RTX 2060 Super CS:GO düşük FPS

Yahya BA.

Centipat
MSI GeForce GTX 2060 Super, Ryzen 5 2600X ve 16 GB RAM ile beraber CS:GO'da en düşük ayarlarda ve çözünürlükte 200-300 arası FPS alıyorum. Sistemi toplamadan önceki izlediğim videolarda 400-500 arası FPS alıyorlardı, bunun sebebi nedir? Ekran kartında bir sıkıntı olabilir mi? Oyunu oynarken GPU:%30, CPU:%55-65 oluyor kullanımları. Yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sorunun donanımdan çok NVIDIA'nın denetim panelinde olduğunu düşünüyorum. Oraya girip ayarları bir sıfırlar mısın?

Hocam NVIDIA denetim masası üzerinden tüm ayarları sıfırladım ve oyuna girip tekrar test yaptım haritanın bazı yerlerinde FPS bir anda 350 360 oluyor ve hemen ardından 260 -240 -270 şeklinde seyrediyor yani çok hızlı bir şekilde düşüş ve yükseliş söz konusu oluyor.

Bu sadece CS:GO'da mı oluyor? Yoksa başka oyunlarda da mı aynı sorun var. Bir de işlemci GHz hızını MSI Afterburner programı ile oyun içinde bakın oyun içinde iken düşüyor olabilir

Hocam sadece CS:GO oynadığım için başka oyunlarla test edemedim ancak bundan önceki bilgisayarımda GTX 1050 vardı ve neredeyse aynı FPS'leri alıyordu daha yüsek FPS'ler alabilmek için sistemi yüklselttim ve 10bin TL'lik bir sistem aldım ancak arada neredeyse hiç fark yok ve bu beni gerçekten çok üzüyor. Bunun nedeni ne olabilir sistem elime dün ulaştı ve 14 gün içersinde iade hakkım var acaba iade etmeli miyim diye kendime soruyorum bazen.
Kardeşim nasıl dar boğaz olmaz anlamıyorum sizi, arkadaş muhtemelen 720P düşük ayarlarda oynuyor vs bundan dolayı darboğaz sorunu yaşıyor.

Hocam 4:3 1024X768 ayarlarında oynuyorum.

Hocam sadece CS:GO oynadığım için başka oyunlarla test edemedim ancak bundan önceki bilgisayarımda GTX 1050 vardı ve neredeyse aynı FPS'leri alıyordu daha yüsek FPS'ler alabilmek için sistemi yüklselttim ve 10bin TL'lik bir sistem aldım ancak arada neredeyse hiç fark yok ve bu beni gerçekten çok üzüyor. Bunun nedeni ne olabilir sistem elime dün ulaştı ve 14 gün içersinde iade hakkım var acaba iade etmeli miyim diye kendime soruyorum bazen.

Darboğaz hocam dediğim gibi tahmin ettim 720P 4:3 oynadığını bundan kaynaklı FPS problemi yaşıyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
NVIDIA denetim masasından görüntü kalitesi;kalite modunda ise yüksek performansa çek, oyun içerisinden çoklu CPU kullanımını aç. Driver'ların güncel olduğundan emin ol.
Oyun içi ayarlarınızı screenshot alıp atarsanız daha fazla yardımcı olabilirim.

Monitörünün desteklediği maksimum çözünürlüğe boyuta çek gerçek fsp değerlerini alırsın.

Geri
Yukarı