RTX 2060 vs RX 6600

2.0 kullanmamışsın, ''FSR 1.0'den bahsediyorsunuz sanırım, FSR 1.0 fiyaskoydu, kabul'' yazıyorum, bunu dediğimde ''Ben fanboyluk sezdim,kaçar'' diyorsun. Teknoloji şu anda ne halde hiçbir bilgin yok, FSR 2.0 çıktı diyene de sanki çok iyi biliyormuş gibi tek cümle yazıp gidiyorsun. Bir şey hakkında bilgi sahibi değilsen konuşmazsın o zaman bir daha.
ok kanka👍en iyisi sensin👍

2.0 kullanmamışsın, "FSR 1.0'den bahsediyorsunuz sanırım, FSR 1.0 fiyaskoydu, kabul" yazıyorum, bunu dediğimde "ben fanboyluk sezdim, kaçar" diyorsun. Teknoloji şu anda ne halde hiçbir bilgin yok, FSR 2.0 çıktı diyene de sanki çok iyi biliyormuş gibi tek cümle yazıp gidiyorsun. Bir şey hakkında bilgi sahibi değilsen konuşmazsın o zaman bir daha.

Evet kanka FSR 2.0 kullanmadım 2.1 kullandım.

İkisi de performans modunda.

İkisi de balance modunda üstteki FSR.
fsr (2).png
dlss (2).png

Peki hocam, FSR 2 ve DLSS 2 arasında neredeyse hiç performans farkı yokken böyle söylemeniz de ne kadar bilmeden konuştuğunuzu gösteriyor.

Sadece saf güç değil, RX 6600 her anlamda RTX 2060'dan üstün.

Evet FSR 2.1 DLSS 2 üstteki FSR.
fsr (2).png
dlss (2).png

Son düzenleme:

İkisi de balance modunda üstteki FSR.Eki Görüntüle 1584499Eki Görüntüle 1584500

Evet FSR 2.1 DLSS 2 üstteki FSR.Eki Görüntüle 1584502Eki Görüntüle 1584501
Ee yani hocam? Herkes zaten görüntü kalitesi olarak DLSS'in FSR'dan iyi olduğunu söylüyor burada. Buradaki hiçbir şeyi okumayıp ezberden konuştuğunuz belli. FSR'ın verdiği performans artışında DLSS'ten neredeyse hiç farkı yok diyoruz. Bence daha fazla uzatmaya gerek yok, doğru düzgün cevap veremiyorsunuz.

Ee yani hocam? Herkes zaten görüntü kalitesi olarak DLSS'in FSR'dan iyi olduğunu söylüyor burada. Buradaki hiçbir şeyi okumayıp ezberden konuştuğunuz belli. FSR'ın verdiği performans artışında DLSS'ten neredeyse hiç farkı yok diyoruz. Bence daha fazla uzatmaya gerek yok, doğru düzgün cevap veremiyorsunuz.
Fps aynı?

Kusursuz çünkü senin tek yaptığın kusur bulamayıp kusursuz diyerek çamur atmak.
Sen bu forumu galiba sadece bu konuya yazmak için kullanıyorsun. Gir bak bakayım Nvidia'da görüntü sorunları vb şeyler oluyor mu olmuyor mu. Daha geçen gördüm adam güncelleme yapmış görüntü gelmiyor diye rtx kartta hemde. Bilip bilmeden atıp tutmayın hocam ne piyasadan ne teknolojiden bir habersiniz.

Güncel sürümlerine bakarsanız arada herhangi bir görüntü farkı olmadığını görürsünüz zaten dlss in max 3 4 fps farkı var arada. Dediğiniz olay fsr 1.0 döneminde oldu bitti gitti.

Son düzenleme:

İkisi de balance modunda üstteki FSR.Eki Görüntüle 1584499Eki Görüntüle 1584500

Evet FSR 2.1 DLSS 2 üstteki FSR.Eki Görüntüle 1584502Eki Görüntüle 1584501
Göz ardı listesinde olduğun için görmemiştim de ikisi aynı ölçekte bile değil. Hani bunu ciddi ciddi atmış olman bile baya komik. "Hahaha" atmayı sevmem ama yorumun hak ediyor maalesef. Birini daha yakın ölçekte, diğerini daha uzakta çekmişsin, sonra hangisinin görüntü kalitesi daha iyi diye soruyorsun. İkisinin ekranda kapladığı yer aynı bile değil, birini yakınlaştırmışsın, diğerine ellememişsin. Ne kadar yakınlaştırırsan görüntü kalitesi o kadar bozulur. Ben de FSR'a hiç zoom yapmadan screenshot alayım, DLSS'i de 10 kere yakınlaştırıp, sonra da "bakın DLSS vs FSR" diyeyim. Komik insansın da sana laf anlatacak vaktim yok.

Adam da onu demiş zaten :D

Son düzenleme:
Göz ardı listesinde olduğun için görmemiştim de ikisi aynı ölçekte bile değil. Hani bunu ciddi ciddi atmış olman bile baya komik. "Hahaha" atmayı sevmem ama yorumun hak ediyor maalesef. Birini daha yakın ölçekte, diğerini daha uzakta çekmişsin, sonra hangisinin görüntü kalitesi daha iyi diye soruyorsun. İkisinin ekranda kapladığı yer aynı bile değil, birini yakınlaştırmışsın, diğerine ellememişsin. Ne kadar yakınlaştırırsan görüntü kalitesi o kadar bozulur. Ben de FSR'a hiç zoom yapmadan screenshot alayım, DLSS'i de 10 kere yakınlaştırıp, sonra da "bakın DLSS vs FSR" diyeyim. Komik insansın da sana laf anlatacak vaktim yok.

Hocam bosverin bu arkadasi nvidia diye tutturmus average fanboy iste. 80 takla atmadan istedigi karti alabildiginden arastirma yapmiyor karsilastirmiyor hala amd yi eski amd saniyor. Dil doktugunuze yazik.

Göz ardı listesinde olduğun için görmemiştim de ikisi aynı ölçekte bile değil. Hani bunu ciddi ciddi atmış olman bile bayağı komik. "hahaha" atmayı sevmem ama yorumun hak ediyor maalesef. Birini daha yakın ölçekte, diğerini daha uzakta çekmişsin, sonra hangisinin görüntü kalitesi daha iyi diye soruyorsun. İkisinin ekranda kapladığı yer aynı bile değil, birini yakınlaştırmışsın, diğerine ellememişsin. Ne kadar yakınlaştırırsan görüntü kalitesi o kadar bozulur. Ben de FSR'a hiç Zoom yapmadan screenshot alayım, DLSS'i de 10 kere yakınlaştırıp, sonra da "bakın DLSS vs FSR" diyeyim. Komik insansın da sana laf anlatacak vaktim yok.

Arkadaşlar isterseniz 1080p aynı ölçekte atabilirim göstermek istediğim şey FSR'da ağaçların bozulduğu zaten DLSS çok daha iyi normal görüntüyü gösterip ne yapayım ve FPS durumlarında da bir farklılık yok ve hala delicesine FSR savunuyorsunuz komik.

Arkadaşlar ben sizi anladım AMD kitlesi işte ne beklersin RTX kart aldım diye NVIDIA fanboy oldum yaptığım tek şey FSR 2.1'in DLSS'den daha kötü olduğunu basitçe anlatmaktı ben de biliyorum RX6600'ün RTX 3060 seviyesinde olduğunu bir şey demek istemiyorum en haklı sizsiniz🤣

Yukarıdaki mesajları yeni okudum adam hala FSR savunuyor oynadığım çoğu oyunda FSR görüntü anlamında kötüydü ve FPS oranları DLSS ile eşitti hala neden delicesine savunduğunuzu anlamıyorum😐

Arkadaşlar isterseniz 1080p aynı ölçekte atabilirim göstermek istediğim şey FSR'da ağaçların bozulduğu zaten DLSS çok daha iyi normal görüntüyü gösterip ne yapayım ve FPS durumlarında da bir farklılık yok ve hala delicesine FSR savunuyorsunuz komik.

Arkadaşlar ben sizi anladım AMD kitlesi işte ne beklersin RTX kart aldım diye NVIDIA fanboy oldum yaptığım tek şey FSR 2.1'in DLSS'den daha kötü olduğunu basitçe anlatmaktı ben de biliyorum RX6600'ün RTX 3060 seviyesinde olduğunu bir şey demek istemiyorum en haklı sizsiniz🤣

Yukarıdaki mesajları yeni okudum adam hala FSR savunuyor oynadığım çoğu oyunda FSR görüntü anlamında kötüydü ve FPS oranları DLSS ile eşitti hala neden delicesine savunduğunuzu anlamıyorum😐
Tamam kanka şimdi giricem dl2 ye fsr ı deneyecem bakalım ne kadar fps artıyor ne kadar görüntü bozuluyor ss leri de dümdüz buraya yollayacam. Önceki mesajlarda bunu söylemişsiniz bakalım ne kadar fark varmış. Ayrıca sizin oynadığınız oyunlarda fsr ın ya da dlss nin performansının iyi olmaması o teknolojileri ya da kartları kötü yapmıyor bilginize. Çünkü sizin o kartı saf performansta kullanacağınız tonla oyun var.

Tamam kanka şimdi giricem dl2 ye fsr ı deneyecem bakalım ne kadar fps artıyor ne kadar görüntü bozuluyor ss leri de dümdüz buraya yollayacam. Önceki mesajlarda bunu söylemişsiniz bakalım ne kadar fark varmış. Ayrıca sizin oynadığınız oyunlarda fsr ın ya da dlss nin performansının iyi olmaması o teknolojileri ya da kartları kötü yapmıyor bilginize. Çünkü sizin o kartı saf performansta kullanacağınız tonla oyun var.
Fsr kalite :
1669840459811.png

Fsr kalite :
1669840459811.png
Fsr kapalı :
1669840575994.png

Arada 5 fps var ve herhangi bir görüntü farkı yok belirttiğinizin aksine. 5 fps çok gelmeyebilir ama kritik bir fark hele ki bedava alınabiliyorken.

Son düzenleme:
Tamam kanka şimdi gireceğim DL2'ye FSR'ı deneyeceğim bakalım ne kadar FPS artıyor ne kadar görüntü bozuluyor SSleri de dümdüz buraya yollayacağım. Önceki mesajlarda bunu söylemişsiniz bakalım ne kadar fark varmış. Ayrıca sizin oynadığınız oyunlarda FSR'ın ya da DLSS'nin performansının iyi olmaması o teknolojileri ya da kartları kötü yapmıyor bilginize. Çünkü sizin o kartı saf performansta kullanacağınız tonla oyun var.

FSR kalite: Eki Görüntüle 1589549

FSR kapalı: Eki Görüntüle 1589553

Arada 5 FPS var ve herhangi bir görüntü farkı yok belirttiğinizin aksine. 5 FPS çok gelmeyebilir ama kritik bir fark hele ki bedava alınabiliyorken.

Kritik mi 🤣 haberin olsun DL2 de DLSS kullanırken 4K nativde normalde 20FPS alıyorum 65'lere falan çıkıyor yine kendini haksız çıkarmayı başardın AMD fanboi.

Daha adam DLSS denemeden ne kadar emin konuşuyor😀

Kritik mi 🤣 haberin olsun DL2 de DLSS kullanırken 4K nativde normalde 20FPS alıyorum 65'lere falan çıkıyor yine kendini haksız çıkarmayı başardın AMD fanboi.

Daha adam DLSS denemeden ne kadar emin konuşuyor😀
Lafı kulak hariç her uzvunla dinlediğin için sana öyle gelmiş olabilir ama sana dlss den çok daha iyi demedim fsr. SÖYLEDİĞİNİN AKSİNE görüntü bozulması diye birşey yok. Fps kısmı sana göre değişebilir ama 50 fps ile oyun oynayabildiğini varsayarsan yüzde 10 luk bir artış var bir fark yokken kullanılır. Ayrıca gidip rtx 2060 ile fsr denersen elbet bozulma olur amd kartları teknoloji olarak daha uygun fsr a normal olarak. Senin söylediğini kanıtlarla yanlış çıkartıyorum dlss çöp fsr daha iyi demiyorum sen bana dlss savunuyorsun. Kim fanboy birdaha düşün istersen.

Geri
Yukarı