RTX 2060 ve Ryzen 1600 darboğaz yapar mı?

muammer234

Kilopat
RAM: 16 GB 3000 MHZ
Ana kart; gigabayt B350 Gaming 3
İşlemci: Ryzen 1600
Güç kaynağı: Corsair 550W 80 Plus

Arkadaşlar sistemim bu, bu sistemdeki ekran kartını değiştirip RTX 2060 alacağım. Darboğaz sorunu olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
bu forumda bir kaç kişi ile konuştum. darboğaz yapacağını söylediler pek emin olamadım. uzun süre işlemci alamayacağım için ekran kartından emin olmak istiyorum

Kendiniz de emin olmak için bu web siteleri kullanabilirsiniz.
Darboğaz Hesaplama
Bu siteler doğru sonuç vermez çünkü OC potansiyelini ve oyunların kart, işlemci kullanımını hesaba katmıyorlar. Bir oyunda çok fazla darboğaz yapan işlemci başka bir oyunda çok rahat besleyebilir kartı.
Stok halde darboğaz yapan işlemci OC ile yine çok rahat besleyebilir.

Sorunun cevabına gelirsek 1600 ile 2600 arasında çok az fark var OC yapıldıktan sonra (2600 e de yapılırsa) darboğaz yapmaz.

Bu siteler doğru sonuç vermez çünkü OC potansiyelini ve oyunların kart, işlemci kullanımını hesaba katmıyorlar. Bir oyunda çok fazla darboğaz yapan işlemci başka bir oyunda çok rahat besleyebilir kartı.
Stok halde darboğaz yapan işlemci OC ile yine çok rahat besleyebilir.

Sorunun cevabına gelirsek 1600 ile 2600 arasında çok az fark var OC yapıldıktan sonra (2600 e de yapılırsa) darboğaz yapmaz.

Web siteyi incelersen oyunlardaki performanslarda gösteriliyor. Duruma detaylı olarak bakıyorsak hiçbir site güvenilmez. Zaten birçok yerde stock performanslar verilir ve bu bilgi kullanıcıya aktarılır.
404397

Burda işlemci ve grafik kartının detaylarıda var. Ayrıca:
404398

Gibisinden birçok oyuna ait performans cetveli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı