RTX 2060 ve R5 2600X düşük FPS ve drop sorunları

Alimert Yücel

Hectopat
Daha fazla  
Kullanmakta olduğum R5 2600X,RTX 2060 advanced edition asus ekran kartı,b450m-a Anakart 16gb DDR4 3000MHZ ram Seidon 240V sıvı soğutucu 240GB SSD samsung. Kullanmakta olduğum PSU , CM lite 5 kasasının 500W modeli.
Oyunlarda olduğunca düşük FPS alıyorum ve sürekli anlık takılmalar yaşıyorum.
Öncelikle İşlemciden olduğu düşündüm ve eski sistemimdeki sıvı soğutucuyu bu sisteme taktım.
LOL ve CS:GO gibi oyunlarda işlemci 40 dereceleri geçmiyor;ekran kartını ise manuel moddan fanlarını ayarladım ve 65 derecelerde en fazla.
Daha sonrasında sürekli format atmalar ve çeşitli ayar denememe rağmen hala bir düzene oturtamadım sistemi.
Tahminlerimce kullandığım power supply'dan dolayı olduğunu düşünüyorum.
Fikirleriniz nedir?
Ramlerimi hem dual channel hem de ayrı ayrı takmaya çalıştım,FPS de değişim oldu ama internette gördüğüm kadar yüksek FPS değerleri göremedim ve hala anlık takılmalar devam ediyor. FPS %1 ve %0.1 FPS durumlarında genelde 10 8 gibi abzürt yerlerde.

AMD'de D.O.C.P isminde evet 3000MHZ de ayarladım. CSGO full ayarlarda oynuyorum 1080p'de FPS 150-100'lere kadar düşüyor LOL oynarken 90 80 lere düşüyor. DDU ile silip baştan kurmama rağmen ekran kartı sürücülerini böyle hâla.
Aynı sorun bendede var aga lol de tft de 300 fps sihirdar vardisinde 120 lere düşüyor aniden drop oluyor çıldırcam

Geri
Yukarı