RTX 2060 Super Değiştirilmeli mi?

Makaleler
2
Yer
Isparta
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Selamlar arkadaşlar. Birkaç konuda düşünce içerisindeyim. Size danışmak istedim. Kenarda biraz birikmişim var. NVIDIA 3000 serisi çıkınca ekran kartı güncellerim dedim ama dolarda malum aldı başını gitti iyice. İlk sorum; RTX 2060 Super kullanıyorum. RTX 3060 veya RTX 3060 Ti almama gerek var mı ve bu kartların fiyatı tahminen günümüz kurunda ne kadar olur? İkinci sorum; AMD tarafında RX 6600 XT veya RX 6700 XT kartlarına gözümü diktim bir taraftan. Eğer ışın izleme konusunda NVIDIA DLSS 2.0 kadar başarılı bir performans verirse neden olmasın diyorum kendi kendime( Tabi bunu düşünürken hiç sürücü sorunu olmadığını düşünerek bu yorumları yapıyorum. ). Bu kartların fiyatları ne kadar olur ve bu kartları RTX 2060 Super'in yerine koymak mantıklı mı? Ya da siz olsanız 4000 serisini mi beklerdiniz. Dolar kurunu düşünmeyin dolar artıyor diye şimdi alabildiğinizi alın demeyin lütfen gerekirse beklerim. 4000 serisini beklersem 4070 gibi bir karta bütçe çıkarabileceğimi düşünüyorum. Ayrıca şu an da 1080p monitör kullanıyorum. 4070 için 2K/4K gerektiğini biliyorum zamanı gelince ona göre ayarlarım bütçemi. Fakat şuan bir yükseltmeye gerek var mı sizce? Dediğim gibi 1080p monitör kullanıyorum ve şu an yükseltme yapacaksam bu kartları 1080p'de kullanacağım bunun bilincinde olarak cevap verirseniz mutlu olurum. Çok uzattım farkındayım kusura bakmayın lütfen fakat kafamdakileri net bir şekilde anlatmaya çalıştım. İyi forumlar dilerim herkese.

Selamlar arkadaşlar. Birkaç konuda düşünce içerisindeyim. Size danışmak istedim. Kenarda biraz birikmişim var. NVIDIA 3000 serisi çıkınca ekran kartı güncellerim dedim ama dolarda malum aldı başını gitti iyice. İlk sorum; RTX 2060 Super kullanıyorum. RTX 3060 veya RTX 3060 Ti almama gerek var mı ve bu kartların fiyatı tahminen günümüz kurunda ne kadar olur? İkinci sorum; AMD tarafında RX 6600 XT veya RX 6700 XT kartlarına gözümü diktim bir taraftan. Eğer ışın izleme konusunda NVIDIA DLSS 2.0 kadar başarılı bir performans verirse neden olmasın diyorum kendi kendime( tabi bunu düşünürken hiç sürücü sorunu olmadığını düşünerek bu yorumları yapıyorum. ). Bu kartların fiyatları ne kadar olur ve bu kartları RTX 2060 Super'in yerine koymak mantıklı mı? Ya da siz olsanız 4000 serisini mi beklerdiniz. Dolar kurunu düşünmeyin dolar artıyor diye şimdi alabildiğinizi alın demeyin lütfen gerekirse beklerim. 4000 serisini beklersem 4070 gibi bir karta bütçe çıkarabileceğimi düşünüyorum. Ayrıca şu an da 1080P monitör kullanıyorum. 4070 için 2K/4K gerektiğini biliyorum zamanı gelince ona göre ayarlarım bütçemi. Fakat şu an bir yükseltmeye gerek var mı sizce? Dediğim gibi 1080P monitör kullanıyorum ve şu an yükseltme yapacaksam bu kartları 1080P'de kullanacağım bunun bilincinde olarak cevap verirseniz mutlu olurum. Çok uzattım farkındayım kusura bakmayın lütfen fakat kafamdakileri net bir şekilde anlatmaya çalıştım. İyi forumlar dilerim herkese.

Bence gerek yok satabilirsen kartını geç derim onun dışında dediğim gibi satabilirsen değer gibi ama iyi fiyata.

Kartın gayet iyi bir kart gerek yok şu an bence. Monitörü güncellemek daha mantıklı onun yerine.
Monitörüm şuan gayet güzel aslında. Kartım 1080pdde güzel çalışıyor ve görüntüleri gayet güzel gösteriyor. Konu dışı bir şey sorayım hocam 2K bir monitör aldığımı düşünüyorum şuan onu 1080p ayarlarda kullansam görüntüde bir bozulma bir rahatsızlık hissi oluşur mu acaba? Hiç denemediğim için soruyorum pek bilgim yok bu konuda.
Bence 4000 serisini de es geçin 5000 serisini bekleyin. İşin şakası cevabı zaten kendiniz vermişsiniz 1080P kullanıyorum diyerek.
Teşekkür ederim cevabınız için.

Monitörüm şu an gayet güzel aslında. Kartım 1080PDDE güzel çalışıyor ve görüntüleri gayet güzel gösteriyor. Konu dışı bir şey sorayım hocam 2K bir monitör aldığımı düşünüyorum şu an onu 1080P ayarlarda kullansam görüntüde bir bozulma bir rahatsızlık hissi oluşur mu acaba? Hiç denemediğim için soruyorum pek bilgim yok bu konuda.

Teşekkür ederim cevabınız için.

Güzel başka bir monitör alabilirsin ya da AMD'nin yeni işlemcileri bakabilirsin işlemcini satıp çok daha güzel olur gibime geliyor R7 5800X ileridede götürür gibi 2K'da ya da R9 5000 serisi işlemci al derimde anakartın B450 imiş yazarken görüyorum yazılımsal destek gelince senin anakarta al derim 5000 serisi R9.

Güzel başka bir monitör alabilirsin ya da AMD'nin yeni işlemcileri bakabilirsin işlemcini satıp çok daha güzel olur gibime geliyor R7 5800X ileridede götürür gibi 2K'da ya da R9 5000 serisi işlemci al derimde anakartın B450 imiş yazarken görüyorum yazılımsal destek gelince senin anakarta al derim 5000 serisi R9.
Ryzen 9 bana biraz fazla olur hocam. Ryzen 7 belki ama 9 çok fazla olur. Bir de o işlemciyi B450 anakarta takmak hakaret gibi bir şey olur. :D

2K Monitörde 1080P oyun oynama hayalini unut. 2K Monitör kullanıyorum ve görüntü bariz bulanıklaşıyor. Bulanıklaşmıyor diyenin muhtemelen gözünde sıkıntı vardır.

Elinizde gayet yeterli bir kart varken kullanabildiğiniz kadar kullanın hocam. Paranızı çevirin dövize dursun 3-4 yıl sonra bakarsınız. 1080P'de sizi çok uzun süre götürür bu kart.

Yeni konular

Geri
Yukarı