Ryzen 5 3600 için B450 anakartın ömrü ne kadardır?

DIABLO36

Hectopat
Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum ve yeni çıkan anakart bana pahalı geldiği için güncellenen B450 modellerinden satın almayı planlıyorum. Ama atıyorum iki sene sonra B450 anakartların satın alacağım işlemci ile desteği vs. kesilme durumu söz konusu mu? Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama atıyorum iki sene sonra B450 anakartların satın alacağım işlemci ile desteği vs. kesilme durumu söz konusu mu?
AMD'nin 2020'ye kadar aynı soketi kullanma sözü var. 3. nesil Ryzen işlemciler muhtemelen son desteklenen işlemci serisi olacaktır.

Kesin bir şey yok maalesef.

AMD, 2. nesil Ryzen anakartlarının 2020 yılına kadar çıkacak işlemcileri destekleyeceğini söyledi ve dediği gibi 3. nesil işlemciler 2 nesil anakartlarla çalışıyor.

Ancak 2020 yılından sonrası belli değil. Bu yüzden bütçe varsa X570 serisi anakart almak daha uzun vadeli bir yatırım olur.

AMD, 2. nesil Ryzen anakartlarının 2020 yılına kadar çıkacak işlemcileri destekleyeceğini söyledi ve dediği gibi 3. nesil işlemciler 2 nesil anakartlarla çalışıyor.

Ancak 2020 yılından sonrası belli değil. Bu yüzden bütçe varsa X570 serisi anakart almak daha uzun vadeli bir yatırım olur.
Hocam yanlış bilgilendirme yapıyorsunuz X570 AM4 soketin son serisi artık X570 e tonlarca para vermek kimse kusura bakmasın ama ahmaklıktan başka hiçbirşey değil 3.Nesil'de eğer 3900x alınmıyacaksa X470 bir anakart yeterli olucaktır Ryzen 5 3600 ve 3600x kullanıcak arkadaşlar b450'den de devam edebilir.

Geri
Yukarı