RTX 2060 sistemde mavi ekran hatası

delacrone

Hectopat
Daha fazla  
Uzun zamandır mavi ekran hatası almamıştım. Son 2 gündür mavi ekran hatası alıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

MSI GeForce RTX 2060.
R5 3600.
8x2 G.Skill 3200MHz RAM.
B450M-A Pro Max anakart.

Minidump dosyası.
mini dump.rar
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Sistemsel bir sorun vardır veya kurduğun işletim sistemini eksik kuruyorsundur Windows 7 kurmayı dene eğer onda da mavi ekran olursa Kali Linux kur onda da sıkıntı çıkarsa bana Windows 10 da çıkan mavi ekran hatasının görüntüsünü at.
Mümkünse tüm ekran alınsın ve net bir şekilde kare kodun yanında yazan yeri atarsan sevinirim.
Windows 7 kullanıcı olduğum için mavi ekran hatası daha belli oluyor genelde şöyle bir hata verir.
Stop 0x0000000 veya 0x0000e7 gibi hatalar alırsan bunun fotoğrafını alıp internette aratman lazım sorunu böyle çözebilirsin.

Okulun bilgisayarından yazıyorum bilgisayar hakkında bayağı şey biliyorum. Eğer yardım istersen DM'den ulaşabilirsin.

Sistemsel bir sorun vardır veya kurduğun işletim sistemini eksik kuruyorsundur Windows 7 kurmayı dene eğer onda da mavi ekran olursa Kali Linux kur onda da sıkıntı çıkarsa bana Windows 10 da çıkan mavi ekran hatasının görüntüsünü at.
Mümkünse tüm ekran alınsın ve net bir şekilde kare kodun yanında yazan yeri atarsan sevinirim.
Windows 7 kullanıcı olduğum için mavi ekran hatası daha belli oluyor genelde şöyle bir hata verir.
Stop 0x0000000 veya 0x0000e7 gibi hatalar alırsan bunun fotoğrafını alıp internette aratman lazım sorunu böyle çözebilirsin.

Okulun bilgisayarından yazıyorum bilgisayar hakkında bayağı şey biliyorum. Eğer yardım istersen DM'den ulaşabilirsin.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Başka bir şekilde sorunu anlayamaz mıyız acaba? Windows 7 kurmak zorunda mıyım?

Bu sistemi ilk aldığımda da mavi ekran vermişti ve servise götürmüştüm. Ram ların arızalı olduğunu söylemişlerdi. Ramlar yenileri ile değişim sağlandıktan sonra sistem elime ulaştı ve yine mavi ekran hatası almıştım. Yeniden servise götürdüğümde sorunun işlemcide olduğunu söylediler ve yenisiyle değişim sağladılar. Daha sonra bütün parçaların testlerden sorunsuz geçtiğini belirttiler. Ve sonrasında uzun bir süredir mavi ekran hatası almamıştım. İşte bu son üç gündür bu hatayı almaya başladım. Sistemim iki kere servise götürüldü ve testlerden geçti. Sorunun donanımsal kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. (bu dediklerim yaklaşık 1, 1.5 sene önce yapıldı.)
dxgmms2.sys bu hatanın ekran kartıyla ilgili olduğu söyleniyor. Hatayı araştırıp sorunun çözümlerine baktığımda DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yeniden yüklemem gerektiğini çıkarttım. Dün kaldırıp yeniden yükledim ve sorunun o olmadığını anladım çünkü bugün yine bir mavi ekran hatası aldım. Hata yine aynıydı. Aşağıda belirttiğim gibi...

VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR (119)

The video scheduler has detected that fatal violation has occurred. This resulted
in a condition that video scheduler can no longer progress. Any other values after
parameter 1 must be individually examined according to the subtype.

*** WARNING: Unable to verify checksum for win32k.sys

SYMBOL_NAME: dxgmms2!VidSchiSendToExecutionQueue+a99

MODULE_NAME: dxgmms2

IMAGE_NAME: dxgmms2.sys

STACK_COMMAND: .cxr; .ecxr ; kb

BUCKET_ID_FUNC_OFFSET: a99

BUILDLAB_STR: vb_release

OSPLATFORM_TYPE: x64

OSNAME: Windows 10

Son düzenleme:
Efendim anakartı değiştirmeyi düşündünüz mü hiç? Çünkü anakart arızalıysa sistem düzgün çalışmayabilir.
Sistem güncellemesi yapabiliyorsanız tüm driverlerin güncelini kurun.

Son düzenleme:
Anakartı neden değiştirmeyi düşüneyim ki? Anakart değiştirme kısmını anlayamadım. Ama BIOS en son 05/19/2021 tarihindeki 7C52v3C0 sürümü kurulu idi. BIOS'u güncelledikten sonra yeniden durumu belirteceğim. Teşekkür ederim.

BIOS pilini çıkart biraz bekle sonra bir daha tak. Düzelebilir.

Burası alıntıdır;

The dxgmms2.sys dosya bir Windows bir bilgisayarın Grafik Oluşturma yetenekleriyle ilişkili sistem sürücüsü dosyası. Bu dosyanın Mavi Ekran hatasına neden olduğu bilinmektedir. Ancak ana nedenler arasında RAM veya Sabit Disk Sorunları gibi çakışmalar, uyumsuz ürün yazılımı veya bozuk sürücüler bulunur. Bu sorunu çözmek basittir. Bununla birlikte, bunun için çeşitli potansiyel geçici çözümler vardır.

dxgmms2.sys bsod

Bu dosyayla ilgili aşağıdaki BSOD Hataları olabilir:

Dxgmms2.sys Mavi Ekran hatasını düzelt​

Bu hata ortaya çıkmaya başladıysa ve bir Sistem Geri Yükleme Noktası önceden oluşturulmuş, önceki ayarlarınıza ve yapılandırmanıza geri dönmek için kullanabilirsiniz. Değilse, diğer düzeltmeleri kullandıktan hemen sonra bir tane oluşturabilir ve gelecekte benzer bir hatayla karşılaşırsanız kullanabilirsiniz.

