RTX 2060 ve Ryzen 5 2600 Sisteme PSU Önerisi

terileptil

Kilopat
Yer
Ankara
Merhaba. Dün Asus Rog Strix'in RTX 2060 OC versiyonunu satın aldım. Fakat sanırım benim güç kaynağında 6+2 pin olduğu için ekran kartını çalıştıramıyorum. PC'yi açtığımda ekranda "Please Power Down and Connect the PCIe Power Cable(s) For This Graphics Card " diye bir hata çıkıyor. Ekran kartında sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Daha doğrusu olmamasını umuyorum. Bugün aldığım yere tekrar gidip soracağım sorunun PSU'da olduğundan emin olmak için. Neyse %90 PSU ile alakalı diye düşünüyorum.

Benim istediğim şey bu sistem için sizden PSU tavsiyesi. FSP, Cooler Master, Corsair gibi markaların güvenilir olduğunu biliyorum ama internette Xigmatek, Frisby, Gamepower, Thermaltake gibi duymadığım veya güvenmediğim markalar da var. Kesinlikle 80+ sertifikalı bir PSU alacağım zaten. Bu dediklerim de 80+ fakat markaları ilk defa duyduğumdan (xigmatek hariç) güvenilirliğinden emin olamadım. Sizden de hem PSU tavsiyesi istiyorum hem de bu markalar güvenilir mi sizce? Sonuçta koca sistemin gücünü bu cihaza emanet ediyoruz.

Teşekkürler şimdiden. Bu akşam 6 gibi gideceğim o zaman kadar gelen tavsiyeleri değerlendireceğim.

*Bu arada bütçem 650 TL'ye kadar falan. Hatta o kadar pahalı olmazsa çok iyi olur.
**Son bir hatırlatma. Alacağım PSU'da 8+6 pinlik ekran kartını besleyecek kadar PCIe güç kablosu olması gerek.

Son düzenleme:

Bu modeli öneriyorum.

Bakıyorum hemen teşekkürler.

8+6 pinlik ekran kartını besleyebilmem için 6+2 PCIe kablosundan en az 2 tane mi olması gerekiyor peki? Baktığım PSU'larda hep "4x 6+2 PCIe" ya da "2x 6+2" tarzı ibareler bulunuyor çünkü. 8+6 olarak geçmiyor sanırım? 6+2 olan kablolardan 2 tanesini taktığım zaman ekran kartı sorunsuz çalışır mı? Çok soru sordum biliyorum ama tekrar ortada kalmak istemiyorum PSU aldıktan sonra. :/

Bir de şunu buldum araştırırken sizce nasıl? Şu an kullandığım PSU da High Power'ın 500W 80+ sertifikalı bir güç kaynağı. Son zamanlarda ses yapmaya başladı fanı ama güç açısından bir sıkıntı çekmedim. Linktekini kullanan ya da bir fikri olan var mı?

Bu modeli öneriyorum.

Ürünü Türkiye'de satan bir yer bulamadım :/ Nanokatalog hakkında da kötü yorumlar gördüm çok fazla. Stokta olmayan ürünler de varmış ve uzun sürüyormuş gelmesi. Benimkinin biraz acelesi var

Stok kontrolü yaptır, varsa alırsın. Yoksa uzun sürüyor.

Alternatif:

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı