RTX 2060 ve i5 6600K darboğaz olur mu?

O site doğru hesaplamıyor tek bir siteye bakarak asıl siz yanlış bilgiler veriyosunuz darboğaz videosu bulduğunuzda foruma atabilirsiniz.

Arkadaşı yanıltmayın lütfen. RTX 2060 kart için işlemci düşüktür. Ekran kartı yükseltmeye hiç mi hiç gerek yoktur. GTX 970 fazlasıyla iyi ve son derece yeterli. Yükseltme yaptıktan sonra anlamsız olduğunu fark edecek pişman olacaktır. Ha eğer diyosanız işlemcimi de değiştirir İ5 8.nesil falan yaparım eyvallah, çatır çatır 5 yıl daha gider.

Ben 1070 le 0 darboğaz yaşıyorum, 1080 le de kullandım onda bir miktar darboğaz vardı 1080p de oynadığım için. Benim işlemci 4.6 GHZ da çalışıyor. RTX 2060' la darboğaz yapacağını sanmam. Kesin yapar diyenlere aldırmayın onlar 6600K nın kapasitesini bilmiyorlar.
Bilip bilmeden yazmışlar. Yapar darboğaz. Oturur oyun oynayamazsın.

Bu siteden kendin bakabilirsin.

Saçmalamayın lütfen darboğaz yapar. GTX 1070'e bile darboğaz yapıyor. Yanlış bilgi veriyorsun.
1070 le darboğaz gösteriyor bu iste ama darboğazın d sini görmüş değilim. Ayrıca i7 7700k ve RTX 2080 ile %12 darboğaz olur demiş. 7700K ile 2080 TI kartları test ediyorlar.

Arkadaşı yanıltmayın deyip hatalı bilgi veriyorsunuz. Ben 6600K yı 3 kart ile kullandım. GTX 970, 1070 ve 1080.
970 ile 1070 arasında min %60 FPS farkı var.
Ayrıca RTX 2060 in 1080 i geçmesi söz konusu değil , kağıt üzerinde bile baya zayıf kalıyor 1080'e göre. Sadece DLSS destekleyen oyunlarda rekabet edebilir.

Buyurun burada 1080 hemen hemen her oyunda 20702i geçmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
%20 lik bir darboğaz yaşayacaksın. İşlemcin bir tık zayıf kalacak. %100 verim elde edemezsin. GTX 2060'dan ziyade GTX 1060'a kadar işlemcin darboğazsız tertemiz çalışır. GTX 970 bence muazzam bir ekran kartı. Yeni teknoloji üstünlüğü olup başka kartla muazzam görünse de GTX 9 mimarisi bana kalırsa eşsiz. Değiştirme seni en az 2 yıl daha götürür.
Ben biraz daha fazla yüksek performans istiyorum. Peki GTX 1070'de mi darboğaz yapar?
Ben 1070 le 0 darboğaz yaşıyorum, 1080 le de kullandım onda bir miktar darboğaz vardı 1080p de oynadığım için. Benim işlemci 4.6 GHZ da çalışıyor. RTX 2060' la darboğaz yapacağını sanmam. Kesin yapar diyenlere aldırmayın onlar 6600K nın kapasitesini bilmiyorlar.

1070 le darboğaz gösteriyor bu iste ama darboğazın d sini görmüş değilim. Ayrıca i7 7700k ve RTX 2080 ile %12 darboğaz olur demiş. 7700K ile 2080 TI kartları test ediyorlar.

Arkadaşı yanıltmayın deyip hatalı bilgi veriyorsunuz. Ben 6600K yı 3 kart ile kullandım. GTX 970, 1070 ve 1080.
970 ile 1070 arasında min %60 FPS farkı var.
Ayrıca RTX 2060 in 1080 i geçmesi söz konusu değil , kağıt üzerinde bile baya zayıf kalıyor 1080'e göre. Sadece DLSS destekleyen oyunlarda rekabet edebilir.

Buyurun burada 1080 hemen hemen her oyunda 20702i geçmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam mesajınızı yeni gördüm sorumun cevabını vermişsiniz. Şimdi birileri farklı diyor siz de test edip görmüşsünüz. Gerçekten kararsız kalıyorum acaba gerçekten bilgili birileri bana net bir cevap verebilir mi.

Son düzenleme:
Ben biraz daha fazla yüksek performans istiyorum. Peki GTX 1070'de mi darboğaz yapar?
Ben 1070 ile kullanıyorum darboğaz sıfır diyorum, anlamayanların yorumlarına itimat ediyorsun. Boşuna sorma bence, yanlış bilgi veriyorlar. Özellikle overclock'lu bir 6600K' nın potansiyelinden haberleri yok.

Son düzenleme:

Şimdi kardeşim işlemcinin değerleri belli, ekran kartının değerleri belli. Bottleneck yani darboğaz ölçümü yapan siteler bu değerlere göre %100 net sonuçlar ortaya koyar. Teoride hatası yoktur. Ancak pratikte değişkenlikler gösterir. Anakarttan tut RAM'e kadar hepsi sistemin bir parçası. Arkadaş demiş ki ben 6600K'yı 3 kartta denedim. Ben 3 kartta denemedim. Ancak konunun özüne dönecek olursak 2060 yükseltmesi son derece anlamsız. Bu bir.
İkincisi GTX 1070 ile darboğaz alır mıyım demişsin. Göze görünür, dişe dokunur darboğaz almazsın. Ancak teoride baktığımızda ortalama %6-7lik bir verim kaybın ortaya çıkar. Bu kayıp tolere edilebilir, sorun olmaz. Ancak GTX 2060 ekran kartındaki verim kaybın %15in üzerinde. Bu da gösteriyor ki işlemciyi değiştirmeden ekran kartını yükseltme. Performansını arttırmak istiyorsun ki bana göre gerek yok ama GTX1070 alabilirsin. Ancak net bir şekilde söylüyorum GTX 1080 ve RTX serisine geçmen son derece anlamsız ve para kaybı olcaktır.(İşlemci mi de değiştirebilirim daha sonra diyorsan sorun yok.

Ben 1070 ile kullanıyorum darboğaz sıfır diyorum, anlamayanların yorumlarına itimat ediyorsun. Boşuna sorma bence, yanlış bilgi veriyorlar. Özellikle overclock'lu bir 6600K' nın potansiyelinden haberleri yok.

Bazen böyle şeyler görünce gülüyorum. Ultra ayarlarda 1070 ile test edilmiş ve CPU kullanımı 2 çekirdek sabit %100 geriye kalan çekirdekler ise %95'in altına düşmemiş. Göz göre göre darboğaz olmaz diyorsun attığın videoyu izle bir, artık ekran kartını çok seven oyunlar değil işlemciyi deli gibi kullanan AAA+ oyunlar çıkıyor piyasaya. Gün geçtikçe çoklu çekirdek ve thread önemini göreceksiniz. 1070 ile 2060 arasında oyundan oyuna 10-17 FPS fark var. Darboğaz olacaktır kendinizi kandırmayın ve attığınız videoda işlemci %100 iken ekran kartı %59 bile oluyor. Bu arada O.C falan demişsiniz herkesin sıvı soğutması yada iyi bir hava soğutması olmayabilir. 4 çekirdek devri biteli çok oldu. 🙂😉

Şimdi kardeşim işlemcinin değerleri belli, ekran kartının değerleri belli. Bottleneck yani darboğaz ölçümü yapan siteler bu değerlere göre %100 net sonuçlar ortaya koyar. Teoride hatası yoktur. Ancak pratikte değikenlikler gösterir. Anakarttan tut RAM'e kadar hepsi sistemin bir parçası. Arkadaş demiş ki ben 6600K'yı 3 kartta denedim. Ben 3 kartta denemedim. Ancak konunun özüne dönecek olursak 2060 yükseltmesi son derece anlamsız. Bu bir.
İkincisi GTX 1070 ile darboğaz alır mıyım demişsin. Göze görünür, dişe dokunur darboğaz almazsın. Ancak teoride baktığımızda ortalama %6-7lik bir verim kaybın ortaya çıkar. Bu kayıp tolere edilebilir., sorun olmaz. Ancak GTX 2060 ekran kartındaki verim kaybın %15in üzerinde. Bu da gösteriyor ki işlemciyi değiştirmeden ekran kartını yükseltme. Performansını arttırmak istiyorsun ki bana göre gerek yok ama GTX1070 alabilirsin. Ancak net bir şekilde söylüyorum GTX 1080 ve RTX serisine geçmen son derece anlamsız ve para kaybı olcaktır.(İşlemci mi de değiştirebilirim daha sonra diyorsan sorun yok.
6600K overclok yapılabilen bir işlemcidir ki arkadaş da yapmış, 4.5 GHZ da kullandığını belirtmiş. Normali 3.5 GHZ turbo ile 3.9. Stock hali ile 4.6 GHZ arasında %20 lik bir fark var ve bu da gayet ciddi bir fark. Ben yaptığım overclock ile 8700k nın tek çekirdek hızını yakaladım 6700K YI tek çekirdekte %12 geçiyorum çoklu çekirdekte ise sadece %7 gerisinde kalıyorum.
Siz ve örnek verdiğiniZ siteler stock haliyle değerlendiriyorsunuz. Ayrıca ben stock haliyle de 1070 ile gayet iyi performans verdiğini gördüm.
Yükseltme yapma 970 o işlemci için sınır falan demek inanın çok komik. 6600K yı zayıf görüp 8400 falan tavsiye edenler var .8400'ün 4.6 4.8 GHZ larda 6600K nın gerisinde kaldığını bilmiyor sanırım bu arkadaşlar.
Ben RTX 2060 ile denemedim ama ciddi bir darboğaz yapacağını sanmam ayrıca yapsa bile max %10 yapar onu da çok nadir görürsün hatta işlemciye aşırı yüklenen oyunlar oynamıyorsa görmez bile.
2060 almak Anlamsız demek saçmalık bu nedenle, darboğaz 7/24 olan bir şey değil 10 oyundan birinde yapar onu da belli kısımlarında yapar.
Ben FX 8350+ 1080 li sistemde oyun oynadım , bariz darboğaz vardı ama yine de 970 den çok daha yüksek FPS alıyordu.

Son düzenleme:
2060 alıp canavar gibi kullanırsın dostum. Ben i5-6600 ile 1070 kullanıyorum ve çok memnunum. Siz OC yapmışsınız bir de besler diye düşünüyorum. 2060’ın 1070’den aşırı derecede üstün olmadığını biliyorum. Ha çok nadir oyunlarda minik darboğazlar yaşarsın belki fakat buda seni üzmez diye düşünüyorum.

6600K overclok yapılabilen bir işlemcidir ki arkadaş da yapmış, 4.5 GHZ da kullandığını belirtmiş. Normali 3.5 GHZ turbo ile 3.9. Stock hali ile 4.6 GHZ arasında %20 lik bir fark var ve bu da gayet ciddi bir fark ben yaptığım overclock ile 8700k nın tek çekirdek hızını yakaladım 6700K YI tek çekirdekte %12 geçiyorum çoklu çekirdekte ise sadece %7 gerisinde kalıyorum.
Siz ve örnek verdiğini siteler stock haliyle değerlendiriyorsunuz. Ayrıca ben stock haliyle de 1070 ile gayet iyi performans verdiğini gördüm.
Yükseltme yapma 970 o işlemci için sınır falan demek inanın çok komik. 6600K yı zayıf görüp 8400 falan tavsiye edenler var .8400'ün 4.6 4.8 GHZ larda 6600K nın gerisinde kaldığını bilmiyor sanırım bu arkadaşlar.
Ben RTX 2060 ile denemedim ama ciddi bir darboğaz yapacağını sanmam ayrıca yapsa bile max %10 yapar onu da çok nadir görürsün hatta işlemciye aşırı yüklenen oyunlar oynamıyorsa görmez bile.
2060 almak Anlamsız demek saçmalık bu nedenle, darboğaz 7/24 olan bir şey değil 10 oyundan birinde yapar onu da belli kısımlarında yapar.
Ben FX 8350+ 1080 li sistemde oyun oynadım , bariz darboğaz vardı ama yine de 970 den çok daha yüksek FPS alıyordu.
Dostum sen videoda herhangi bir takılma,FPS drop gördün mü? Darboğaz'ın ne demek olduğunu biliyor musun ? 3 yıldır kullandığım sisteme değil de sana mı inanayım şimdi?
Sadece videonun sonunda CPU kullanımı %100 oluyor ve ondan da herhangi bir Fps drop ya da takılma yok.
ekran kartı kullanımı %100 olduğunda'da GPU darboğazı mı var diyelim yani ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı