RTX 2060 ve i5 10400F sistem nasıldır?

Yas1n

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Dr.
Öncelikle merhaba. Ben yaklaşık 7000 TL'ye PC toplamak istiyorum. Parçaları da bu forumda birçok arkadaş ile topladım. Ve zaman alım aşamasına geldi. Ben sistemi aşağıya bırakacağım. Sizden isteğim sisteme ve linkteki sitelere yorumunuzu yapmanız. Yani eğer sitelerde güvenlik açısından bir sıkıntı gördüyseniz lütfen belirtin. İlk defa PC topluyorum, hatam olursa affola. Bu arada PC'ye 2. bir monitör bağlamak istiyorum. Ekran kartımı da RTX 2060 olarak planladım. Şu anda oldukça pahalı ama sinerjide 3 bin küsure vardı. Şu anda stokta olmadığı için buraya ekleyemiyorum. (Fiyatı çok uçuk olmayan bildiğiniz başka bir site var ise yazmanız benim için iyi olur.) Siz o da varmış gibi sayın resmini koyacağım. Resmini koyduğum ekran kartına HDMI dönüştürücü olmadan 2. monitör bağlanır mı? Bu sorumu da cevaplarsanız çok sevinirim.
sistem:
Anakart
İşlemci
Kasa
RAM
SSD
Ekran kartı:

1610412666955.png

@Efe10 @RPM @Tek7HackDedi @Tekila Harun

Son düzenleme:
Ben ekran kartımı sinerji'den almıştım bir sorun çıkmadı. Oyun hediyesi de vardı hatta, kodu verdiler hediyemi de aldım.
Bende sinerjiden almayı planlıyordum ancak stoklar bitti. Umarım yakın zamanda fiyatı artmadan gelir. Hangi oyunu verdiler acaba? @Lee Yubin

Son düzenleme:
SSD'yi yüksek almakta fayda var ama çok fazla oyun oynamıyorsanız yetebilir. Ben 500 GB SSD kullanıyorum ama 1 TB bile olsa zar zor yeterdi, 500 HDD dolu şu an. SSD'nin hızına alışınca oyunları HDD'de oynamak fark ediyor ama tabi sadece açılış hızı ve ara geçişlerin yüklenme hızı bu.

Onun dışında kasa güzel, anakartı bilmiyorum, işlemci doğru tercih.

PSU?

Ve toplam fiyat ne kadar oluyor? Sizin topladığınız sisteme benzer hazır sistemlerle çok fark oluyor mu arada?

SSD'yi yüksek almakta fayda var ama çok fazla oyun oynamıyorsanız yetebilir. Ben 500 GB SSD kullanıyorum ama 1 TB bile olsa zar zor yeterdi, 500 HDD dolu şu an. SSD'nin hızına alışınca oyunları HDD'de oynamak fark ediyor ama tabi sadece açılış hızı ve ara geçişlerin yüklenme hızı bu.

Onun dışında kasa güzel, anakartı bilmiyorum, işlemci doğru tercih.

PSU?

Ve toplam fiyat ne kadar oluyor? Sizin topladığınız sisteme benzer hazır sistemlerle çok fark oluyor mu arada?
Güç kaynağını unutmuşum kusura bakmayın. Güç kaynağı olarak bunu düşündüm. Ek olarak Harddisk olarakta bu modeli almayı düşünüyorum. Ayrı ayrı yani şuan ki gibi yaptığımda daha iyi oluyor diye hatırlıyorum. 7000 TL civarı oluyor.

Benim kullandığım sistem. Sadece işlemci 10400 modeli. İçinde GPU var yani. Sistem çok güzel ben çok memnunum. 1080p'de oyunlarda harika. Senkranizasyonu açıp oynaması çok keyifli oluyor. :D RDR 2 GTA 5 oynamadım daha.
Edit: Ekran kartının markası zotac değil gigabyte.

Geri
Yukarı