RTX 2060 ve i5 6600K darboğaz olur mu?

Yükseltme yapma 970 o işlemci için sınır falan demek inanın çok komik.

Komik falan değil gerçeğin ta kendisi. Kullandığı işlemci ile GTX 970 %100 uyumlu ve verimli çalışıyor. Sen GTX970 gücünün farkında değilsin. Ayrıca bu işlemcinin sınırı GTX 1070 olarak görünüyor. GTX 2060 alıp ondan %100 faydalanamamak para israfıdır. Bu devirde para da kolay kazanılmıyor.

2060 almak Anlamsız demek saçmalık bu nedenle, darboğaz 7/24 olan bir şey değil 10 oyundan birinde yapar onu da belli kısımlarında yapar.
10 oyundan birinde falan yapmaz. Oyunlar yukarıdaki arkadaşın söylediği gibi artık işlemci yoğunluğu istiyor. Oooooo 4 GB ekran kartıııııı dediğin devirler kapandı senin. Yazdıkların tamamen zırva. Önemli olan şey %100 uyumu sağlamaktır. En iyi ekran kartını alıp, ee o kadar para verdik niye böyle oldu diyeni o kadar çok gördüm ki. Gören de sizi mağaza satış temsilcisi sanacak. Bana göre 970 zaten çok iyi ve yeterli. O işlemciye en fazla da 1070 alır. Zira daha fazla sıkelti, bu terazi çekmez.

2016 Temmuz Teknopat ekibinin oyun sistemi tavsiyesi. Güçlü kart zayıf işlemci tercih etmişler demek ki.
Son olarak şunu atıp gidiyorum. Kartı alacak arkadaşa kolay gelsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dosya Ekleri

• TEKNO.PNG
    TEKNO.PNG
    23,4 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Ne yazık ki 2016'da değiliz. Ve artık oyunlar 2016 teknolojisine göre üretilmiyor, üretilmeyecek.

Teşekkürler güzel yorumlarınız için sanırım GTX 1070 almam benim için daha iyi olacak. İleri de de daha güçlü sistem kurarız artık bu da yetmediği zaman. Çünkü artık yeni çıkan kartlar Full HD odaklı değil sanırım.

Teşekkürler güzel yorumlarınız için sanırım GTX 1070 almam benim için daha iyi olacak. İleri de de daha güçlü sistem kurarız artık bu da yetmediği zaman. Çünkü artık yeni çıkan kartlar Full HD odaklı değil sanırım.
2600 TL ye 2060 varken 1070 almak çok saçma olur ama yine de sen bilirsin.
2060 1070 TI la hemen hemen aynı, bence darboğaz yapmaz ama yapsa bile program açıp bakmadıkça anlamazsın bile çoğu zaman, rahatsız etmez yani.
GTX 1080 le yapıyor benim 1080 im vardı oradan biliyorum, 2070 le de yapar ama 2060 dediğim gibi.
Monitör değiştirip 1440p ye geçersen 2070 bile alabilirsin.

1660 Tİ ye bir bakın yakın zamanda fiyatı düşer, ve 1070'i 1-2 FPS falan geçiyor. Hem yeni mimari hemde yeni NM.

1660 TI çoğu oyunda geçemiyor, geçerse de 1-2 fps ile geçiyor. Ayrıca fiyatı 2060 dan yüksek ve 6 gb vram'e sahip. o fiyat aralığında en mantıklı kart RTX 2060 ya da 2200 tl civarında bulunursa 1070 TI.

1660 TI çoğu oyunda geçemiyor, geçerse de 1-2 fps ile geçiyor. Ayrıca fiyatı 2060 dan yüksek ve 6 gb vram'e sahip. o fiyat aralığında en mantıklı kart RTX 2060 ya da 2200 tl civarında bulunursa 1070 TI.

Ülkeye yeni geldi kart kartın fiyatı düşecek, her şeye laf bulmada üstüne yok. 🙂

Ülkeye yeni geldi kart kartın fiyatı düşecek, her şeye laf bulmada üstüne yok. 🙂
Haklısın dün satışa çıktı, yarın fıyatını düşürürler. Dolar da seçimden sonra 2 tl olacak zaten. 1660 TI düşünce diğer kartların fıyatı sabit kalacak sanırım :)

Hocam kimseyi kırmak istemiyorum ama sence mantıklı mı söylediğin :)
280 dolar olacak denilmişti fiyatı, burada satış fiyatı 1800-1900 TL civarında olursa 1660 TI alınır o zaman ama ben 2400 TL den aşağı göremedim hatta Asus ROG 2900 TL.
Şu an RX 590 fiyatına göre en iyi kartlardan birisi, 1660 TI ın onunla rekabet edebilmesi için max 200-300 TL daha pahalı olması lazım bence.

İyi günler arkadaşlar öncelikle burda darboğaz yaşar diyen arkadaşlara cevabımı söyliyim i7 4790k işlemci ile bakın 1080p de RTX 2080 ile cayır cayır oyun oynayan insanlar varken bottleneck sitesinde GTX 1060 ile bile darboğaz yiyeceği yazıyor bu siteye güvenerek verdiğiniz önermeler yanıltmacadan başka bir şey değil. Başka bir örnek olarak şuan kullanmış olduğum laptop sistemim İ5 4210M GT940M bottleneckta bu sistem bile %100 darboğaz yazıyor. Şimdi bu sistemi hazırlayan laptop şirketi %100 darboğaz yapan sistem mi kuruyo hadi kurdu diyelim ben 10'larca oyun oynamama rağmen hiç ama hiç darboğaz yaşamamamda mı normal değil. Kısacası o site tamamen yanlış. RTX 2060 ile darboğaz videosu bulursan foruma at demiştim. Ama yok.

Bir diğeri işlemci kullanımı %100 olunca darboğaza bağlamışsınız zaten bu olması gereken bir şey CPU %100 deyken takılma ve duraklama olursa işte bu darboğaz olur. Üstelik arkadaş CPU'yu 4.5 GHz'de kullanıyor bu da fazladan %15-20 bir performans artışı demek konuyu da daha fazla uzatıp bottleneck sitesi yüzünden yanlış bilgilerle doldurmayın. Çılgınpatates RTX serisinin olduğu zamanda GTX 1070 almanı tavsiye etmem. Emin ol RTX 2060 ile her oyunu en iyi FPS te oynayacaksın iyi ki almışım diceksin fakat yinede karar senin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı