RTX 2060 Super sistemde GTA V kasıyor

Ali uygun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni sistemim;

Ekran kartı: RTX 2060 Super Gaming X.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Anakart: MSI B450M-A PRO Max.
RAM: G.Skill Ripjaws 3000 MHz ( Intel uyumlu )
Disk: M.2 SSD 2200/2000 - 500GB.

problem:
SSD okuma yazma hızında okuma 2200, yazma hızı 1100-900 arası geliyor. Yazma hızı olması gerektiğinden çok düşük geldi. Değiştirmeme gerek var mı, yoksa devam etmeli miyim?
Birkaç oyun indirdim. GTA 5'te Türkçe yama yaptım. Zaman zaman biraz kasma oluyor gibi. Bugün oyun hata verip kapandı kendiliğinden. Yamayı ilk günden kurmuştum ama kasma bugün olmaya başladı. Böyle bir sistemin bu oyunlarda kasma yapması normal mi?
Hayalim bütün oyunları sıfır takılma ile oynamaktı :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, yeni sistemim;

Ekran kartı: RTX 2060 Super Gaming X.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Anakart: MSI B450M-A PRO Max.
RAM: G.Skill Ripjaws 3000 MHz ( Intel uyumlu )
Disk: M.2 SSD 2200/2000 - 500GB.

problem:
SSD okuma yazma hızında okuma 2200, yazma hızı 1100-900 arası geliyor. Yazma hızı olması gerektiğinden çok düşük geldi. Değiştirmeme gerek var mı, yoksa devam etmeli miyim?
Birkaç oyun indirdim. GTA 5'te Türkçe yama yaptım. Zaman zaman biraz kasma oluyor gibi. Bugün oyun hata verip kapandı kendiliğinden. Yamayı ilk günden kurmuştum ama kasma bugün olmaya başladı. Böyle bir sistemin bu oyunlarda kasma yapması normal mi?
Hayalim bütün oyunları sıfır takılma ile oynamaktı :)

Hocam kasma çöl tarafında mı oluyor? Şehirde 80 FPS alırken çölde 50 FPS mi alıyorsunuz? Trevor'a geçince mi kasma başladı?

Anlık olarak değerler bu şekilde görünüyor, ayrıca taramada virüse rastlandı temizledim.
Oyunun bütün ayarlar en yüksekte bu sistem içinde normal sanırım virüs taraması sonrasında kasma sorunu çözüldü esc açıp menüde gezerken önceden hiç yüklenmesini beklemezdim şuan kısa bi zaman yüklenmesi görünüyor.
Bu arada oyunum orjinal, her yerde kasıyordu, monitörüm gelmedi henüz 60hz monitördeyim ekran kalitem biraz düşük. Fsp monitörün kalitesizliği düşürüyor olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• GTA.png
    GTA.png
    508,2 KB · Görüntüleme: 83
  • Adsız.png
    Adsız.png
    293,2 KB · Görüntüleme: 74
Anlık olarak değerler bu şekilde görünüyor, ayrıca taramada virüse rastlandı temizledim.
Oyunun bütün ayarlar en yüksekte bu sistem içinde normal sanırım virüs taraması sonrasında kasma sorunu çözüldü esc açıp menüde gezerken önceden hiç yüklenmesini beklemezdim şuan kısa bi zaman yüklenmesi görünüyor.
Bu arada oyunum orjinal, her yerde kasıyordu, monitörüm gelmedi henüz 60hz monitördeyim ekran kalitem biraz düşük. Fsp monitörün kalitesizliği düşürüyor olabilir mi ?
Vsync açık ise 60 FPS olarak sabitler. Onun dışında bir FPS düşürmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı