RTX 2060 vs RX 6600

Lafı kulak hariç her uzvunla dinlediğin için sana öyle gelmiş olabilir ama sana DLSS'den çok daha iyi demedim FSR. Söylediğinin aksine görüntü bozulması diye bir şey yok. FPS kısmı sana göre değişebilir ama 50 FPS ile oyun oynayabildiğini varsayarsan yüzde 10'luk bir artış var bir fark yokken kullanılır. Ayrıca gidip RTX 2060 ile FSR denersen elbet bozulma olur AMD kartları teknoloji olarak daha uygun FSR'a normal olarak. Senin söylediğini kanıtlarla yanlış çıkartıyorum DLSS çöp FSR daha iyi demiyorum sen bana DLSS savunuyorsun. Kim fanboy bir daha düşün istersen.

Dostum bir şey soracağım biz iki konuda neredeyse aynı konuşuyoruz ve neden yarım saattir iki upscaling ayarının farkından bahsediyoruz konuyu salalım bence RTX kartın varsa kullan DLSS'i AMD varsa aç FSR'ını bak keyfine iki upscaling de iyi sadece forumdaki insanların bazı şeyleri kabullenmek yerine sürekli çürütmeye çalışmaları sinirimi bozuyor + olarak RTX kart aldığım için NVIDIA savunmuyorum zamanında RX5500 kullandım ve arızalandı bende bunun sonucunda RTX 2060 aldım ve bana daha rahat geldi + larından bahsettim ve sanki şeytana tapıyorum kedi kesiyorum demişim gibi tepkiler aldım konu daha uzamasın zaten RX 6600 çok daha iyi bir kart.
FSR ve DLSS karşılaşması bırak kullananlara kalsın , iyi geceler kankam.

Dostum bir şey soracağım biz iki konuda neredeyse aynı konuşuyoruz ve neden yarım saattir iki upscaling ayarının farkından bahsediyoruz konuyu salalım bence RTX kartın varsa kullan DLSS'i AMD varsa aç FSR'ını bak keyfine iki upscaling de iyi sadece forumdaki insanların bazı şeyleri kabullenmek yerine sürekli çürütmeye çalışmaları sinirimi bozuyor + olarak RTX kart aldığım için NVIDIA savunmuyorum zamanında RX5500 kullandım ve arızalandı bende bunun sonucunda RTX 2060 aldım ve bana daha rahat geldi + larından bahsettim ve sanki şeytana tapıyorum kedi kesiyorum demişim gibi tepkiler aldım konu daha uzamasın zaten RX 6600 çok daha iyi bir kart.
Bana uyar, bana kalırsa 2 kart da güzel sadece piyasadan kaynaklı rtx 2060 almak biraz daha uygunsuz oluyor.Zaten ufak bir overclock ile rtx 2060 da herşeyi ultrada oynatır iş görür. İstediğinizi seçin araştırarak alın sadece orası önemli. Benim derdim daha çok şu önceli yorumlarda nvidia mükemmel diyen herifle zaten. Zaten bu başlık altında başka bir konuda 2060 değil rx 6600 önermişsiniz bu da dediklerinizi destekliyor zaten. Sana da iyi geceler bro.

Son düzenleme:
Arkadaşlar elektronikçi olarak son noktayı koyayım parası çok olan elektrik faturası çok ödemek isteyen RTX alır kabul etmek lazım kalitesi ortada ama F/P olarak tasarruflu olsun hem de oyunlarda yüksek performansa az enerji tüketsin üstelik FPS olarak 2060'ı tokatlasın derseniz AMD RX alsın bu kadar basit.

Arkadaşlar elektronikçi olarak son noktayı koyayım parası çok olan elektrik faturası çok ödemek isteyen RTX alır kabul etmek lazım kalitesi ortada ama F/P olarak tasarruflu olsun hem de oyunlarda yüksek performansa az enerji tüketsin üstelik FPS olarak 2060'ı tokatlasın derseniz AMD RX alsın bu kadar basit.
Evet aralarında aşağı yukarı bi 40 w fark var bunu hergün kullandığınızı ve 30 günlük kullanımın faturaya etkisini düşünün cidden azımsanacak fark değil.

Kritik mi 🤣 haberin olsun DL2 de DLSS kullanırken 4K nativde normalde 20FPS alıyorum 65'lere falan çıkıyor yine kendini haksız çıkarmayı başardın AMD fanboi.

Daha adam DLSS denemeden ne kadar emin konuşuyor😀
Yine bir şey bilmemeyi başarabildiniz, tebrikler. DLSS ve FSR'ın verdiği performans basitçe ekran kartına, işlemciye ve görüntü kalitesine bağlı. İşlemcinin aynı olduğu, aynı güçte AMD ve NVIDIA ekran kartlarının veya sadece NVIDIA ekran kartının (FSR'ı her ekran kartı kullanabiliyor, belki bilmiyorsunuzdur) kullanıldığı ve aynı görüntü kalitesinin test edildiği güncel FSR 2 vs DLSS 2 testlerine bakarsanız aralarında performans olarak neredeyse hiç fark olmadığını, FSR 2'nin de görüntü olarak sizin söylediğiniz kadar kötü olmadığını (her ne kadar DLSS görüntü anlamında daha iyi olsa da) görürsünüz. Lütfen daha fazla uzatmayın, bir şey bilmediğinizi çok fazla belli ediyorsunuz.

Ayrıca bize sürekli "fanboy" deyip sanki yanlış şeyler diyormuşuz gibi konuşan sizsiniz, "tepki aldım" diyen de sizsiniz. Garip.

Son düzenleme:
FSR 1.0'u DLSS 2.0 ile kıyasladığını belirttiğim, böyle yapmaman gerektiğini söylediğim için ''AMD fanboyluğu sezdim, ben kaçar'' tarzı bir yazı yazdın; şimdi de ''bana şöyle dediler'' ''böyle dediler'' diye konuşuyorsun. Sana hiçbir şekilde laf eden olmadı, gayet normal bir şekilde konuşurken ''fanboy'' yazıp sonra da ikisi aynı ölçekte olmayan screenshotlar üzerinden kıyas yaparsan hakkında tabii ki olumlu düşünmem.

FSR 1.0'u DLSS 2.0 ile kıyasladığını belirttiğim, böyle yapmaman gerektiğini söylediğim için "AMD fanboyluğu sezdim, ben kaçar" tarzı bir yazı yazdın; şimdi de "bana şöyle dediler" "böyle dediler" diye konuşuyorsun. Sana hiçbir şekilde laf eden olmadı, gayet normal bir şekilde konuşurken "fanboy" yazıp sonra da ikisi aynı ölçekte olmayan screenshotlar üzerinden kıyas yaparsan hakkında tabii ki olumlu düşünmem.

Kankacım uzatmayacağım takıldığın screenshot konusunda bir farklılık yok ağaçlardaki problemi belirttim zaten iki upscaling moduda adamakıllı çalışıyor ağaç elektrik telleri gibi yerlerde bozulmalar oluyor FSR'da bunu gösterdim.

Yine bir şey bilmemeyi başarabildiniz, tebrikler. DLSS ve FSR'ın verdiği performans basitçe ekran kartına, işlemciye ve görüntü kalitesine bağlı. İşlemcinin aynı olduğu, aynı güçte AMD ve NVIDIA ekran kartlarının veya sadece NVIDIA ekran kartının (FSR'ı her ekran kartı kullanabiliyor, belki bilmiyorsunuzdur) kullanıldığı ve aynı görüntü kalitesinin test edildiği güncel FSR 2 vs DLSS 2 testlerine bakarsanız aralarında performans olarak neredeyse hiç fark olmadığını, FSR 2'nin de görüntü olarak sizin söylediğiniz kadar kötü olmadığını (her ne kadar DLSS görüntü anlamında daha iyi olsa da) görürsünüz. Lütfen daha fazla uzatmayın, bir şey bilmediğinizi çok fazla belli ediyorsunuz.

Ayrıca bize sürekli "fanboy" deyip sanki yanlış şeyler diyormuşuz gibi konuşan sizsiniz, "tepki aldım" diyen de sizsiniz. Garip.

👍 RTX 2060 aldığım performanstan bahsediyordum ama şaheser bir kişilik olduğunuz için hayatınızı böyle forumlarda geçirdiğinizi unutmuşum kusura bakmayın DLSS daha iyi deyince suçlu oluyoruz arkadaşlar 4K'da FSR denersen tabii ki fark bulamazsın 1080P'de test edersen ne demek istediğimi anlarsın fanboyluk kısmında yanlış olduğumu düşünmüyorum galiba NVIDIA'ya bir gareziniz falan var (AMD kartları kötülediğimi hatırlamıyorum) konuyu susturacağım anlaşılan bazı şeyleri kabullenmekte güçlük çeken bir arkadaşsınız hayatınızda başarılar iyi geceler dilerim.

Son düzenleme:
4K'da FSR denersen tabii ki fark bulamazsın
4K ile alakalı bir şey demedim?

DLSS daha iyi deyince suçlu oluyoruz
Bu konuda senle tartışan herkes DLSS'in daha iyi olduğunu ama FSR ile aralarında o kadar çok fark olmadığını söylüyor, görmüyor musunuz yoksa görmek mi istemiyorsunuz? Belki anlamıyor da olabilirsiniz, bilemedim şimdi.

anlaşılan bazı şeyleri kabullenmekte güçlük çeken bir arkadaşsınız
Biz doğru konuşunca "AMD fanboy" ve "kabullenmekte güçlük çeken" kişiler oluyoruz, siz NVIDIA'yı savununca niye hiçbir şey olmuyor?

Lütfen daha fazla uzatmayın, NVIDIA ekran kartlarına o kadar para vermişsiniz ki savunamadan duramıyorsunuz. En azından doğru konuşmaya çalışın da saygı duyalım.

Geri
Yukarı