RTX 2060 ve Ryzen 5 2600 sistem tavsiyesi

RTX 2060'ı R5 2600X ile al. Ben R5 2600 ile aldım, hafif bir darboğaz sorunu oluyor. Değiştirebiliyorsan değiştir.
Birkaç konu gezdim, kimisi yapar kimisi yapmaz diyor. BF1 ve GTA 5 gibi oyunlarda oluyor diyorlar. Bundan yola çıkarsak galiba işlemciye yüklenen oyunlarda hafif bir darboğaz oluyormuş. Yanlışım varsa düzeltin.

Benim attığım sistemde XS modeli var yanlış gördünüz galiba. Arada zaten 120 lira olsa Gamind Z kesinlikle alınmakıydı. Ama 500 TL az fark değil.
Sıcaklık konusundan sıkıntı çekmek istemiyorum bu yüzden gaming z modeline daha sıcak bakıyorum. Ventus modelleri arasında xs ve normal Ventus modelinde ne gibi farklar var?
Birkaç konu gezdim, kimisi yapar kimisi yapmaz diyor. BF1 ve GTA 5 gibi oyunlarda oluyor diyorlar. Bundan yola çıkarsak galiba işlemciye yüklenen oyunlarda hafif bir darboğaz oluyormuş. Yanlışım varsa düzeltin.
İzlediğim benchmark testlerinde ve araştırdığım kadarıyla böyle bir şey duymamıştım tam detaylı araştırma yapmamışım sanırsam. 2600x yaparsam bütçemi baya bir aşacaktır. Çok fazla fark eder mi?

Sıcaklık konusundan sıkıntı çekmek istemiyorum bu yüzden gaming z modeline daha sıcak bakıyorum. Ventus modelleri arasında xs ve normal Ventus modelinde ne gibi farklar var?
RTX 2060 Gaming Z modelini kullanıyorum. Fabrika ayarlarını değiştirmedim. Oyunlarda max. 68 derece gördüm. Soğutma konusunda gerçekten çok başarılı fakat alacağınız kasanın hava akışı burada büyük bir rol oynuyor.

En pahalı olanı
(pahalı pc kaliteli pc'dir)
şaka bir yana 2×8gb'lik ram var pahalı olan'da onun dışında diğerlerinden ne farkı var anlamadım keşke arasındaki farkları da yazsaydın.
Birisinde HDD+SSD var SSD kapasitesi 240 gb olan var 480 olan var sadece SSD 480 gb olan var. Öte yandan birinde 16gb var. Bir diğeri kasalardan birinin önü ızgaralı, PSU gibi etmenler.

İzlediğim benchmark testlerinde ve araştırdığım kadarıyla böyle bir şey duymamıştım tam detaylı araştırma yapmamışım sanırsam. 2600x yaparsam bütçemi baya bir aşacaktır. Çok fazla fark eder mi?
Çok fark ediceğini sanmıyorum, en kötü oc yaparsınız. Bende öyle yapacağım yetmezse.

RTX 2060 Gaming Z modelini kullanıyorum. Fabrika ayarlarını değiştirmedim. Oyunlarda max. 68 derece gördüm. Soğutma konusunda gerçekten çok başarılı fakat alacağınız kasanın hava akışı burada büyük bir rol oynuyor.
Büyük ihtimal arkadaşlarında önerdiği gibi DADG2 olacak ama kasanın önü kapalı yanları açık hava akışı nasıl olur pek bilmiyorum beni hala tedirgin eden konuda bu.

DADG2'nin 16 GB RAM'li olması avantaj. Ayrıca 480 GB SSD yeterli olur ise HDD'i çıkartın onun yerine SSD'yi 480 GB yapın. Böylece hem fiyat düşer hem de kasada mekanik parça olmamış olur. WTCN'da da kasanın ön tarafının ızgaralı olması iyi fakat fiyat olarak diğerlerine göre çok avantajsız kalıyor, 16 GB RAM yapıldığı takdirde 6350 TL civarına çıkar. PSU 80+ değil.
Tercihinizi DADG2'den yana kullanın.
Hazır sistem olduğu için çıkartma seçeneği yok galiba sadece yükseltme yapabiliyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı