RTX 2060 vs GTX 1080

mqnat3

Hectopat
Merak ettiğim 2060 yeni bir kart ve iki ekran kartına da önümüzde ki dönemlerde gelecek sürücülerle RTX 2060 GTX 1080'den daha iyi performans sergileyebilir mi? Bazı arkadaşlar 2060'ın ilerde performans anlamında öne geçeceğini söylüyorlar. Bazı arkadaşlar da VRAM tarafından yetersiz kalacağını söylüyorlar. BF5'de 5.9 GB sınırlarına geldiğini gördüm birkaç test de. RTX desteğini kullanabilmek çok mümkün gözükmüyor zaten FPS değerleri çok düşüyor. Yani RTX 2060 almak mantıklı bir seçim mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

O-hoooo biz bu kartlari hayel ediyoruz. Ben şuan GT730 2gb kullaniyorum.😁😁
2011'den kalma laptopum var benimde geçiş vakti geldi artık :)
Yeni teknoloji diye kendinizi kasmayın hocam 1080 Almaya bakın, Acaba maksimum bütçeniz nedir daha iyi yardımcı olabiliriz.
2400'e kadar bütçem var ekran kartına.
İşlemci vs. onları hallettim ekran kartı kaldı.
Çok üst düzey oyunlar oynamayacaksanız RTX 2060 güncelliği ve performansı bakımından 1080p için çok mantıklı bir ekran kartı.
Vatan indirimini kaçırdım şuan da fiyatları çok yüksek 2800 seviyelerinde hocam.

1080 önerenleri kesinlikle anlayamıyorum. Tüm FPS testleri ortada. Kafa kafaya olan 2 kart ve birisi daha güncel, daha ucuz. Niye 1080 alsın bu arkadaş. Ayrıca 2400 liram var diyor. O paraya sıfır 2060 alabilir, ama sıfır 1080 alabilir mi? Yeni çıkacak oyunlarla birlikte aradaki yelpaze ufakta olsa açılacak 2060 net öne geçecektir. Ayrıca Ray Tracing zaten açamama olayını nerden edindin? Metro Exodus oyunun da Ray Tracing High - Quality Ultra ayarlar da 50 - 60 arası ( haritadan haritaya değişiyor 70 alan haritası da var ) oynadım. Online oyunlar da bir zahmet açmayın Ray Tracing özelliğini.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı