RTX 2060 sistemde PUBG'de düşük GPU kullanımı oluyor

İşletim sistemi
Windows 10
Nasıl anlayabilirim bunu?
Yüksek performansın gelişmiş ayarlarına girin. İşlemci yönetimi gibi bir sekme var aşağıda. Orada en düşük ve en yüksek işlemci kullanımını %100 yapın. Ardından görev yöneticisinden performans kısmına girip işlemcinin hızına bakın. (GHz) Daha sonra oyundayken hızına bakın. Eğer daha düşükse thermal throttling yapıyor olabilir. Bir de söylemediniz sanırım, kaç dereceye ulaşıyor? :)

PUBG işlemci ağırlıklı bir oyun olduğu için 6/6 olan işlemciniz GPU yu beslemeye yetmiyor demek ki.
i5-9600KF de 6/6 ama gel gelelim 2060 Super'i bile 1080p'de minik kayıplarla işlemci odaklı oyunlarda dropsuz 100FPS+ üzerinde akıcı bir şekilde besleyebiliyor. Konumuz 9600KF değil fakat yapıdan öte daha farklı bir şey var burada, birinci tahminim RAM'leri tek kanal veya düşük frekanslarda çalışıyor olabilir..

Bu gördüğüm en az 50. 3500X drop/kasma konusu olmuştur, açıkçası ya sistemi düzgün kullanmıyor bu kullanıcılar ya da 3500/X serisinin kronik problemli olduğunu düşünüyorum artık

i5-9600KF de 6/6 ama gel gelelim 2060 Super'i bile 1080P'de minik kayıplarla işlemci odaklı oyunlarda dropsuz 100FPS+ üzerinde akıcı bir şekilde besleyebiliyor. Konumuz 9600KF değil fakat yapıdan öte daha farklı bir şey var burada, birinci tahminim RAM'leri tek kanal veya düşük frekanslarda çalışıyor olabilir.

Bu gördüğüm en az 50. 3500X drop/kasma konusu olmuştur, açıkçası ya sistemi düzgün kullanmıyor bu kullanıcılar ya da 3500/X serisinin kronik problemli olduğunu düşünüyorum artık

RAM tek kanal evet 16 GB'lık. Düşük frekanslarda çalıştığını pek sanmıyorum.

RAM tek kanal evet 16 GB'lık. Düşük frekanslarda çalıştığını pek sanmıyorum.
Tek 16 olması başlıca bir sorun zaten, düşük frekanslarda çalıştığını sanmıyorumdan ziyade görev yöneticisinden bellek hızının ne alemde olduğundan haberdar olmak için görev yöneticisinin bellek bölümünden ilgili değeri görebilirsiniz.

Tek 16 olması başlıca bir sorun zaten, düşük frekanslarda çalıştığını sanmıyorumdan ziyade Görev Yöneticisi'nden bellek hızının ne alemde olduğundan haberdar olmak için Görev Yöneticisi'nin bellek bölümünden ilgili değeri görebilirsiniz.

Bellek hızı 2100'de gösteriyordu. 3000'e çektim fakat FPS artışı görmedim.

i5-9600KF de 6/6 ama gel gelelim 2060 Super'i bile 1080p'de minik kayıplarla işlemci odaklı oyunlarda dropsuz 100FPS+ üzerinde akıcı bir şekilde besleyebiliyor. Konumuz 9600KF değil fakat yapıdan öte daha farklı bir şey var burada, birinci tahminim RAM'leri tek kanal veya düşük frekanslarda çalışıyor olabilir..

3500X bulunan sistemlerde genelde ucuz RAM kitleri, anakartlar, soğutucular oluyor, üzerine 3500X zaten düşük hızlarda çalışan bir işlemci.

Bu işlemci genelde hazır sistem toplayan satıcılara toptan veriliyor, çok şikayet gelmesi bana göre şaşırtıcı değil. PUBG dediğimiz oyununda optimizasyonu zaten mükemmel değil sömürüyor işlemciyi.

Tek onunla düzelecek bir iş değil zaten, bir tane daha 16GB RAM alman lazım senin öncelikle.
Allah aşkına daha dün sağlıklı çalışan sistem bugün RAM yüzünden mi FPS düşüklüğüne uğrar? Adamı hemen RAM aldırma profiline sokuyorsunuz. Tamam dediğiniz doğru, tek kanal yanlış ama bu problem için de direk RAM aldırmak ne kadar doğru tartışılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı