RTX 2060 sistemde oyunlarda GPU kullanımı %99 olmuyor

Zyix01

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar nedense yeni fark ettim, GPU kullanımı bayağı düşük ama FPS'i etkilemiyor. Sebebini bilmiyorum bu kadar düşük olması normal mi? İlla %99 mu olması lazım?
BeamNG Drive.
70 ve 80 arası değişiyor Max 89 gördüm.

Ready or Not.
Lobide 98 olduğu bile oluyor ama oyun içi düşüyor. Ama yine aldığım FPS'yi etkilemiyor.

Assetto Corsa.
Oyun içi 98 oluyor 99 olmuyor ama genelde 90 üstü.

Fortnite.
Oyun içi %50'lere düştüğü bile oluyor, gökyüzüne bakınca 90'lara çıkıyor. (sanırım FPS artışından) ama lobide 120 FPS alıyorken %60 kullanıyor. Ben anlamadım.

Çok rahatsız edici içime kurt düşürdü beni bir aydınlatır mısınız?

Sistem.
Ryzen 5 5500 işlemci.
RTX 2060 ekran kartı.
Corsair Vengeance CL16 8x2 3200 MHz RAM (şu an 2133 MHz çalışıyor arttırınca ekrana görüntü gelmiyor Gigabyte yazısında kalıyor)
Gigabyte B450M k anakart.

Kart güçlü olduğu için her oyunda %100 olacak değil zaten sadece işlemcinizin kullanımı saçmalamasın yeterli herhangi bir problem yok.

Kart güçlü olduğu için her oyunda %100 olacak değil zaten sadece işlemcinizin kullanımı saçmalamasın yeterli herhangi bir problem yok.
İşte aradığım cevap, sağolun hocam ama bir sorum olucak neden Ready or Not Lobide %98 lerdeyken oyunda %70?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…