RTX 2060 Super görüntü gelmiyor

ensberk

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Yeni ROG STRIX 2060 Super aldım. 114 Hz almak içinse DisplayPort kablosu aldım. Sorun şu ki ekrana hiç görüntü gelmiyor. Ekran kartının güç kablosunun LED'leri yanıyor. Fanlar dönüyor, LED'lerde yanıyor. Konu ile ilgili desteğinizi bekliyorum.
Sistem:
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING anakart.
Ryzen 5 2600X işlemci.
Adata D80 2X8GB 3200 MHz bellek.
Zalman 500W.
ASUS VG248QE.
Ekran kartım ise yeni ASUS ROG STRIX 2060 Super.
Windows 10.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün DP modunda mı? Benim monitörü ilk aldığımda Hdmi modundaydı. Tuşlarını kurcalayıp görüntü almıştım.

Hdmi ile tak önce bi driver falan kur sonra tekrar DP ile dene. Aynı sorunu ben de yaşamıştım. DP ile 144 hz ayarlı olduğundan direkt görüntüyü vermemişti. HDM ile 60 hz aldım driver vs güncelledikten sonra DP'yi tekrar taktım görüntüyü ordan aldım.

Monitörün DP modunda mı? Benim monitörü ilk aldığımda Hdmi modundaydı. Tuşlarını kurcalayıp görüntü almıştım.
Evet ilk onu yaptım :)
Hdmi ile tak önce bi driver falan kur sonra tekrar DP ile dene. Aynı sorunu ben de yaşamıştım. DP ile 144 hz ayarlı olduğundan direkt görüntüyü vermemişti. HDM ile 60 hz aldım driver vs güncelledikten sonra DP'yi tekrar taktım görüntüyü ordan aldım.
Malesef :(

Merhabalar, aynı sorun bende de var kartı sıfır aldım vatandan fakat görüntü vermiyor hiç bir şekilde güç kablosu bağlandığında ışıklar beyaza dönüyor o konuda sıkıntı yok.

Sistemim, Ryzen 5 3600 - Gigabyte b450m sh - Adata Xpg Spectrix 8gb 3200mhz x2 - Adata Xpg Spectrix m2 - High Power 600w 80 GOLD

2.sistemim, i7 6700k - Asus Maximus Ranger VIII z170 - Kingston Hyperx 4x4 2400 mhz - Sandisk Ultra II 240gb SSD - Seasonic x750 750w GOLD Modüler

Asus ROG RTX 2060 OC her iki sistemde de aynı sıkıntıyı yapıyor Bios_Sw ile iki yönüde deniyorum sonuç aynı elimde Asus ROG 1070 OC var 2 sistemde de sorunsuz çalışıyor. Hatta elimde birde OEM rx460 var onunla da sorunsuz çalışıyor her iki sistem.

Acaba yardımcı olabilecek var mı ?

BİOS sıfırlayarakta denedim görüntü alamadım sistemlerde.

Edit : Tüm Soketleri denedim. 2DP - 2HDMI hatta HDMI to VGA ile bile denedim olmadı.

Monitörüm AOC G2460PF

Güncelleme: Başka bir sistemde denediğimde görüntü verdi FurMark'ı falan Full pozitif çıktı gayet iyi değerler aldım fakat kendi sistemimde hala sorunlar mevcut görüntü yok maalesef sanırım monitör değiştireceğim.

Geri
Yukarı