RTX 2060 sistemde WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası

Kiriyarin

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Adata XPG SX6000
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
B450 S2H
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600 Six-Core Processor
Bilgisayarı alalı bir yıldan fazla bir süre oluyor ve son zamanlarda yukarıda da belirttiğim üzere WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası almaya başladım, her seferinde olmasa da, fark ettiğim üzere çoğunlukla sadece bir dosya indirirken çöküyor ve mavi ekrana atıyor, dosya indirmemek için çok uğraşıyorum. Küçük dosyalarda bir şey olmasa da büyük boyutlu dosyaları indirmek için her seferinde mavi ekranı yeniden başlatmam gerekiyor.
Screenshot_20221029_211417.jpg

Son düzenleme:
Bilgisayarı alalı bir yıldan fazla bir süre oluyor ve son zamanlarda yukarıda da belirttiğim üzere WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası almaya başladım, her seferinde olmasa da, fark ettiğim üzere çoğunlukla sadece bir dosya indirirken çöküyor ve mavi ekrana atıyor, dosya indirmemek için çok uğraşıyorum. Küçük dosyalarda bir şey olmasa da büyük boyutlu dosyaları indirmek için her seferinde mavi ekranı yeniden başlatmam gerekiyor.Eki Görüntüle 1557298

Minidump dosyası paylaşın.

Son düzenleme:
Bilgisayarı alalı bir yıldan fazla bir süre oluyor ve son zamanlarda yukarıda da belirttiğim üzere WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR hatası almaya başladım, her seferinde olmasa da, fark ettiğim üzere çoğunlukla sadece bir dosya indirirken çöküyor ve mavi ekrana atıyor, dosya indirmemek için çok uğraşıyorum. Küçük dosyalarda bir şey olmasa da büyük boyutlu dosyaları indirmek için her seferinde mavi ekranı yeniden başlatmam gerekiyor.Eki Görüntüle 1557298

%0'da takılı mı kalıyor? Eğer takılı kalıyorsa sorun disk kaynaklıdır. Ona göre dump paylaşın.

@Kiriyarin,
Peki sistem çöküyor ya. Yüzde 0'da takılı kaldığı zaman yeniden başlatın ve direkt olarak BIOS'a girip disk gözüküyor mu diye kontrol edin. Yoksa farklı yollara bakarız.
Yeniden başlattığım zaman BIOS menüsüne atıp benden BOOT device seçmemi istiyor, Eğer normal kullandığım ADATA yı seçersem; "Please, select a proper Boot device." Menüsüne atıyor, eğer Windows Boot Managerı seçersem sistem sorunsuz açılıyor, masaüstüne ve eksiksiz kullanabiliyorum tekrar birşey indirine kadar. O yüzden şimdilik öyle kullanıyorum, birşey indirmemeye çalışıyorum büuük boyutlu çok.

Yeni konular

Geri
Yukarı