R5 3600X ve RTX 2060 Super anakart ve PSU önerisi

PSU konusunda problemin olmaz. Oyunlarda GPU kullanımı yüksek olması normal. CPU kullanımı yüksek GPU düşük olursa problem olur. CPU genel olarak %0-50 arasında olur. GPU kullanımı ise %90-100 arası.

GPU düşük kalıyor maalesef. CPU dediğiniz yüzdelerle çalışıyor. Sorunu anakart ve PSU olarak düşündüm.

Oynadığın oyunların grafik ayarlarını en yüksek seviyede tutmalısın. FPS olarak diğer sistemler ile aynı değerleri alıyorsan problem yoktur.

The Forest Ultra ayarlarda 65-70 GPU kullanımı, PUBG'de Ultra'da oynanacak bir oyun değil 2 ayar Ultra olarak 45 65 arası GPU kullanımı oluyor. Ultra'ya alınca 80-95 arası oluyor. BF v Ultra ayarlarda 70-85 arası değişiyor. Ben bir sorun olduğunu bildiğim için anakart ve PSU'ya bağladım. Ekran kartı'nı test ettim zorlu testlerde 69°C geçmedi ve gayet iyi performans sergiledi. Bu durumdan dolayı değişim yapmak istiyorum.
Sorununu ben de takip ediyorum, değişiklik sonrası düzelirse yazarsan sevinirim.
Çözüm asla bulamadım Anakart veya PSU olabilir diye düşünüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim GPU kullanımım bu videodaki gibi pek sabit kalmıyor. PUBG oynuyorum. Tamamen Ultra'da oynamak isteyeceğim bir oyun değil. 2070 ve 2080 Ti kullanan insanlarda bu FPS düşmesi olmuyor da ben de neden oluyor anlayamıyorum? GPU kullanımının düşük olması bu sorunu yaratıyor bence. Çıldırmak üzre olduğumu fark etmeye başladım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı