RTX 2060 Super mining ayarları

bu voltaj sabitleme nerden yapılıyor hocam sadece orayı anlamadım
Hocam afterburner de core clock u en düşüğe çektikten sonra curve editörü açıyoruz (adidasa benzeyen üç çizgi simgesinden). Curve editör de solda yukarı doğru çipin frekans değerleri var altta da sola doğru çipe gidecek voltaj değerleri var. Grafiğin ortasında ise eğri şeklinde noktalardan oluşan bir çizgi var. Kartı sabitlemek istediğiniz frekans değerine denk gelen noktayı bulup ona tıklayın seçili hale gelsin. Daha sonra ise ctrl + L tuşlarına basarak frekansı sabitleyin. Sabitleme olduğunda seçtiğiniz noktada yukarıdan aşağı sarı bir çizgi görünür eğer çizgi çıktı ise doğru yaptınız demektir. Daha sonra curve editörü kapatıp afterburner den tik işaretiyle ayarları kaydedin. Böylece kart sürekli seçtiğiniz frekansta çalışacaktır. Frekansı sabitlediğiniz için voltaj da o frekansa denk gelen değere sabitlenecektir. Bu noktada frekans değilde voltaja göre de sabitleme yapabilirsiniz. Fakat bazı kartlar bazı voltajları kabul etmez ve siz sabitlesenizde güvenli noktaya otomatik döner. Frekansta da durum bu şekilde. Kartların minimum düşebilecekleri frekansları vardır her karta göre değişir. Minimum değerin altına sabitlediğinizde de kart yine kendini korumaya alıp güvenli frekanslara dönecektir. Kartın kendi içinde bulunan biosları sayesinde kartlar bu şekilde kendini korurlar. Yani çok az yada kaldırabileceğinin üstünde frekansları denemeyin boşuna hocam. Siz mining yaparken düşük frekanslar belirleyin mesela 1000 -1200 aralığında frekanslarda mining iyidir çünkü kart 700-730 mV civarı voltaj çekeceğinden oldukça serin çalışacaktır. Tabi bu bahsettiğim frekanslar benim kart için böyle bazı kartlarda farklıdır. Ben 1005 mhz de 730 mV değerlerinde kullandım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı