RTX 2060 ve i5 9600K ile PUBG'de FPS düşmesi

Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8) 3000MHz DDR4 CL15
SSD veya HDD modeli
CORSAIR 960 GB Force MP510
Ekran kartı
MSI VENTUS RTX 2060 OC
Anakart
ASUS Z390-A PRIME
İşlemci
i5 9600K
Selam. PUBG'nin Steam versiyonunda lobideyken GPU kullanımı %99 iken oyun içinde %50 civarına düşüyor. Bu sebeple FPS düşmesi yaşıyorum. Bilgisayarımın sistem özelliklerini yazdım. Problemin çözümünü bulamadım, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik ayarlarından oyun içindeki FPS sınırlayıcısını sınırsız yerine 300 FPS olacak şekilde ayarlayın.
Ekran Görüntüsü (87).png

Dediğiniz gibi ayarladım, diğer bütün ayarları Mithrain'in videosundaki gibi ama hala aynı sorunu yaşıyorum. Darboğaz veya PSU problemi olduğunu düşünmüyorum. Uçaktan aşağıya inerken %99 oluyor ama indiğimden itibaren maksimum %70'leri görüyorum, bir daha hiç %99 olmuyor. GPU kullanımı genel olarak da %50-60 civarında geziyor.

Dediğiniz gibi ayarladım, diğer bütün ayarları Mithrain'in videosundaki gibi ama hala aynı sorunu yaşıyorum. Darboğaz veya PSU problemi olduğunu düşünmüyorum. Uçaktan aşağıya inerken %99 oluyor ama indiğimden itibaren maksimum %70'leri görüyorum, bir daha hiç %99 olmuyor. GPU kullanımı genel olarak da %50-60 civarında geziyor.

Oyundayken yerde MSI Afterburner kullanım ve sıcaklık değerlerinin videosunu veya SS iniçekip atma şansınız var mı video olursa daha iyi olur.

Hocam darboğaz desek işlemci darboğaz yapacak işlemci değil. En iyisi arkadaşların dediği gibi MSI Afterburner'dan bilgileri SS alıp atın. Bir de ayarların hepsini Ultra'ya alın işleme ölçeğide %100 olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyurun videoyu ekledim. Dediğim problemleri kendi özel ayarlarımı yaptığımda yaşıyorum, ultra ayarlara aldığımda GPU kullanımı %99 civarına sabitleniyor ama düşük ayarlarda %40'lara kadar düşmesine anlam veremedim.

Isı değerleri nasıl? Ayrıca CPU kullanımı ne seviyelerde hocam? Soğutma sıkıntısı yoksa genelde CPU sorunun kaynağı çıkıyor.
Hocam videoyu ekledim oradan bakın isterseniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
buyurun videoyu ekledim. Dediğim problemleri kendi özel ayarlarımı yaptığımda yaşıyorum, Ultra ayarlara aldığımda GPU kullanımı %99 civarına sabitleniyor ama düşük ayarlarda %40'lara kadar düşmesine anlam veremedim.

Hocam ayarlar düştükçe işlemciye yük biner aslında o işlemci o ekran kartına darbogaz yapmaz ama gariplik var siz DirectX sürümünü sona çekin ve ayarları yüksekde oynamaya çalışın ekran kartına yük binsin.

Maalesef ram ve işlemcinizin limitine takılıp yüksek fps ye çıkmanıza engel oluyor. Belleklerinizi 3600 Mhz Cl 14 veya en kötü CL 16 ram e geçirirseniz fps dropları bir nebze olsun azaltırsınız. Ama o işlemci ile o frekansta 200+ fps de tutamazsınız.

Geri
Yukarı