Çözüldü RTX 2060, VGA ile kötü görüntü veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali nadir

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim monitörüm 1080p 60 Hz fakat VGA ve DVI girişleri var. Benim önceki bilgisayarimda bu ekranla Full HD film izliyorum veya web tabanli oyun oynuyorum, cok guzel gorunuyordu.

Şu an ben RTX 2060'lı bir sistem topladim.
2 sene once Xbox 360 için aldigim HDMI to VGA aparatiyla sorunsuz goruntu aldim ama kalite çop gibi gorunuyor.
Cyberpunk açtım Ultra'da, sanki Low ayarlarda gibi goruntu veriyor.
Masaustu simgeleri bile sanki 480P.

Acaba bu dönüştürücü Full HD goruntu veremeyen turden bir donusturucu mu?
NVIDIA ayarlari ve masaüstünden 1080P yaptim ama düzelmedi...

Dosya Ekleri

• 39C3D54E-686B-45E2-B4DB-F077F1500C56.jpeg
    39C3D54E-686B-45E2-B4DB-F077F1500C56.jpeg
    208 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben sorunumu iletiyorum eleştiri yapmanız için değil. Ben harika grafikler beklemiyorum zaten. Bu kadar da çamur gibi görüntü olması anormal bir durum ve çözüm arıyorum.
@Ali nadir, o zaman adamı niye çözüm seçtin? :D Ben de dönüştürücü alacaksınız diye konuyu çözüm işaretlediniz sandım :)
Dark HDMI to VGA dönüştürücüsünü öneririm. Sorun yaşayan kişi sayısı az. Ben de bunu kullanıyorum.
DVI-A ise pek de fark olmaz gibi. Ben kendim kullandığım için onu önerdim. Onun dışında dönüştürücü önerme işine girmem. Çoğu bozuk çıkıyor. :D

Hangi dönüştürücüyü kullandınız?
VGA'dan DVI'a kalitesiz bir dönüştürücüydü. İsmini hatırlamıyorum maalesef. Pikselleri sayabiliyordum. :)

Monitörde DVI varsa HDMI to DVI daha iyi olur. Çünkü yakın teknoloji. Mesela benim TV'de HDMI 1 (DVI) yazıyor. İkisi de digital.

Yener hoca konuya gelmiş. Hoş gelmiş.

Monitörde DVI varsa HDMI to DVI daha iyi olur. Çünkü yakın teknoloji. Mesela benim TV'de HDMI 1 (DVI) yazıyor. İkisi de digital.
İkisi de dijital çıkış olduğundan görüntü kalitesi aynı olur veya kayıp fazla olmaz.
Örneğin Acer K222HQL (VGA-DVI) monitör ve GTX 1660Ti ikilisiyle şu anda sıkıntı yaşamıyorum.

Hocam DVI-A ile VGA arasında çok fark yok diye biliyorum. Doğru mu?

Geri
Yukarı