RTX 2060 Super ile mining yapmak kartın ömrünü nasıl etkiler?

MSI Ejderhası

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar. Bildiğiniz gibi Ethereum uçtu ve benim kartımla bile ayda 2.000 TL'nin üzerinde gelir sağlıyor şu an. Pandemi şartları gereği işime gidemediğimden bu gelire ihtiyacım var. Pandemiden tam önce yani kripto paraların böyle olmadığı ve doların bile düşüşe geçtiği dönemde şu anki bilgisayarımı almıştım. MSI Ventus modelini kullanıyorum. Ara ara tozunu falan alıyorum. Yakında detaylı temizlik ve macun yenilemesini de yaptıracağım. 73 derecede stabil çalışıyor. Değişmekle birlikte günde 18-20 saat yapıyorum. Korkum ise tabii ki kartın zarar görmesi. Ayarlar resimdeki gibi. Daha nasıl düşürebilirim ve kartı koruyabilirim bilen varsa yazsın lütfen.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HWiNFO 64 kurup VRM sıcaklıklarına bakar mısınız?
Bir de MSI Afterburner ayarlarını sıfırlayıp mining yapar mısın? Bakalım öyle kaç derece olacak.
VRM sıcaklığı görünmüyor galiba.
Sıfırlayıp yaptığım zaman derece 83 civarı oluyor onu denemiştim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    56,5 KB · Görüntüleme: 70
Memory clock'un ekside olmaması lazım. MH Değerinizi düşürür. Core Clock ekside olacak. Fan hızınızı 85'e sabitleyin ondan sonra derece bilgisi verebilir misiniz. Memory Clock +750 olabilir şu an. Ayrıca şu an attığınız fotoğrafa göre ekran kartınızın kendisini kapatması gerekiyor sıcaklık limitinin fazlasıyla üstünde.

Bellek hızının yükseltilip gerekirse voltaj ve watt'ın düşürülmesi gerekiyor. Sıcaklıklarınız şuan için fazla.

Memory clock'un ekside olmaması lazım. MH Değerinizi düşürür. Core Clock ekside olacak. Fan hızınızı 85'e sabitleyin ondan sonra derece bilgisi verebilir misiniz. Memory Clock +750 olabilir şu an. Ayrıca şu an attığınız fotoğrafa göre ekran kartınızın kendisini kapatması gerekiyor sıcaklık limitinin fazlasıyla üstünde.
68'e iniyor en fazla. 🤨

Yeni konular

Geri
Yukarı