RTX 2060 VRAM miktarı

BlueScreen

Hectopat
Bildiğiniz gibi RTX 2060 piyasaya sürüldü. Benchmarklarda görebileceğiniz üzere çoğu oyunda, hem 1080p hem de 1440p'de GTX 1070 ve GTX 1070 Ti gibi kartları geride bıraktı. 350$ gibi bir fiyattan yani GTX 1070'ten daha ucuz bir şekilde piyasaya sürüldü ve bu yüzden çok hayran kazandı. Fakat yabancı forum ve videolarda 6 GB VRAM'in gelecek için düşük olduğu söyleniyor. 6 GB VRAM ne kadar şu an için yeterli gözükse de ileride sıkıntı yaşatabilir.
Bu endişeyi açıklamak gerekirse, Nvidia'nın daha önce çıkardığı kartlara bakacak olursak VRAM'de sürekli bir artış olmuştur:
GTX 760 - 2GB, GTX 960 - 4GB, GTX 1060 - 6GB ve RTX 2060 6GB.
Sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir?

3GB bile yeterli çoğu zaman, 6GB uzun süre yeterli olacaktır tahminime göre.
Zaten bir oyun 6-8 GB verimli şekilde kullanacaksa o oyunu oynayacak kişi 2070 veya 2080e yönelir.
Fiyatına ve konumuna göre VRAM yeterli bana göre.

Forumun büyük bir çoğunluğu yeterli olduğunu belirtiyor, ben aksini düşünüyorum. Bugün için yeterli ama biraz ilerisi için değil, günümüz oyunları bile yeri geliyor 5-5.5 GB VRAM kullanıyor iken 6 GB VRAM kapasitesi dezavantaj. Bu benim görüşüm tabii. Fiyatı diğer kartlara nazaran uygun olduğu için alınabilir.

Bütün ayarları ultraya alıp 4k da yüksek performans bekliyorsan, bazı oyunlar için yeterli değil. Ama ultra 4k takıntın yoksa, bence fiyatına göre alınır. Zaten 4k ultra takıntısı olan daha üst rtx kart alır.

Ben uzun vadede 2K Ultra için yeterli geleceğini düşünmüyorum. Sevgili @FrontPage. ‘nin yaptığı CoD WWII 2K Ultra testinde 10-11GB arası VRAM kullanılıyordu. Keşke 8GB VRAM olsaydı da, 399$’dan falan çıksaydı. Ha işin 1080p kısmına bakacak olursak, uzun yıllar götürür.

Bence VRAM miktarı yeterli. Zaten ilerleyen dönemde kartın performansı yetmeyince ayar kısmak zorunda kalacağız ve bu da VRAM'ı düşürür. Şu an için de 6 GB yeterli, ha beğenmiyorum derseniz gidip 2070 de alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı