RTX 2060 Super sistem ne kadara satılır?

Bütçe
12000

Kelebek_1034

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar aşağıya bırakmış olduğum sisteme sahibim, henüz 20 ağustos tarihinde aldım. 3000 serisinin çıkacak olması, laptop avantajları ve henüz bir sorun olmasa da PSU, SSD gibi parça bazlı bir sorun yaşamadan satmaya karar verdim. Bugün 12.000 TL olan bir teklif aldım. Bu fiyata satmalı mıyım, satarsam bu bütçeye +/- 500 bandında bir sistem toplarsam elimdeki sistemden daha iyi olur mu? SSD ve PSU yükseltmesi yaparak devam mı edilmelidir? Sistem mühendislik uygulamaları ve oyun için kullanılacaktır. Daha önce bana yardımcı olan @Mithat Berhan @HABAR @Sylveon gibi isimler ve bu aralar sık gördüğüm @RPM dışında konuyla ilgilenecek diğer arkadaşlar... Sizlerin görüşünü ve bu bütçeye uygun sistem önerilerinizi alabilirsem sevinirim.
Teşekkürler.

ParçaModelAnlık En Düşük Fiyat
AnakartAsus Prime B550-Plus 4600MHz(OC) AM4 DDR4 ATX 1.439,51 TL
İşlemciAMD Ryzen 5 3600 3.6-4.2GHz MPK1.988,50 TL
RamAdata XPG Gammix D30 16GB (8x2) 3000MHz CL16 DDR4659,00 TL
SSDAdata SU630 480GB 520MB-450MB/s SATA434,57 TL
Kasa + PSUGamepower Warcry ATX 6*RGB Sessiz Fan + Gamepower GP650 80+Bronz1.279,00 TL
Ekran KartıAsus GeForce Dual RTX 2060 Super Evo OC 8GB DDR6 256Bit DX124.939,00 TL
MonitörAsus VG278QF 165Hz 0.5ms 1080P2.547,02 TL
KulaklıkGamepower Mihawk 7.1275,40 TL
Ek DiskSamsung M3 Portable 1 TB399,00 TL

Görüldüğü üzere toplam: 13.961 TL yapıyor. 12.000 civarına toplayacağım bir sistem ile daha fazla bir verim almam mümkün müdür yoksa hiç uğraşmadan biraz bütçe yaratıp öncelikle PSU sonra da SSD değişimi yeterli olacak mıdır? 3000 serisi olur derseniz bütçe artırmaya çalışırım ancak 15.000 gibi tutarlara çıkamam maalesef.

Son düzenleme:
12.000 TL bir yandan cazip bir yandan da az geliyor, sonuçta elinizdeki monitör pahalı.
Diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır tabii, ama fiyatı daha yukarı çekmeye çalışın.

Yukarıda yazdığınız gibi elinizde bulunan sistemi yükseltme fikri daha mantıklı.
Bence elinizdeki sistemi modifiye edip yolunuza devam edin,12.000 TL bandında bu monitör ile böyle bir sistem toplamak zor olacaktır.

12.000 TL bir yandan cazip bir yandan da az geliyor, sonuçta elinizdeki monitör pahalı.
Diğer arkadaşlar da yardımcı olacaktır tabii, ama pazarlıkla fiyatı daha yukarı çekmeye çalışın bence.
Haklısınız olay tam olarak bu. Hali hazırda bilgisayar mühendisliği okuduğum ve eğitimim de bunun üzerinden sürdüğü için indirim bekleme gibi bir şansım da yok ne yazık ki.
SSD Kronik sorunlu, güç kaynağı kalitesiz, diğer parçaları çok daha uyguna alabilirsiniz. Ekran kartını Dual model falan tercih etmişsiniz. Ama fiyatları dediğiniz gibi 13.000 civarında 12.500'e verin daha verim alacağınız sistem kesinlikle toplanır.
Kendime alsam bu sisteme 11.500'den fazla vermezdim. Yeni toplama ihtimalinizi hesaplamadım ama 12 bin lira iyi bir değer gibi.
Şu an fiyatlar acayip. Dediğim gibi 12.500'e kadar yenisini toplayabilirim, önerileriniz varsa almak isterim.

Hocam o kartın sıfırı 4900 olsa da değerinin o kadar olduğunu düşünmüyorum çünkü 100 TL fazlasında 2070S bulunuyor. Satmanız bence sizin için daha iyi olur hocam daha iyi bir sistem toplayabilirsiniz.

Şu an fiyatlar acayip. Dediğim gibi 12.500E kadar yenisini toplayabilirim, önerileriniz varsa almak isterim.

Bu sistemi satıp yenisini toplayabilirsiniz dediğiniz gibi, monitörü daha uygun fiyatlı bir şey seçersiniz, diğer parçaları da kronik sorunu olmayan ve kaliteli olanlardan seçerseniz.

Hocam o kartın sıfırı 4900 olsa da değerinin o kadar olduğunu düşünmüyorum çünkü 100 TL fazlasında 2070S bulunuyor. Satmanız bence sizin için daha iyi olur hocam daha iyi bir sistem toplayabilirsiniz.
Teşekkür ederim, yeni toplama gibi bir durumda düşüneceğim.
Bence satın. Sağlam, kronik sorunu olmayan parçalarla daha iyi bir sistem toplarsınız.
Bu sistemi satıp yenisini toplayabilirsiniz dediğiniz gibi, monitörü daha uygun fiyatlı bir şey seçersiniz, diğer parçaları da kronik sorunu olmayan ve kaliteli olanlardan seçerseniz.
Görüşleriniz için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz parçalar üzerinde ben de endişeliyim. Bu bütçeye öneri yapmanız mümkün mü acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı