RTX 2060 Super ekran kartından ses geliyor

İDarkNess

Hectopat
Yer
Kahramanmaraş
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600 - Rog Strix 2060 Super OC - 8x2 3200 Mhz - B450M S2H
Arkadaşlar ETS 2 oynuyordum tam kulaklığı çıkardım tuvalete gidecektim ki kasadan bildiğiniz su kaynatan Tofaş motoru gibi ses geliyor. Hemen açtım baktım acaba harddisklerden mi geliyor diye, ikisini de çıkardım ama ses hala kesmedi, sonra fanları durdurarak kontrol ettim fanlarda da sorun yok. En son görev yöneticisine baktım, ekran kartını ETS 2 ana menüde olduğu halde %100 kullanılıyor. Hemen kapattım ETS 2'yi ekran kartının fanlarını %100'e çektim. 55 derecenin altına inince ses kesti ancak neden böyle yaptı acaba?
Benim düşüncem, pek emin değilim ama ekran kartında bir uyarı hoparlörü olabilir diye düşünüyorum sizce var mıdır?
Ekran Kartım: ASUS GeForce RTX 2060 Super OC 8 GB Olan Model

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartından Coil Whine dediğimiz bobin zırıltısı sesi geliyor. ETS2 menude FPS 1000'lere çıkıp kart %100 yüke girince olabilir. Başka oyunlarda rastladın mı? Rastlamadıysan sorun etme rastladıysan da sesten fazlası değil. Tek sıkıntısı ses çıkarması o kadar.

Ekran kartından Coil Whine dediğimiz bobin zırıltısı sesi geliyor. ETS 2 menude FPS 1000'lere çıkıp kart %100 yüke girince olabilir. Başka oyunlarda rastladın mı? Rastlamadıysan sorun etme rastladıysan da sesten fazlası değil. Tek sıkıntısı ses çıkarması o kadar.

Hayır ilk defa sadece ETS de oldu

Tamamdır hocam sağ olun ileride bir sorun yaratmaz bu değil mi?
Coil Whine varsa başka oyunlarda da olabilir ama %100 tam yüke girince ortaya çıkar genelde. Bu performansa ya da kartın ömrüne etki eden bir sorun değil sadece rahatsız edici bir ses. Garanti varsa yollayabilirsin. Bazen değişim çıkabiliyor.

Coil Whine varsa başka oyunlarda da olabilir ama %100 tam yüke girince ortaya çıkar genelde. Bu performansa ya da kartın ömrüne etki eden bir sorun değil sadece rahatsız edici bir ses. Garanti varsa yollayabilirsin. Bazen değişim çıkabiliyor.

Coil whine büyük ihtimalle yok çünkü 1 senedir kullanıyorum sistemi ve gerçekten çok ağır oyunlar oynadım hiçbirinde de sorun çıkartmadı. Garantisi de yok maalesef :(. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim iyi akşamlar

Geri
Yukarı