Bu hatadan kurtulmak için aşağıdaki düzeltmeleri yapacağız,

1. Grafik Kartı Sürücülerini Yeniden Yükleyin.
  2. DirectX Tanı Aracı'nı çalıştırın.
  3. DirectX'i güncelleyin veya yeniden yükleyin.
  4. BIOS Yapılandırmasını Sıfırla.
  5. Kayıt defteri ayarlarını kontrol edin.
  6. Uyku İşlevselliğini Devre Dışı Bırak.
1] Ekran Kartı Sürücülerine İlişkin Sorunlar

Şimdi, sizin için en iyi uygulama NVIDIA, AMD veya Intel gibi üreticilerin web sitesine gitmek. Denilen bölüme git Sürücüler. Ve oradan en son tanımları indirin. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, sadece grafik sürücüsünü kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. NVIDIA için en son Grafik Sürücülerini bul okuyun, AMD okuyun ve Intel’den okuyun.

Başka bir yol var. Kullanabilirsin Ekran Sürücüsü Kaldırıcı AMD, INTEL, NVIDIA Sürücülerini kaldırmak ve sonra NVIDIA Akıllı Tarama, AMD Sürücü Autodetect or Intel Sürücü Güncelleştirme Yardımcı Programı ilgili sürücüleri indirmek ve kurmak veya güncellemek için.

2] DirectX Teşhis Aracını Çalıştır

Yukarıda belirtildiği gibi, bu hata DirectX Graphics API'leriyle ilgilidir. Yani, sorunu çözmek için deneyebilirsiniz DirectX Tanı Aracı'nı çalıştırın.

3] DirectX'i güncelleyin veya yeniden yükleyin

Sorun için başka bir temel düzeltme DirectX’i güncelleyin veya yeniden yükleyin. DirectX'i güncelleyerek veya yeniden yükleyerek, DirectX yazılımının bozuk veya uyumsuz bileşenlerini bilgisayarınızdan değiştirebilirsiniz.

4] BIOS Yapılandırmasını Sıfırla

Ayrıca deneyebilirsiniz BIOS Yapılandırmasını Sıfırla ve bunun sorunlarınızı çözüp çözmediğini kontrol edin.

3] Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni Kullanma

Tip regedit Arama kutusuna ve Enter tuşuna basın. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açıldığında, aşağıdaki anahtara gidin.

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlGraphicsDrivers
Şimdi, sağ taraftaki panele sağ tıklayın ve Yeni> DWORD (32-bit) Değeri'ne tıklayın.

Yeni oluşturulan bu DWORD'ün adını olarak ayarlayın. TdrDelay.

TdrDelay-Registry-Editor-600x303.png

Yeni oluşturulan DWORD üzerine çift tıklayın ve değerini şu şekilde ayarlayın. 10 Bu, GPU’nuzun yanıt süresini, varsayılan olan 10 saniye olarak değiştirerek 2 Saniye olarak ayarlar.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4] Uyku İşlevselliğini Devre Dışı Bırakma

Bazen ekranın Uyku işlevi de bu BSOD'a neden olabilir. Bazen grafik kartının sürücüleri arka planda kullanılırken, ekran uyku moduna geçer ve ardından uyandığında, bu BSOD'a neden olabilir. Bunu durdurmak için bilgisayarınızın Uyku moduna girmesini önleyin.
Büyük İhtimalle BIOS'ta sıkıntı var sıfırlarsan düzelebilir.

Son düzenleme:
BIOS'u güncelledim. Ve bugün hiç mavi ekran hatası almadım. Sanırım sorun çözüldü. Ben bios sürümünün eski olduğunu biliyordum. Aldığım hata ekran kartıyla ilgili olduğundan anakart ile ilgili değildir diye düşünmüştüm. Yanlış düşünmüşüm. Sorun inşallah budur. Hatayı yeniden almam umarım. İlgilendiğiniz ve yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Tamam efendim sevindim buna kolay gelsin
Dostum kusura bakma rahatsız ediyorum. Ben yine aynı hatayı alıyorum. Uzun süre almamıştım fakat pubg oyununa girdim. Şu hatayı aldım ve oyun kapandı.
1651949525168.png

(Ekran kartı driverlarım güncel.)
Ardından hemen yine oyuna girdim ve mavi ekran hatası aldım. Sorunu bir türlü anlamadım.
Gerçekten artık sıkıldım, bunaldım. Yardımcı olabilir misiniz? @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Dostum kusura bakma rahatsız ediyorum. Ben yine aynı hatayı alıyorum. Uzun süre almamıştım fakat pubg oyununa girdim. Şu hatayı aldım ve oyun kapandı.
Eki Görüntüle 1381368
(Ekran kartı driverlarım güncel.)
Ardından hemen yine oyuna girdim ve mavi ekran hatası aldım. Sorunu bir türlü anlamadım.
Gerçekten artık sıkıldım, bunaldım. Yardımcı olabilir misiniz? @Recep Baltaş
Aldığınız mavi ekran hatasının minidump dosyalarını paylaşın.

Geri
Yukarı