RTX 2060 TUF ısınma ve ses problemleri

Fan sesini azami olaram ölçtüm ve 65 db ses geliyor. Msi Afterburner (riva tunner) kullanıyorum. Vatandan kartı aldım. Ancak uv garanti kapsamı dışı bırakabilieceği için yapmak istemiyorum. Fan yönleri doğru. Xigmatek sirocon 2 kullanıyorum. Sizce geri vermek en mantıklı hareket mi?
Konuyla alakalı değil ama FPS ve diğer değerleri görmek için hangi programı kullandın?
Afterburner

Fan sesini azami olaram ölçtüm ve 65 db ses geliyor. Msi Afterburner (riva tunner) kullanıyorum. Vatandan kartı aldım. Ancak uv garanti kapsamı dışı bırakabilieceği için yapmak istemiyorum. Fan yönleri doğru. Xigmatek sirocon 2 kullanıyorum. Sizce geri vermek en mantıklı hareket mi?

Afterburner
UV garanti kapsamı dışında bırakmaz.
Dostum o kart yanarsa biz düşünmeyeceğiz. Kullanıcıya böyle dandik bir soğutma sunan Asus düşünecek. UV yap geç. UV yanma riskini azaltır hatta.

Afterburner
Elden aldıysanız iade yapacaklarını sanmıyorum.

Elden aldıysanız iade yapacaklarını sanmıyorum.
Hayır elden almadım direkt garantisi vs var
UV garanti kapsamı dışında bırakmaz.
Dostum o kart yanarsa biz düşünmeyeceğiz. Kullanıcıya böyle dandik bir soğutma sunan Asus düşünecek. UV yap geç. UV yanma riskini azaltır hatta.
Uv nasıl yapacağım detaylı bilgi verebilir misin

2060 gibi düşük güç tüketen bir kartın 80'leri geçmesi anormal durum. TUF serisi 5700 modellerinde de en kötü soğutmaya sahip model seçildi sanırım 2000 serisinde de bu ünvanı devam ettiriyor.
Hocam ben de Asus Rog Strix serisi ekran kartını kullanan birisiyim. Bence TUF serisi ekran kartında alınmaz. Ama Rog Strix gözü kapalı alınan bir seri olduğunu düşünüyorum. Hocam bir de konuyla alakası yok ama Asus TUF B360 Plus Gaming anakart alırsam ısınma sorunu yaşar mıyım?

Hocam ben de Asus Rog Strix serisi ekran kartını kullanan birisiyim. Bence TUF serisi ekran kartında alınmaz. Ama Rog Strix gözü kapalı alınan bir seri olduğunu düşünüyorum. Hocam bir de konuyla alakası yok ama Asus TUF B360 Plus Gaming anakart alırsam ısınma sorunu yaşar mıyım?
Konuyu bölmemeni isterdim ama neyse. B360 platformo oc için uygun değil yani k serisi işlemcin varsa almamalısın. F serisi varsa al. Ayrıca tuf anakartlar gayet alınabilir kartlardır.

Bu linke girip yüklenmesini bekledikten sonra aşağıya inip kaliteli B-360'lara göz gezdirebilirsin. Dediğiniz anakart tier 4 yani en kötüsü olarak nitelendirilmiş. Daha fazla da yardım edemeyeceğim arkadaşın konusu olduğu için yardım istiyorsanız yeni konu açabilirsiniz.

Bu linke girip yüklenmesini bekledikten sonra aşağıya inip kaliteli B-360'lara göz gezdirebilirsin. Dediğiniz anakart tier 4 yani en kötüsü olarak nitelendirilmiş. Daha fazla da yardım edemeyeceğim arkadaşın konusu olduğu için yardım istiyorsanız yeni konu açabilirsiniz.
Anladım hocam. Hocam bana anakart tavsiyeniz nedir. İntel Core i5 9500 için. Hocam bir de Asus olsa. Klavyem de Rog Strix, ekran kartımda aynı şekilde öyledir hocam. Maksimum 700 TL' lik anakart hocam?

Peki hocam hemen açıyorum. Saolun hocam. Attığınız mesajı görmedim hocam. Kusura bakmayın hocam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı