RTX 2060 ve R5 3600 için Anakart ve PSU önerisi

DIABLO36

Hectopat
Selamlar, anakart konusunda birkaç anakart arasında kararsız kaldım. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Seçeceğimiz anakartın CPU güç bağlantısına göre de PSU seçersek daha iyi olacağını düşüyorum.

MSI: MSI MPG X570 GAMING EDGE WIFI AMD X570, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1 ATX Anakart<br/><span style="color: #b94a48;">CM ML240L RGB sıvı soğutucu HEDİYE! https://tr.msi.com/Promotion/I-Love-You-3000-AMD adresinden oyun kodunuzu talep edebilirsiniz</span><span style="color: #b94a48; font-size: smaller; font-weight: 100;"> (stoklarla sınırlıdır)</span> - inventus
ASUS: ASUS TUF Gaming X570-PLUS AM4 ATX Anakart

Yukarıdaki iki anakart arasında TUF olan modeli önerenler de oldu fakat sebebini öğrenemedim. 1500TL bütçem var anakart için. Seçeceğimiz anakartı sebebi ile birlikte yazarsanız çok sevinirim.

Güç kaynağı için de en fazla 400-500TL verebilirim. Bu doğrultuda önerileri bekliyorum, teşekkür ederim.

Son düzenleme:
X570 anakarta gerçekten ihtiyacınız var mı? İsterseniz B450 anakart önerebiliriz, bütçeyi de rahatlatır hem.

Şöyle ki B450 anakartların en son çıkan Ryzen işlemcilere desteği 2020 içerisinde biteceği için yeniden bir anakart ile uğraşmamak adına X570 almak istiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı