Çözüldü RTX 2060 ve R5 2600 sistem stabil değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda sistemimde kararlılık konusunda ciddi sorunlar çektiğini düşünüyorum. Özellikle oyunlarda R6 ve BF5'te özellikle, ciddi bir FPS düşüşü görüyorum. Sizce test edebilmem için bir program var mıdır? Ya da nasıl emin olabilirim bu durumun kötüye gittiğine. İnanılmaz rahatsız oldum. Genel olarak aynı sistemle yapılan testlerden 50-60 FPS daha düşük alıyorum R6'da. Keza BF5'de de durum böyle.
Genel olarak bütün taratmaları yaptım. Virüs yok sistemde ve bütün driverlarım güncel. GPU Driver'ını DDU ile silip temiz kurulum yaptım. Aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım ama nafile. Ya ben çok takıyorum ya da sorunlar var.

Ekran kartım: RTX 2060 (en fazla 65 derece)
İşlemcim: R5 2600X 1.27V 4.0GHz (en fazla 50 derece)
RAM: 3000MHz 8x2 Corsair Vengeance.
PSU: Xigmatex 600W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hiçbir şey çözülmedi. Hala bir sonuç bekliyorum :(.
Düzenleme: Format sonrası düzeldi :D. Hemde Cyberpunk 2077 öncesine rastlaması güzel oldu.
Arkadaşlar son zamanlarda sistemimde kararlılık konusunda ciddi sorunlar çektiğini düşünüyorum. Özellikle oyunlarda R6 ve BF5'te özellikle, ciddi bir FPS düşüşü görüyorum. Sizce test edebilmem için bir program var mıdır? Ya da nasıl emin olabilirim bu durumun kötüye gittiğine. İnanılmaz rahatsız oldum. Genel olarak aynı sistemle yapılan testlerden 50-60 FPS daha düşük alıyorum R6'da. Keza BF5'de de durum böyle.
Genel olarak bütün taratmaları yaptım. Virüs yok sistemde ve bütün driverlarım güncel. GPU Driver'ını DDU ile silip temiz kurulum yaptım. Aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım ama nafile. Ya ben çok takıyorum ya da sorunlar var.

Ekran kartım: RTX 2060 (en fazla 65 derece)
İşlemcim: R5 2600X 1.27V 4.0GHz (en fazla 50 derece)
RAM: 3000MHz 8x2 Corsair Vengeance.
PSU: Xigmatex 600W.
Son zamanlarda rtx 2060 ile ilgili çok konu görmeye başladım. Sanırım son sürücü bir şeyleri yanlış yaptı. Bende de problem var. Geforce experience’den oyunu optimize etmişse en yüksek performansa al. Oyun içinden kendi ayarını yap.

R5 2600X tek çekirdek performansı gerektiren durumlarda sıkıntı çıkarabiliyor. Her ayarı Ultraya çekin ya da DSR açıp 2K'da oynayın . Çözünürlük artınca işlemci yükü azalır.

Darboğaz olma durumu olabilir. Oyunlarda GPU ve CPU kullanım değerleri nedir?
Rainbow veya diğer oyunlarda darboğaz söz konusu değil. %99 GPU kullanımı oluyor. Ancak BF5'te darboğaz var gibi. İşlemci kullanımı GPU'yu geçiyor.

@FalconPaw bence de bir şeyler yanlış. Eski Driver'a mı geçsem diye düşünüyorum.

DSR açıp 2K'da oynayın.
DSR açınca inanılmaz midem bulanıyor. Ekran çok bulanık oluyor oynayamıyorum bile.

Rainbow veya diğer oyunlarda darboğaz söz konusu değil. %99 GPU kullanımı oluyor. Ancak BF5'te darboğaz var gibi. İşlemci kullanımı GPU'yu geçiyor.

@FalconPaw bence de bir şeyler yanlış. Eski Driver'a mı geçsem diye düşünüyorum.

DSR açınca inanılmaz midem bulanıyor. Ekran çok bulanık oluyor oynayamıyorum bile.

DSR'ın altında bir yer var. Yüzde ayarlıyorsunuz. O yüzdeyi bir konuda tartışmıştık ama hatırlamıyorum. %15'ler galiba iyiydi.

Yeni konular

Geri
Yukarı