RTX 2060 vs GTX 1080

2K testini de buraya bırakıyorum. Şuana kadar 2K Ultra ayarlar da 5 GB bandına gelen bir tek ANTHEM gördüm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1080 önerenleri kesinlikle anlayamıyorum. Tüm FPS testleri ortada. Kafa kafaya olan 2 kart ve birisi daha güncel, daha ucuz. Niye 1080 alsın bu arkadaş. Ayrıca 2400 liram var diyor. O paraya sıfır 2060 alabilir, ama sıfır 1080 alabilir mi? Yeni çıkacak oyunlarla birlikte aradaki yelpaze ufakta olsa açılacak 2060 net öne geçecektir. Ayrıca Ray Tracing zaten açamama olayını nerden edindin? Metro Exodus oyunun da Ray Tracing High - Quality Ultra ayarlar da 50 - 60 arası ( haritadan haritaya değişiyor 70 alan haritası da var ) oynadım. Online oyunlar da bir zahmet açmayın Ray Tracing özelliğini.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
40 FPS değerlerine kadar düştüğü yerler oluyor. 1 sene sonra değerler daha da düşecek oyunların gereksinimleri arttıkça ray tracing'in bir anlamı kalmıycak 2060 kullanıcıları için. Hem de VRAM seviyeleri de git gide artıyor. 1080 bu yüzden mantıklı geliyor bana.

Sizin kararınız. Sıfır 1080 bu fiyatlara yok diye biliyorum ben. Gönlünüzce alın. Hayırlı olsun hangisini alırsanız. İyi forumlar.

Monitörünüzün çözünürlüğüne göre cevap değişir.
1080p ise RTX 2060
1440p ve ya üzeri GTX 1080

1080p mönitörüm. GTX 1080 kullanan arkadaşlar 1080p de sorunsuz kullandıklarını söylüyorlar. Bu yüzden 2K monitöre yüksek meblağlar ödemek istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı