Çözüldü RTX 2060 ve R5 2600 sistem stabil değil

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda sistemimde kararlılık konusunda ciddi sorunlar çektiğini düşünüyorum. Özellikle oyunlarda R6 ve BF5'te özellikle, ciddi bir FPS düşüşü görüyorum. Sizce test edebilmem için bir program var mıdır? Ya da nasıl emin olabilirim bu durumun kötüye gittiğine. İnanılmaz rahatsız oldum. Genel olarak aynı sistemle yapılan testlerden 50-60 FPS daha düşük alıyorum R6'da. Keza BF5'de de durum böyle.
Genel olarak bütün taratmaları yaptım. Virüs yok sistemde ve bütün driverlarım güncel. GPU Driver'ını DDU ile silip temiz kurulum yaptım. Aklınıza gelebilecek her şeyi yaptım ama nafile. Ya ben çok takıyorum ya da sorunlar var.

Ekran kartım: RTX 2060 (en fazla 65 derece)
İşlemcim: R5 2600X 1.27V 4.0GHz (en fazla 50 derece)
RAM: 3000MHz 8x2 Corsair Vengeance.
PSU: Xigmatex 600W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hiçbir şey çözülmedi. Hala bir sonuç bekliyorum :(.
Düzenleme: Format sonrası düzeldi :D. Hemde Cyberpunk 2077 öncesine rastlaması güzel oldu.
Oyunlarda DSR'nin görsel anlamda pek etkisini göremedim

Çözünürlüğün artışı ekran kartını zorlar. İşlemci yükünü azaltır. İşlemci kullanımı azalır ,Ekran kartı kullanımı arttığı için sorun çözülür gibi gelmişti ama driverda sorun varmış galiba.

Hemen hemen aynı sistemi kullanıyoruz. Bu sıralar sadece BF5 oynuyorum ve işlemci kullanımı benim de yüksek çıkıyor. Mesela 100+ FPS aldığım yerlerde problem çıkmıyor fakat 100 FPS altına düşen yerlerde sanki oyun kasıyormuş gibi takılıyor. Ayarlarım önceden Ultra'da oynarken şu an Medium'a çekmeme rağmen 100 FPS altı takılıyor. Bir arkadaşımda 3600X işlemci ile deneme yapacağım.

Hemen hemen aynı sistemi kullanıyoruz. Bu sıralar sadece BF5 oynuyorum ve işlemci kullanımı benim de yüksek çıkıyor. Mesela 100+ FPS aldığım yerlerde problem çıkmıyor fakat 100 FPS altına düşen yerlerde sanki oyun kasıyormuş gibi takılıyor. Bir arkadaşımda 3600X işlemci ile deneme yapacağım.
Ekranın 144hz ise normal.

Hiçbir şey çözülmedi. Hala bir sonuç bekliyorum :(.
Düzenleme: Format sonrası düzeldi :D. Hemde Cyberpunk 2077 öncesine rastlaması güzel oldu.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı