RTX 2060 vs RX 5600XT

Niye kulaktan dolma bilgiler yüzünden mi alınası kartları yokmuş bizde dünden beri bunu tartışıyoruz burada giriş seviyesi RTX 2060 mı alsın Premium bir modelden 5600XT Gaming X mi alsın eminim ki hiçbir mesajı okumadan geldiniz bunu yazdınız hemen. Buna da fanboyluk deniyor hiçbir somut argüman vermeden adamların düşük segment dışında alınası kartı yok yazarsınız anca.
Düşük segmentte
Rx 570>1650 kabul
Gtx 1650 super>rx 580
Gtx 1650 super=rx 5500xt kabul
Orta segmentte 5600xt>2060 kabul
Yüksek segmentte
2060s>5700
2070s>5700xt

R9 270x 4 GB almıştım driver sorunları vardı. Msi Rx 480 Gaming X 8G 8 GB aldım sorunlar devam etti. Fiyatına göre daha yüksek FPS veriyor diye cezbediyor insanı. Msi Rtx 2060 Ventus XS aldım. Sorun çıkmayınca driver denen şeyi unuttum. Şu an imzamdaki sistemden çok memnunum.
Amd ekran kartı kullanırken yaşadıklarım:
5-6 ay boyunca çıkan önerilen, ana driverları kullanıyordum. Rainbow Six Siege'de patlama olunca oyun crash veriyordu. Update notlarında bilinen hatalarda bu durum belirtilmiş. Bu kadar yaygın bir oyunda böyle bir hataya çözüm bulamamaları bir rezillikti.
Yine Rainbow Six Siege'de video kayıt açıkken oyun muazzam gecikmeli oynanıyor. Video kayıt açıkken bire birde adamı vuramıyordum. Killcam'a bakıyorum adam çıkmış bana nişan almış. Bende görünmeye başlarken bir anda vuruluyodum. Video kaydı( son 5 dakikayı gölge kaydı) kapatınca sorun yok.
Rx 480'in ikinci yılında oyunlarda saniye saniye takılmaya başldı. Wattman ile frekans ve güç limiti düşürerek çözebildim. Her açılışta Wattman'dan bunu aktif ediyordum. Aynı ayarı Msi Afterburner ile yapmak işe yaramıyordu. İkinci yıldan sonra bu da kar etmedi kart yandı.
Meşhur Radeon Wattman hatası yüzünden High Power 700 Watt Gold PSU'u değiştirdim, nafile.
Pubg'de de wattman hatalarını saymıyorum bile.
Radeon Relive ile video kayıtlarında ses olmuyordu, çözemedim. Kafasına göre nadiren oyun seslerini kaydediyordu.
Her driver güncellemesi için DDU ile eski driverı kaldırıp yeni driverı kuruyorum.
Nvidia'da Gforce Experince ile driver kurulumu çok basit ve stabil. Video kayıt iyi çalışıyor. Oyun filtreleri ile genel parlklığı açmadan gölgeleri aydınlatabiliyorum. Görüntüyü keskinleştirebiliyorum. Bir de Nvidia kontrol panelinde Digital Vibrance ile renkler daha doygun oluyor. Bu ayarlar rekabetçi oyunlarda çok işime yarıyor.
Yapay zeka ile ortam sesini silen RTX Voice çok kullanışlı Discor vs. ile sohbet ederken.
Biliyorum Nvidia daha pahalı ama kafan rahat oyunların tadını alıyorum.

