RTX 2060 Super Sistem Nasıldır?

Bütçe
13.638

Eren Ulusoy 06

Kilopat
Merhabalar yaklaşık 13.638 TL'ye kağıt üzerinde bir sistem topladım ve nerede hatam olup olmadığını neyin değiştirilip düzeltileceği hakkında sizlerden yardım bekliyorum. Saygılar... (Şu olmasın da şu olsun diye yorumlarınız benim için çok değerli bilgilerinizden faydalanmak istiyorum)

-Kasa: Thermaltake H200 tempered glass RGB USB 3.0 mid Tower kasa -- fiyat: 658 TL.
-Anakart: ASUS ROG STRIX X570-F GAMING 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 RGV M.2 pcle 4.0 HDMI DP ATX anakart -- fiyat: 2.493 TL.
-Ekran kartı: ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2060 Super OC 8 GB GDDR6 256 Bit ekran kartı -- fiyat: 5.115 TL.
-RAM: G.Skill 32 GB (2x16 GB) Ripjaws V DDR4 3600MHz CL18 1.35V Dual kit RAM -- fiyat: 1.465 TL.
-Işlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB önbellek 6 çekirdek AM4 7nm işlemci -- fiyat: 1.939 TL.
-SSD: Samsung 1TB 970 Evo NVMe M.2 SSD (okuma hızı 3400 MB / yazma hızı 2500 MB) -- fiyat: 1.511 TL.
-Güç kaynağı: Power Boost Fury 750W 80+ 120mm fanlı PSU -- fiyat: 457 TL.

Son düzenleme:
Böyle bir sistem daha iyi olur sanırım...

İşlemci:

Anakart:

RAM (2 adet):

SSD:

Ekran Kartı:

Kasa:

Güç Kaynağı:

PSU bomba niteliğinde. Onu almak yerine bütçeyi biraz arttırıp daha iyi PSU alabilirsiniz. En az 900₺ gözden çıkarmanız lazım 750W PSU için.

Ayrıca GPU ve anakart sırf ASUS ROG STRIX serisi diye gereksiz para harcanmış.
Rog Strix serisi diye fazla para harcamadım ana kartı özellikle ilerde bilgisayarı yükselteceğim için böyle bir model almayı tercih ettim ama ekran kartında önerilerin varsa sevinirim :)
PSU bomba niteliğinde. Onu almak yerine bütçeyi biraz arttırıp daha iyi PSU alabilirsiniz. En az 900₺ gözden çıkarmanız lazım 750W PSU için.
O zaman hazır arttırmışken 850W adam akıllı güvenilir bir PSU alabilirim önerileriniz nelerdir ? Çok pahalı olmasın rica etsem :)

ROG STRIX serisi diye fazla para harcamadım ana kartı özellikle ileride bilgisayarı yükselteceğim için böyle bir model almayı tercih ettim ama ekran kartında önerilerin varsa sevinirim :)

O zaman hazır arttırmışken 850W adam akıllı güvenilir bir PSU alabilirim önerileriniz nelerdir? Çok pahalı olmasın rica etsem :)

Benim GPU olarak önerim bunlar;

Ve bu:

Benim GPU olarak önerim bunlar;

Ve bu:
Bu markayı pek bilmiyorum açıkçası performans bakımından yada farklı açılardan sorun yaratır mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı