RTX 2060 ve i5 9400F Sistemde Düşük FPS

Alone_Darkin

Centipat
Arkadaşlar senenin başında Vatan bilgistayardan toplamış olduğum bilgisayarın FPS değerleri düştü

PUBG Ultra ortalama 70 80 FPS fakat aniden 30 40 a kadar düşebiliyor ve oynunun takılmasına sebeb oluyor.
LOL en düşük ayarlarda 150 FPS team fightlarda 80'e kadar düşebiliyor.
CS GO en düşük ayarlarda 180-200 FPS arada 150- 120'ye kadar düşüyor.

Özellikler:
  • ASUS RTX 2060 phoenix 6 GB
  • Intel i5 9400F
  • 8 GB 2666 MHz balistick RAM
  • ASUS B365 MK anakart
  • 600W PSU
  • 1TB WD
  • 240GB SSD

Driverleri güncelledim.
Ekran kartı kullanımı LOL ve CS:GO'da %20 bandında iken PUBG'de %80 %70 %90 bandında

Arkadaşlar senenin başında Vatan bilgistayardan toplamış olduğum bilgisayarın FPS değerleri düştü

PUBG Ultra ortalama 70 80 FPS fakat aniden 30 40 a kadar düşebiliyor ve oynunun takılmasına sebeb oluyor.
LOL en düşük ayarlarda 150 FPS team fightlarda 80'e kadar düşebiliyor.
CS GO en düşük ayarlarda 180-200 FPS arada 150- 120'ye kadar düşüyor.

Özellikler:
  • ASUS RTX 2060 phoenix 6 GB
  • Intel i5 9400F
  • 8 GB 2666 MHz balistick RAM
  • ASUS B365 MK anakart
  • 600W PSU
  • 1TB WD
  • 240GB SSD

Driverleri güncelledim.
Ekran kartı kullanımı LOL ve CS:GO'da %20 bandında iken PUBG'de %80 %70 %90 bandında
İşlemci kullanımını da atar mısın?

Herhangi bir sıkıntı varmış gibi görünmüyor. Yani yazılım olarak bütün her şey güncel varsayarak sorunun RAM miktarında olduğunu düşünüyorum. 16 Yapın.

işlemci kulanımı %90 civarında
csde 120 fps sabit max ayarlarda çok kasıyor ilk aldığımda böyle değildi
Son 1 haftadır fpsm çok düşük beyler
Bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir. Ama nereden bakarsak bakalım %90'lık bir kullanım fazla. Bu işte bir iş var ama henüz çözemedim. Virüsten şüpheleniyorum dediğim gibi.

Bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir. Ama nereden bakarsak bakalım %90'lık bir kullanım fazla. Bu işte bir iş var ama henüz çözemedim. Virüsten şüpheleniyorum dediğim gibi.
Hocam teşekkürler 2-3 saat araştırma sonucu görev yöneticisinden boşta kullanım yüzdelerine baktım cpu boşta 80 civarlarında geziyordu iaa diye birşey vardı kapadım bilgisayar rahatladı avastı yükleyip tarama yaptığımında iaa virüsü bulundu uyarısını aldım şuan değerler normale geldi teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı