RTX 2060 Super mining ayarları

akobia1

Hectopat
Bugün mininge başladım. Ayarlarda -150 clock +1000 Memory %70 Power diyorlardı. Yaptım, yaklaşık 1 saat sonra PC kendini yeniden başlattı. Sonra clocku 0 yaptım, Power'ı 80 yaptım. Bir sorun olur mu ya da en iyi ayarlar sizce nedir?
Ekran kartım: ASUS Dual RTX 2060 Super EVO OC v2.
Ortalama 39 Mh/s alıyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    59,2 KB · Görüntüleme: 329
1611583643034.png

Hocam öncelikle kartınız dual serisi olduğu için kaliteli bir kart fakat ona zarar vermek istemezsiniz diye düşünüyorum çünkü sınırlarını fazla zorlamışsınız. Bende de dual serisi bir kart var. Gayet memnunum. Mining ayarları anlamında size en başta şiddetle önermem gereken şey kullandığınız Asus Gpu Tweak yazılımını kaldırmak. Çünkü kendimde kullandığımdan biliyorum ki ayarları uygulama ve stabilite anlamında gerçekten kötü. Bu konuda MSI afterburner en iyisi. Kesinlikle tavsiye ederim. Mining için yapmanız gereken ayarlar olarak eğer çok uğraşmak istemiyorum derseniz uzun süre sizi sorunsuz götürüp hiç sorun çıkarmayacak ayarları kullanabilirsiniz. Yukarıda bu ayarları paylaştım. Her karta göre stabil ayarlar olarak kabul edilir. Ama siz eğer daha az watt tüketsin ve daha fazla MH değeri alayım derseniz bununda yolu ufak tefek deneme yanılmalar. Bu denemelerde öncelikle P.limit ve Core clock u en düşüğe çekip Vram frekansı ile oynamak. Ufak ufak arttırmak. ve bir süre beklemek. Siyah ekran verdiği yerde durup o ayara yakın bir ayarda uzun süre kullanmak. Açıkçası her 2060 S aynı performansı veremeyebiliyor. Vram markası farklılıkları sebebiyle. Samsung Vram e sahip kartlar araştırmalarım sonucunda gördüm ki mining konusunda gerçekten şanslı. Fakat benim gibi Micron bir Vram iniz varsa çıkabileceği maks frekans düşük oluyor. Gigabyte markasının 2070S modeli 45 Mh ları görebilirken ben maksimum 42 görebiliyorum Vram modeli sebebiyle. Ayrıca P.limiti en düşükte kullanmanız bence en mantıklısı çünkü hem az watt tüketir hem de kart fazla ısınmaz. Biraz uzun yazdım biliyorum ama umarım yararlı olmuştur.

Eki Görüntüle 1096367

Hocam öncelikle kartınız Dual serisi olduğu için kaliteli bir kart fakat ona zarar vermek istemezsiniz diye düşünüyorum çünkü sınırlarını fazla zorlamışsınız. Bende de Dual serisi bir kart var. Gayet memnunum. Mining ayarları anlamında size en başta şiddetle önermem gereken şey kullandığınız ASUS GPU Tweak yazılımını kaldırmak. Çünkü kendimde kullandığımdan biliyorum ki ayarları uygulama ve stabilite anlamında gerçekten kötü. Bu konuda MSI Afterburner en iyisi. Kesinlikle tavsiye ederim. Mining için yapmanız gereken ayarlar olarak eğer çok uğraşmak istemiyorum derseniz uzun süre sizi sorunsuz götürüp hiç sorun çıkarmayacak ayarları kullanabilirsiniz. Yukarıda bu ayarları paylaştım. Her karta göre stabil ayarlar olarak kabul edilir. Ama siz eğer daha az Watt tüketsin ve daha fazla mh değeri alayım derseniz bununda yolu ufak tefek deneme yanılmalar. Bu denemelerde öncelikle p. Limit ve Core clock u en düşüğe çekip VRAM frekansı ile oynamak. Ufak ufak arttırmak. Ve bir süre beklemek. Siyah ekran verdiği yerde durup o ayara yakın bir ayarda uzun süre kullanmak. Açıkçası her 2060S aynı performansı veremeyebiliyor. VRAM markası farklılıkları sebebiyle. Samsung VRAM'e sahip kartlar araştırmalarım sonucunda gördüm ki mining konusunda gerçekten şanslı. Fakat benim gibi Micron bir VRAM'iniz varsa çıkabileceği maksimum frekans düşük oluyor. Gigabyte markasının 2070s modeli 45 mhları görebilirken ben maksimum 42 görebiliyorum VRAM modeli sebebiyle. Ayrıca p. Limiti en düşükte kullanmanız bence en mantıklısı çünkü hem az Watt tüketir hem de kart fazla ısınmaz. Biraz uzun yazdım biliyorum ama umarım yararlı olmuştur.

Hocam attığınız resmi görmüştüm fakat 125W'yi 65 olarak görmedim o yüzden bildiğimle devam ettim amacım az da olsa harçlık vb çıkarmak uzun ömürlü olması benim için daha iyi. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Ben 2060 Super Aorus ile yapıyordum ayarlarım şu şekilde.
72 Power limit.
-502 Core limit (benim kartta en sola en başa çektiğimde -502 oluyor karttan karta değişebilir)
+800 Memory clock (belleklerim Micron olduğu için maksimum +900 artırabiliyorum sonrasında hata veriyor donuyor falan reslemem gerekiyor Samsung belleğe sahip olanlar +1000 falan artırabiliyor GPU-Z'den bakabilirsiniz bellek markasına)
Fan Speed %80 sıcaklık 53-54 derece.
Voltajıda sabitliyorum 0.725 990MHz çekirdek hızına.
Ve 117W tüketiyordu.

Bu şekilde 41.94mhs ile kazıyordu.
Normal internette falan takılıyorum film izliyorum 40a düşüyor.

72 Power limit.
-502 Core limit (benim kartta en sola en başa çektiğimde -502 oluyor karttan karta değişebilir)
+800 Memory clock (belleklerim Micron olduğu için maksimum +900 artırabiliyorum sonrasında hata veriyor donuyor falan reslemem gerekiyor Samsung belleğe sahip olanlar +1000 falan artırabiliyor GPU-Z'den bakabilirsiniz bellek markasına)
Ve 117W tüketiyordu.

Core limit düşürmek ne işe yarar ne zararı olur.
Uzun ömürlü olur mu?

72 Power limit.
Ve 117W tüketiyordu.

Hocam o nasıl performans ben 2070S ile o performansı alamıyorum?

Core limit düşürmek ne işe yarar ne zararı olur.
Uzun ömürlü olur mu?
Eğer ethereum kazacaksanız mining kartınızın çekirdek frekansını hiç kullanmaz sadece vram ini kullanır. o sebeple çekirdek frekansını düşürmek hem kartı soğuk tutar hemde az watt tüketir ayrıca sınırlamak zarar vermez.

Zararı var mı bilmiyorum (olduğunu sanmıyorum daha az ısınıyor o sayede ve zaten mining bellek ve bellek hızı önemli çekirdek hızı oyunlarda falan önemli o yüzden bellek hızını artıyoruz)

Peki miningi kapatıp açmam sizce bir sorun yaratır mı ömrünü azaltır mı 7/24 yapmayacağım.

Geri
Yukarı