RTX 2060 ve R5 3600 Oyunlarda takılıyor

Abdulkadir233

Centipat
Herkese selam.
Sistemim bu şekilde:
-Ekran kartı: MSI RTX 2060 Ventus OC 6 GB.
-Işlemci: Ryzen 5 3600 4.2GHz.
-RAM: Corsair 8x2 - 16 GB 3000MHz.
-Anakart MSI B450 GAMING Plus Max 4133MHz.
-Kasa: Corsair Carbide Spec-Delta RGB 550W.
-1TB HDD.
-Windows 10 64X.

PC sıcaklık değerleri gayet normal sıcaklık ile ilgili bir problem yok.

Bakın olay şu;
Herhangi bir oyuna giriyorum başta azcık drop giriyor oyuna (Online - Offline) azcık takılıyor sonra normal oynayabiliyorum.
V-Sync açık olduğu zaman 60FPS'e sabitliyor akıcı oynuyorum sonra bir anda 58'e düşüyor ve takılıyor ama v-Sync'i kapatığm zaman FPS hiç o değerlere düşmüyor v-Sync kapalı oynadığım zaman da 120FPS vs. alıyorum ama oyun kasıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun çözümü yok sanırım, aynı sorunu yaşıyorum. Maalesef alıştım artık FPS drop ile oyun oynamaya, çözüm FreeSync olabilir belki.
Ryzen 5 2600
1660Super
2x8 GB 3000 Mhz Dual Channel RAM

Son düzenleme:
Dostum aynı sorunu ben de yaşıyorum ve halen bir çözüm bulamadım. Tüm oyunlarda ilk anlarda biraz drop oluyor (bazenleri 3 saniyeye varan full donmalar) ve sonradan düzeliyor. Bir çözüm bulabildin mi ?

Bu güzelim sistemlerde bile FPS droplara alışacağız gibi maalesef.

Pentium işlemcimle ETS 2'yi 10 FPS oynattığı için sevinirdim sonra yeni PC aldım özellikleri şöyledir.

ASRock RX570 4 GB.
R5 1600.
8x2 Dual Channel RAM 3000 MHz.
ASRock A320.
Seagate 1TB HDD 7200 RPM.
Aero cool Cylon 500W +80

Sistem bal gibi bir sistem 1 FPS bile düşmemesi gerek HDD'yi bile bilerek 7200 RPM aldık.
Windows'tan kaynaklandığını düşünüyorum ama Full format atmaya değmez o kadar bir de düzene uğraşacan oyunları yükleyecen ayrıca HDD'ye format atmak öyle iyi bir işlem değil daha 1 yıl geçti ama alıştık artık FPS düşmesi var diye konu açmıyorum böyle b* yemiş kaz gibi oturuyorum takmıyorum artık kafama bir hayatta FPS düşmesi derdide saçma bir şey ama işte herkesin derdi farklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı