RTX 2060 Windforce OC 6 GB vs RTX 2060 Super 8 GB

xFatih

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayar toplamak istiyorum fakat RTX 2060 Dual 6 GB (iki fanlı) ve RTX 2060 Super Gaming 8 GB (üç fanlı) arasında kaldım. Şunu sormak istiyorum:
6 GB vs 8 GB arasında çok büyük bir FPS farkı olur mu?
2 ve 3 fan arasında soğutma açısında çok fark yaratır mı?
İşlemci olarak AMD Ryzen 5 3600X düşünüyorum.

Merhaba, bilgisayar toplamak istiyorum fakat RTX 2060 Dual 6 GB (iki fanlı) ve RTX 2060 Super Gaming 8 GB (üç fanlı) arasında kaldım. Şunu sormak istiyorum:
Hangi paraya aldığına bağlı. Şuan 2060s 6k tl civarı ve asla alınmaz.

Her türlü 2060 Super. Arada ne kadar fark var fiyat olarak?

RTX 2060 Windforce 5K civarı RTX 2060 Super 8 GB ise 6.9k
Ray Tracing açacağın zaman çok büyük farklar oluyor VRAM'den ötürü çünkü 6 GB yetersiz kalıyor. Ama Ray Tracing olmadığı zamanlarda 6 GB yeterli bir miktar. 2060S her açıdan daha iyi bir kart fakat bütçeye göre 2060 da alınabilir.

Bir arkadaşım ASUS GeForce ROG STRIX RTX 2060 Super EVO Gaming 8 GB aldı aslında ondan almak istiyorum fakat Türkiye'de hiçbir mağazada stokları yok. O da İtopya Alper-carryden aldı.

Sıfır alıyorsan ikisi de alınmaz şuan. Stokları, yeni ekran kartlarını bekle. Ama illa alacağım diyorsan 2k farka değmez hele rekabetçi oyunlarda ağırlıklı ve ultra ayar takıntın yok sa.

Şu anda ekran kartı alınmaz en az 3 ay daha bekleyin.

İnternetten oynadığınız oyunlara göre FPS farkına bakın eğer oynadığınız oyunlar arası 10 20 FPS varsa RAM'i ya da depolamayı yükseltmek daha iyi gibi görünüyor ama dediğim gibi şu anda bence ekran kartı almayın.

6 ile 8 arasında fark olmaz ama 2 ile 3 fan arasında olur.

Bir arkadaşım ASUS GeForce ROG STRIX RTX 2060 Super EVO Gaming 8 GB aldı aslında ondan almak istiyorum fakat Türkiye'de hiçbir mağazada stokları yok. O da İtopya alper-carryden aldı.

Tüh 2 ay önce RTX 2060'ı 3.1k ya almıştım :(

Şu anda ekran kartı alınmaz en az 3 ay daha bekleyin.

Neden acaba bu tür konularda gerçekten çok bir bilgim yok biraz aydınlatırsanız güzel olur sadece yılların verdiği güzel bir PC hasreti ile toplayıp oyun oynamak istiyorum :D
Sıfır alıyorsan ikisi de alınmaz şuan. Stokları, yeni ekran kartlarını bekle. Ama illa alacağım diyorsan 2k farka değmez hele rekabetçi oyunlarda ağırlıklı ve ultra ayar takıntın yok sa.
maalesef ultra ayar takıntım var üst mesajda da belirttiğim gibi en yüksek ayarlarda en iyi şekilde oynamak istiyorum çünkü 6 senedir laptopta lolü bile en düşük ayarlarda 60 fps zar zor oynuyorum :D

Geri
Yukarı