RTX 2060 ve i7 9700 Sistem Açılmıyor

Ertuğ123

Femtopat
Valorant oynarken PC bir anda kapandı. Ben de elektrikler gitti sandım ama kapandığında monitör kapanma görüntüsünü verdi. Şu anda çalışmıyor.

Aklıma gelen durumlar:
RAM overheat.
CPU overheat(büyük muhtemel)
GPU ovrerheat.
Anakart sorunu.
PSU sorunu (bence en muhtemel)

Sistem:
i7 9700(stok soğutucu)
MSI Ventus 2060XS.
MSI Z390 GAMING Plus.
Ballistix 2x8 (kaç MHz hatırlamıyorum)
Kasa: Cougar MX350 C.
PSU kasanın içinden çıkan.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pili nedir? :)

Gerekli olduğunu düşünmüyorum ama denenebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• maxresdefault.jpg
    maxresdefault.jpg
    195,1 KB · Görüntüleme: 11
Gerekli olduğunu düşünmüyorum ama denenebilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakart üstünde BIOS pilini göremedim MSI yazan vidayla sabitlenmiş bir kısım var onun altında mı acaba?

Anakart üstünde BIOS pilini göremedim MSI yazan vidayla sabitlenmiş bir kısım var onun altında mı acaba?

Kanka kaş yapalım derken göz çıkartmayalım. Eğer sadece fişini çekip güç tuşuna bastıysanız yeterli olacaktır. Eğer yine açılmazsa sorun PSU'da olabilir.

Kasanın elektriğini komple kesiniz. (Fişini çek kanka). Ardından güç tuşuna birkaç kez bas. Gerekli olursa BIOS pilini çıkarıp aynı durumu tekrarla.

Kanka kaş yapalım derken göz çıkartmayalım. Eğer sadece fişini çekip güç tuşuna bastıysanız yeterli olacaktır. Eğer yine açılmazsa sorun PSU'da olabilir.

Çok teşekkür ederim. Allah tuttuğunuzu altın etsin çok teşekkürler. Dediğinizi yaptım fişten çıkarıp kapadım, birkaç kez bastım şimdi açıldı çok teşekkür ederim.

Fakat maalesef en iyi cevap seçemiyorum. :(

Geri
Yukarı