RTX 2060 ve i5 10400F sistem nasıldır?

Sistem son haliyle oldukça güzel. Sana kasa konusunda bir alternatif bırakayım incelemek istersen.
Bu kasada 3 fan var, hava akışının daha iyi olabileceği kanaatindeyim. Ancak malzeme kalitesi MSI'dan bir tık daha düşük olabilir. Bu arada fotoğraftaki görünüşüne bakmayın, gerçekte öyle görünmüyor. İnternetten videolar izleyip nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Not: Ben olsam MSI 100M alırdım ancak bir alternatif bırakmak istedim. 🙂

Not 2: Sonunda istediğin bilgisayarı alacağına sevindim. 🥳

Bunu kullanmayı düşünüyorum.
Sistem son haliyle oldukça güzel. Sana kasa konusunda bir alternatif bırakayım incelemek istersen.
Bu kasada 3 fan var, hava akışının daha iyi olabileceği kanaatindeyim. Ancak malzeme kalitesi MSI'dan bir tık daha düşük olabilir. Bu arada fotoğraftaki görünüşüne bakmayın, gerçekte öyle görünmüyor. İnternetten videolar izleyip nasıl göründüğüne bakabilirsiniz.

Not: Ben olsam MSI 100M alırdım ancak bir alternatif bırakmak istedim. 🙂

Not 2: Sonunda istediğin bilgisayarı alacağına sevindim. 🥳
Öncelikle size çok teşekkür ederim yardımınız çok dokundu. Dediğiniz kasaya baktım. MSI 100M e de baktım. Açıkcası MSİ bana daha cazip geldi. Ancak fan sayısı daha düşük. MSİ da hava akışı olarak çok büyük bir etkisi olur mu? Birde PSU aslında buna karar kılmamıştık ben onu (asıl karar kıldığımızı) kaybettim. PSU olarak bu nasıldır? @Efe10

Son düzenleme:
Öncelikle size çok teşekkür ederim yardımınız çok dokundu.
Rica ederim.
MSI 100M'de 2 fan olması hava akışını çok fazla etkiler mi?
Etkiler ancak ne kadar etkiler bilmiyorum, çok fazla etkileyeceğini sanmıyorum. Sadece 1 fan için tercih edilmemezlik yapılmaz zaten.

Daha önce size Zalman ZM550 önermiştim diye hatırlıyorum, ZM550 stoklarda şu anlık yok. ZM650 var. Gayet güzel bir PSU. Bir tık daha iyisi var onun da linkini paylaşayım. Aralarında ne kadar çok fark var bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla bu daha iyi:

Öncelikle merhaba. Ben yaklaşık 7000 TL'ye PC toplamak istiyorum. Parçaları da bu forumda birçok arkadaş ile topladım. Ve zaman alım aşamasına geldi. Ben sistemi aşağıya bırakacağım. Sizden isteğim sisteme ve linkteki sitelere yorumunuzu yapmanız. Yani eğer sitelerde güvenlik açısından bir sıkıntı gördüyseniz lütfen belirtin. İlk defa PC topluyorum, hatam olursa affola. Bu arada PC'ye 2. bir monitör bağlamak istiyorum. Ekran kartımı da RTX 2060 olarak planladım. Şu anda oldukça pahalı ama sinerjide 3 bin küsure vardı. Şu anda stokta olmadığı için buraya ekleyemiyorum. (Fiyatı çok uçuk olmayan bildiğiniz başka bir site var ise yazmanız benim için iyi olur.) Siz o da varmış gibi sayın resmini koyacağım. Resmini koyduğum ekran kartına HDMI dönüştürücü olmadan 2. monitör bağlanır mı? Bu sorumu da cevaplarsanız çok sevinirim.
sistem:
Anakart
İşlemci
Kasa
RAM
SSD
Ekran kartı:

Eki Görüntüle 830930

@Efe10 @RPM @Tek7HackDedi @Tekila Harun

Güzel sistem olmuş da PSU nerede?

Rica ederim.

Daha önce size Zalman ZM550 önermiştim diye hatırlıyorum, ZM550 stoklarda şu anlık yok. ZM650 var. Gayet güzel bir PSU. Bir tık daha iyisi var onun da linkini paylaşayım. Aralarında ne kadar çok fark var bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla bu daha iyi:
60 TL gibi bir fiyat farkı var. Daha iyi olduğunu göz önünde bulundurursak alınabilir. Peki sizce SSD'yi 200TL fark ile 500GB'a yükseltmem avantajlı olur mu? (Ek olarak HDD de alacağım.)
Güzel sistem olmuş da PSU nerede?

XPG PYLON 650W 80+ Bronz Güç Kaynağı PYLON650B-BKCEU | Adeks Store

www.adeksstore.com
www.adeksstore.com
Bunu almayı düşünüyorum.

Hava akışı konusunu eski mesajımı düzenleyerek belirttim. 200 TL fark ile 500 GB'A yükseltmeniz tabii ki avantajlı olur. Eğer bütçenizi esnetebiliyorsanız alabilirsiniz. Açıkçası bu biraz da size bağlı bir şey. Ben her şeyimi HDD'de yaparım diyorsanız 200 TL fark ödemenize gerek yok ancak bazı oyunlarımı SSD'ye kurayım. Yükleme ekranları daha kısa sürsün, daha hızlı açılsın diyorsanız 200 TL fark ödeyebilirsiniz.

Hava akışı konusunu eski mesajımı düzenleyerek belirttim. 200 TL fark ile 500 GB'A yükseltmeniz tabii ki avantajlı olur. Eğer bütçenizi esnetebiliyorsanız alabilirsiniz. Açıkçası bu biraz da size bağlı bir şey. Ben her şeyimi HDD'de yaparım diyorsanız 200 TL fark ödemenize gerek yok ancak bazı oyunlarımı SSD'ye kurayım. Yükleme ekranları daha kısa sürsün, daha hızlı açılsın diyorsanız 200 TL fark ödeyebilirsiniz.
Evet orayı düşündüm de biraz. 250GB SSD hangi birine yetecek diye sordum kendime. Oyunları SSD de oynamayı planlıyorum zaten. 1TB olan SSD'lere de baktım 1000TL civarı. Fiyat olarak biraz daha esneyebilirim. Siz nasıl önerirsiniz?

Açıkçası ben 1 TB depolama alanına ihtiyaç duyuyorum. 1 TB SSD fiyatları da 1000 TL civarı olduğu için SSD'yi hiç düşünmezdim. Eğer HDD'yi çıkarıp sadece 1 TB SSD alacaksanız ve de fiyat farkını ödeyebilecekseniz 1 TB SSD alınabilir. Bence gerek yok. Sadece bazı oyunlarınızı SSD'ye kurarsınız, bazı oyunları da HDD'ye kurarsınız. 500 GB SSD+1 TB HDD veya 250 GB SSD+1TB HDD öneririm.

Açıkçası ben 1 TB depolama alanına ihtiyaç duyuyorum. 1 TB SSD fiyatları da 1000 TL civarı olduğu için SSD'yi hiç düşünmezdim. Eğer HDD'yi çıkarıp sadece 1 TB SSD alacaksanız ve de fiyat farkını ödeyebilecekseniz 1 TB SSD alınabilir. Bence gerek yok. Sadece bazı oyunlarınızı SSD'ye kurarsınız, bazı oyunları da HDD'ye kurarsınız. 500 GB SSD+1 TB HDD veya 250 GB SSD+1TB HDD öneririm.
Tamamdır. O zaman bende 500GB SSD + 1TB HDD alacağım. Birde son olarak şu konuda biraz bilgi eksikliğim var. En başta da belirttiğim gibi 2 monitör olarak kullanmayı planlıyorum. Ve bildiğim kadarı ile Ekran Kartında 2 giriş olması gerekiyormuş. Onu nasıl anlayabilirim?

Ekran kartının özelliklerine bakıp hangi görüntü çıkışlarına sahip olduğunu görmeniz gerekmekte.
Zotac'ın sitesine girip baktığımda ise 3 tane 1.4 Display Port çıkışı, 1 tane de HDMI 2.0 çıkışı olduğunu görüyorum. Eğer sahip olduğunuz 2 tane monitörde de HDMI varsa bir dönüştürücü kullanmanız gerekir. Ancak monitörlerinizin 1 tanesi HDMI, 1 tanesi de DP girişli olursa rahat bir şekilde bağlantıyı kurabilirsiniz. Monitörlerinizin ikisi de DP destekliyorsa yine rahat bir şekilde bağlantıyı sağlayabilirsiniz.

1610459104995.png

Yeni konular

Geri
Yukarı