R9 270x 4 GB almıştım driver sorunları vardı. Msi Rx 480 Gaming X 8G 8 GB aldım sorunlar devam etti. Fiyatına göre daha yüksek FPS veriyor diye cezbediyor insanı. Msi Rtx 2060 Ventus XS aldım. Sorun çıkmayınca driver denen şeyi unuttum. Şu an imzamdaki sistemden çok memnunum.
Amd ekran kartı kullanırken yaşadıklarım:
5-6 ay boyunca çıkan önerilen, ana driverları kullanıyordum. Rainbow Six Siege'de patlama olunca oyun crash veriyordu. Update notlarında bilinen hatalarda bu durum belirtilmiş. Bu kadar yaygın bir oyunda böyle bir hataya çözüm bulamamaları bir rezillikti.
Yine Rainbow Six Siege'de video kayıt açıkken oyun muazzam gecikmeli oynanıyor. Video kayıt açıkken bire birde adamı vuramıyordum. Killcam'a bakıyorum adam çıkmış bana nişan almış. Bende görünmeye başlarken bir anda vuruluyodum. Video kaydı( son 5 dakikayı gölge kaydı) kapatınca sorun yok.
Rx 480'in ikinci yılında oyunlarda saniye saniye takılmaya başldı. Wattman ile frekans ve güç limiti düşürerek çözebildim. Her açılışta Wattman'dan bunu aktif ediyordum. Aynı ayarı Msi Afterburner ile yapmak işe yaramıyordu. İkinci yıldan sonra bu da kar etmedi kart yandı.
Meşhur Radeon Wattman hatası yüzünden High Power 700 Watt Gold PSU'u değiştirdim, nafile.
Pubg'de de wattman hatalarını saymıyorum bile.
Radeon Relive ile video kayıtlarında ses olmuyordu, çözemedim. Kafasına göre nadiren oyun seslerini kaydediyordu.
Her driver güncellemesi için DDU ile eski driverı kaldırıp yeni driverı kuruyorum.
Nvidia'da Gforce Experince ile driver kurulumu çok basit ve stabil. Video kayıt iyi çalışıyor. Oyun filtreleri ile genel parlklığı açmadan gölgeleri aydınlatabiliyorum. Görüntüyü keskinleştirebiliyorum. Bir de Nvidia kontrol panelinde Digital Vibrance ile renkler daha doygun oluyor. Bu ayarlar rekabetçi oyunlarda çok işime yarıyor.
Yapay zeka ile ortam sesini silen RTX Voice çok kullanışlı Discor vs. ile sohbet ederken.
Biliyorum Nvidia daha pahalı ama kafan rahat oyunların tadını alıyorum.
Bütçeyi aşmam gerekecek sanırım RTX 2060 almak için. Bütçemi aşarsam RTX 2060 alacağım. Aşamazsam GTX 1660 Super de alabilirim. Ama yüksek ihtimalle RTX 2060 alacağım. RTX 2060'ı bütçemden dolayı alamazsam her hafta Gaming Gecesi'ne bakacağım. Acil bilgisayara ihtiyacım yok. Hepinize teşekkür ederim 14 sayfa olmuş konu. RTX 2060 uzun süreler gaming gecesine düşmezse MSI Gaming X RX 5600XT de alabilirim.

Niye kulaktan dolma bilgiler yüzünden mi alınası kartları yokmuş bizde dünden beri bunu tartışıyoruz burada giriş seviyesi RTX 2060 mı alsın Premium bir modelden 5600XT Gaming X mi alsın eminim ki hiçbir mesajı okumadan geldiniz bunu yazdınız hemen. Buna da fanboyluk deniyor hiçbir somut argüman vermeden adamların düşük segment dışında alınası kartı yok yazarsınız anca.

3 saat sonra skyrım videosu atacağım yarın star wars sonraki gün de tomb raider atarım. İnternetim yavaş anca bu kadar.

Düşük segmentte
Rx 570>1650 kabul
Gtx 1650 super>rx 580
Gtx 1650 super=rx 5500xt kabul
Orta segmentte 5600xt>2060 kabul
Yüksek segmentte
2060s>5700
2070s>5700xt
Kanka bizde zaten 5600xt ve 2060 arasında tercih yapmaya çalışıyoruz :D
Bütçeyi aşmam gerekecek sanırım RTX 2060 almak için. Bütçemi aşarsam RTX 2060 alacağım. Aşamazsam GTX 1660 Super de alabilirim. Ama yüksek ihtimalle RTX 2060 alacağım. RTX 2060'ı bütçemden dolayı alamazsam her hafta Gaming Gecesi'ne bakacağım. Acil bilgisayara ihtiyacım yok. Hepinize teşekkür ederim 14 sayfa olmuş konu. RTX 2060 uzun süreler gaming gecesine düşmezse MSI Gaming X RX 5600XT de alabilirim.
Zotac RTX 2060 alacağım galiba
R9 270X 4 GB almıştım Driver sorunları vardı. MSI RX 480 Gaming X 8G 8 GB aldım sorunlar devam etti. Fiyatına göre daha yüksek FPS veriyor diye cezbediyor insanı. MSI RTX 2060 Ventus XS aldım. Sorun çıkmayınca Driver denen şeyi unuttum. Şu an imzamdaki sistemden çok memnunum.
AMD ekran kartı kullanırken yaşadıklarım:
5-6 ay boyunca çıkan önerilen, ana Driver'ları kullanıyordum. Rainbow Six Siege'de patlama olunca oyun crash veriyordu. Update notlarında bilinen hatalarda bu durum belirtilmiş. Bu kadar yaygın bir oyunda böyle bir hataya çözüm bulamamaları bir rezillikti.
Yine Rainbow Six Siege'de video kayıt açıkken oyun muazzam gecikmeli oynanıyor. Video kayıt açıkken bire bir de adamı vuramıyordum. Killcam'a bakıyorum adam çıkmış bana nişan almış. Bende görünmeye başlarken bir anda vuruluyordum. Video kaydı( son 5 dakikayı gölge kaydı) kapatınca sorun yok.
RX 480'in ikinci yılında oyunlarda saniye saniye takılmaya başldı. WattMan ile frekans ve güç limiti düşürerek çözebildim. Her açılışta WattMan'dan bunu aktif ediyordum. Aynı ayarı MSI Afterburner ile yapmak işe yaramıyordu. İkinci yıldan sonra bu da kar etmedi kart yandı.
Meşhur Radeon WattMan hatası yüzünden High Power 700 Watt Gold PSU'u değiştirdim, nafile.
PUBG'de de WattMan hatalarını saymıyorum bile.
Radeon ReLive ile video kayıtlarında ses olmuyordu, çözemedim. Kafasına göre nadiren oyun seslerini kaydediyordu.
Her Driver güncellemesi için DDU ile eski Driver'ı kaldırıp yeni Driver'ı kuruyorum.
NVIDIA'da gforce experince ile Driver kurulumu çok basit ve stabil. Video kayıt iyi çalışıyor. Oyun filtreleri ile genel parlklığı açmadan gölgeleri aydınlatabiliyorum. Görüntüyü keskinleştirebiliyorum. Bir de NVIDIA kontrol panelinde digital vibrance ile renkler daha doygun oluyor. Bu ayarlar rekabetçi oyunlarda çok işime yarıyor.
Yapay zeka ile ortam sesini silen RTX voice çok kullanışlı discor vs. ile sohbet ederken.
Biliyorum NVIDIA daha pahalı ama kafan rahat oyunların tadını alıyorum.

MSI RTX 2060 Ventus XS alacak bütçemiz olsa bu kadar tantana yapmazdık kanka zaten bizim tartıştığımız konu 2800 TL bandında en iyi soğutmaya sahip 2060'ı bulmak ama nafile dünden beri bulamadık bakalım nereye kadar gidicez :D.

Bunu mu diyorsun?

Karşılaştırma için

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoya göre söylüyorum kendim denemedim.

Böyle bir sistem toplayacağım galiba bütçem 7000TL biraz aşıyor ama yapcak bir şey yok anakarttan kıstım. @Efe10 EVGA RTX 2060 bizi üzmez gibi NVIDIA'nın amiral gemisi zaten.
AMD Ryzen 5 3600 3.6/4.2GHz AM4 işlemci = 1359 TL.
Samsung 860 Evo 2.5" 550/520 SATA3 500GB SSD = 609 TL.
Gigabyte B450M S2H anakart = 488 TL.
Corsair Carbide serisi Spec-Delta 650W 80Plus = 900 TL.
G.Skill 16 GB(2x8) Ripjaws V 3200MHz CL16 DDR4 RAM = 572 TL.
EVGA GeForce RTX2060 KO Gaming = 3144 TL.

Böyle bir sistem toplayacağım galiba bütçem 7000TL biraz aşıyor ama yapcak bir şey yok anakarttan kıstım. @Efe10 EVGA RTX 2060 bizi üzmez gibi NVIDIA'nın amiral gemisi zaten.
AMD Ryzen 5 3600 3.6/4.2GHz AM4 işlemci = 1359 TL.
Samsung 860 Evo 2.5" 550/520 SATA3 500GB SSD = 609 TL.
Gigabyte B450M S2H anakart = 488 TL.
Corsair Carbide serisi Spec-Delta 650W 80Plus = 900 TL.
G.Skill 16 GB(2x8) Ripjaws V 3200MHz CL16 DDR4 RAM = 572 TL.
EVGA GeForce RTX2060 KO Gaming = 3144 TL.
G.Skill 2x8 3200 MHz CL16 572 TL mi? Link atar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı