daha iyi işlemci alacaktı bu kadar basit.

Hep aynı konulara aynı şahıslar aynı batıl inançları yaymaya devam ediyor. Ben mod olsam alayınıza yanlış bilgi yapıştırırım. Bu oyunda ekran kartın zorlanmadığı için limitleyici faktör işlemcindir yani işlemcinin izin verdiği kadar FPS alırsın, çözünürlük düşürerek FPS artıramazsın.

Düzeltilebilecek bir şey değil çünkü ortada bir sıkıntı yok olması gerektiği gibi çalışıyor sistemin. Daha yüksek FPS istiyorsan daha hızlı ram ya da işlemciye ihtiyacın var.
Hocam her şey normal diyorsun yani peki neden her ayarda aynı FPS alıyorum bilgim yok benim.

Darboğaz var diyene linç atıyorsunuz,
Öncelikle ben kimseye darboğaz var diye linç atmadım.
FPS'im artmıyor diyen kullanıcıya çözünürlük artır diyorsunuz.
İşlemcinin açıkçası kendini zorladığını düşünmediğimden böyle bir yorumda bulundum.
Diyeceğiniz şey çok basit, evet oyunun yapısı gereği darboğaz var
Bunu zaten bende dedim. Darboğaz olduğu içinden ayarları zorlamasını söyledim. Yani bence işlemci ile ekran kartı arasında bir darboğaz yok ancak oyun darboğaz yaptırıyor çünkü oyun saçma derecede sistem zorlamayan bir oyun.
hayır dert etmeye gerek yok. Yüksek FPS istiyorsa daha iyi işlemci alacaktı bu kadar basit.
Bu konuda katılmıyorum. Valorant için 2700 gayet yeterli bir işlemci. Çok daha düşük işlemcili sistemler bile bu FPS'leri alıyorken 2700 ve RTX 2060 ikilisinin bu FPS değerlerini alması normal değil.

Öncelikle ben kimseye darboğaz var diye linç atmadım.

İşlemcinin açıkçası kendini zorladığını düşünmediğimden böyle bir yorumda bulundum.

Bunu zaten bende dedim. Darboğaz olduğu içinden ayarları zorlamasını söyledim. Yani bence işlemci ile ekran kartı arasında bir darboğaz yok ancak oyun darboğaz yaptırıyor çünkü oyun saçma derecede sistem zorlamayan bir oyun.

Bu konuda katılmıyorum. Valorant için 2700X gayet yeterli bir işlemci. Çok daha düşük işlemcili sistemler bile bu FPS'leri alıyorken 2700X ve RTX 2060 ikilisinin bu FPS değerlerini alması normal değil.

Siz ortaya söylenen şeyi üzerinize alındınız, benim problemim değil. Ayrıca işlemci, ram, ekran kartı bir bütündür tek parçaya bakarak ''bu FPS normal değil'' diyemezsiniz. 2700X tek çekirdek olarak çok zayıf bir işlemci ayrıca.

Bu oyunda tek çekirdek performansı önemli olduğundan modern i3 seviyesi performans alırsınız o işlemci ile.

Siz ortaya söylenen şeyi üzerinize alındınız, benim problemim değil.
O zaman sizde nereye laf söyleyeceğinizi biliniz. Böyle herkese atar yapar gibi bir mesaj hiç olmamış. Ayrıca forumda "etiketleme" diye bir özellik var. Kullanmanızı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı